ایهود باراک از راست، جوزپ بورل از چپ!

در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲ گروه مشاوران ایهود باراک، تروریست اسرائیلی که سابقه‌ی نخست وزیری رژیم آپارتاید و کودک کش صهیونیستی را در کارنامه دارد، دست به نوشتن متنی مضحک اما شرورانه در مجله‌ی تایمز زدند.
گروه مشاوران باراک در این مقاله سعی کردند تا علاوه بر تحریک و تحمیق مخاطبان مقاله(با هدف تبدیل ایران به یک سوژه‌ی امنیتی حاد)، که همان هیئت حاکمه‌ی رژیم ایالات متحده و افکار عمومی هستند، با اتصال ایران به روسیه در جنگ اوکراین، اصطلاحا پیاز داغ روایت خویش را زیاد کنند تا ایالات متحده را به سمت برخورد نظامی با ایران هدایت کرده و با فریب دولتمردان آمریکا آنها را نسبت به تقابل سخت با ایران، تشویق کنند تا از این نمد، کیپایی برای خویش ببافند و با چنگ و دندان ایالات متحده، شروع به تهدید ایران نمایند؛ زیرا، باراک و مشاوران اش به خوبی می دانند که رژیم صهیونیستی در حد درگیری با جمهوری اسلامی ایران نیست و نیاز دارد تا پدر ناتنی خود را درگیر این شوو امنیتی کنند.
در واقع همانگونه که دولت بریتانیا، مشوق ایالات متحده‌ به درگیر شدن غیر مستقیم با روسیه در اوکراین بود و فشار اقتصادی و روانی زیادی به مردم ا..

در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۲ گروه مشاوران ایهود باراک، تروریست اسرائیلی که سابقه‌ی نخست وزیری رژیم آپارتاید و کودک کش صهیونیستی را در کارنامه دارد، دست به نوشتن متنی مضحک اما شرورانه در مجله‌ی تایمز زدند.

گروه مشاوران باراک در این مقاله سعی کردند تا علاوه بر تحریک و تحمیق مخاطبان مقاله(با هدف تبدیل ایران به یک سوژه‌ی امنیتی حاد)، که همان هیئت حاکمه‌ی رژیم ایالات متحده و افکار عمومی هستند، با اتصال ایران به روسیه در جنگ اوکراین، اصطلاحا پیاز داغ روایت خویش را زیاد کنند تا ایالات متحده را به سمت برخورد نظامی با ایران هدایت کرده و با فریب دولتمردان آمریکا آنها را نسبت به تقابل سخت با ایران، تشویق کنند تا از این نمد، کیپایی برای خویش ببافند و با چنگ و دندان ایالات متحده، شروع به تهدید ایران نمایند؛ زیرا، باراک و مشاوران اش به خوبی می دانند که رژیم صهیونیستی در حد درگیری با جمهوری اسلامی ایران نیست و نیاز دارد تا پدر ناتنی خود را درگیر این شوو امنیتی کنند.

در واقع همانگونه که دولت بریتانیا، مشوق ایالات متحده‌ به درگیر شدن غیر مستقیم با روسیه در اوکراین بود و فشار اقتصادی و روانی زیادی به مردم اروپا و آمریکا تحمیل کرد، صهیونیست ها پا را یک گام فراتر نهاده و مشوق درگیر کردن ایالات متحده با ایران در نبرد خیالی مستقیم شده اند، البته احتمالا صهیونیست ها چنین برآورد کرده اند که میزان حماقت هیئت حاکمه‌ی آمریکا به حدی هست که چنین امری را با وسوسه‌ی خناسان صهیونیست انجام بدهند چرا که دولت ایالات متحده نشان داده یک گروه نیابیتی برای کشورهای بریتانیا و رژیم صهیونیستی است نه دولت مردم آمریکا.

این در حالی بود که جوزپ بورل پس از انتشار متن سخیف گروه مشاوران ایهود باراک، در فایننشال تایمز، سعی کرد از یک دیپلماسی ترمیمی استفاده کرده و در یادداشتی نوشت؛ فشار حداکثری علیه ایران شکست خورده است و بسیار رندانه تلاش خود را به کار بست تا ایران را مجاب کند که متن بی اعتباری را قبول کند که نه دولت فعلی آمریکا می تواند آن را تضمین کند و نه این متن در زمان پیروزی احتمالی جمهوری خواهان، کارکردی خواهد داشت و بورل در اظهاراتی غیر مسئولانه و بزرگنمایی شده از یک بحران هسته ای خطرناک در آینده نام برد.

در پاسخ به اظهارات بی ارزش مشاوران ایهود باراک که با هدف اغوای ایالات متحده و تحمیل هزینه‌ی مضاعف بر این کشور نوشته شده است باید به چند نکته اشاره داشت و سپس به سراغ متن آقای بورل رفت که متاسفانه ادعاهای واهی‌ای را مطرح کرده است.

برای تنویر ذهن مخاطبان خاص مشاوران ایهود باراک و خود ایهود باراک ذکر نکات ذیل ضروری است:

یکم. بازی نخ نمای ساعت شنی معکوس که از سوی رژیم صهیونیستی به مدت ۲۵ در جریان است و هر روز یک زمان برای رسیدن ایران به بمب خیالی اتمی توسط صهیونیست ها اعلام می شود، مشتری های خود، در سطح افکار عمومی را از دست داده است چرا که دیگر همه می دانند این یک تاکتیک دروغین از سوی رژیم آپارتاید اسرائیل و حامیان جهانی آپارتاید از جمله ایالات متحده است که برای ایران‌هراسی در سطح تبلیغات بین المللی و برای فشار بر ایران در سطح روانی، چنین گزاره‌های باطل و کاذبی را مطرح می کنند.

دوم. ایران هر لحظه بخواهد می تواند توانایی هایی فنی بالقوه‌ی خود را در حد وسیع و متکثر به توانمندی های بالفعل فتی تبدیل کند و اگر چنین کاری نمی کند تنها به دلایل اخلاقی و تعهد بین المللی این کشور است و البته مهمترین دلیل این است که برای بازگرداندن رژیم آپارتاید صهیونیستی به دوران آوارگی و تبعید تاریخی‌اش، گزینه‌های معتبری در دسترس دارد که اساسا لزومی به داشتن امکانات دیگری نیست، چرا که به شیوه‌های متعدد متعارف می توان تهدید اسرائیل علیه ملت های مسلمان، اعراب و کودکان منطقه را به راحتی عقیم و سترون کرد.

سوم. ایران هیچگاه در جنگ اوکراین دخالت نکرده و نمی کند، نه به این دلیل که از غرب هراسی دارد، بلکه به این دلیل که اساسا با جنگ اوکراین مخالف است و منافع ناتو و برخی بازیگران آنگلوساکسون را در جنگ و درگیری می بیند، بدیهی است که اگر ایران می خواست وارد جنگ اوکراین شود، اکنون پرچم روسیه در کیف برافراشته شده بود، اما همه‌ی جهان می دانند، تحریک به جنگ توسط ناتو ایجاد شد و روسیه با کارت دعوت به شام جنگی اوکراین دعوت شد. مضاف بر اینکه ایران تنها از مظلومان جهان حمایت می کند، مثل کودکان سوریه، یمن و فلسطین در برابر تکفیری های وحشی و صهیونیست های نژاد پرست و ددمنش و حامیان‌شان.

چهارم. انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب اجتماعی بر مبنای آموزه‌های دینی و ماندگار است نه بر مبنای آموزه‌های کمونیستی که صهیونیستهای رمانتیک بین الملل گرای بی وطن و بی هویت در کشورهای مختلف آن را پیاده می کردند، و کاملا قابل درک است که امر بر رژیم پادگان نشین صهیونیستی مشتبه شده باشد و عمر کم باقیمانده‌ی خود را به دیگران نسبت دهد.

پنجم. مشاوران ایهود باراک چنان با آب و تاب از لزوم برقراری اتحادهای اطلاعاتی و دیپلماتیک با ایالات متحده می گویند که حتی مرغ پخته در قابلمه هم به آن می خندد. چرا که سالهاست چنین اتحادهای بی مصرف و بی بازده اطلاعاتی، امنیتی، دیپلماتیک و حتی نظامی علیه ایران توسط ایالات متحده، رژیم صهیونیستی و چند کشور دیگر برقرار است اما هر بار از ایران شکستی سنگین تر از پیش خورده اند، تا حدی که موجب شد؛ رژیم آمریکا به شکلی خفت بار، آرایش نظامی خود در منطقه را تغییر داده و از برخی نقاط خاورمیانه نیز فرار کند، مضاف بر آن، ایران اساسا تجربه‌ی جنگ با آمریکا را هم از زمان تجاوز نظامی آمریکا به طبس دارد و هم تجربه‌ی جنگ های آمریکا در منطقه را دیده است و هم تاکتیک های نوین آمریکا را از پیش شناخته و ترساندن ایران از هیولایی بی یال و دم مانند ایالات متحده به کار ارضای حس وحشت زدگی صهیونیست ها می آید و مصرف دیگری ندارد.

ششم. جمهوری اسلامی ایران متعهد است تا یهودیان، مسلمانان، مسیحیان و دیگر اقوام ساکن سرزمین های اشغالی را از چنگال رژیم خون‌آشام صهیونیستی نجات دهد و صلح و دوستی پایدار را در خاورمیانه توسعه دهد.

در پاسخ به آقای جوزپ بورل نیز باید تاکید کرد که ایران به شما نقش میانجی و نامه رسان داده است تا اولا قدرت و اعتبار اروپا را محک بزند که چقدر در امور حقوقی و سیاسی توانا هستند و می توانند از تعهد بین المللی‌ای به نام "برنامه‌ی جامع اقدام مشترک" که توسط دولت غیرمسئول ایالات متحده تضعیف شده است حمایت و صیانت کنند و ثانیا مگر آقای بورل نمی داند که ایران هنوز عضو توافق اتمی است و آژانس بین المللی انرژی اتمی طبق پادمان ها هنوز روی برنامه‌ی صلح آمیز اتمی ایران نظارت بسیار سنگینی دارد(جدای از ادعاهای بی اعتبار شخص رافائل گروسی که بازیگری نزدیک به رژیم صهیونیستی است و حیثیت آژانس بین المللی انرژی اتمی را به بازی گرفته) و مگر ایشان خودشان حاضرند منافع اروپا را قربانی بازی های حزبی درون ایالات متحده کنند که از ایران انتظار دارند برای خوشایند مشتی نماینده‌ و سناتور فاسد کنگره که اکثرا تحت نفوذ مالی و یا اهرم های غیر اخلاقی صهیونیست ها هستند، منافع ملت اش را در دسترسی به انرژی اتمی قربانی کند و قدرت استفاده از این انرژی که نقش به سزایی در پاکی محیط زیست دارد، آن هم در شرایطی که جهان با بحران گرمایش مواجه است را نداشته باشد و از توسعه‌ی کشور خود به وسیله‌ی برق هسته‌ای و علوم مرتبط به دانش هسته ای چشم بپوشد؟

در جهان هر کس را به اندازه‌ی ترس‌اش باید ترساند، ایران به جز خداوند و احکامی که خداوند معین و مشخص کرده است از هیچ قدرت مادی‌ای نمی هراسد و تمام تلاش مسئولان ایرانی برقراری نظمی مبتنی بر عدالت و معنویت و احترام و همکاری است، ایران رژیم صهیونیستی را به دلیل ماهیت تروریست، ظالم، اشغالگر، کودک کش، آپارتاید، توسعه طلب و خطرناک اش به رسمیت نمی شناسد و با حامیان بین المللی این رژیم مشکل سیاسی دارد، رژیمی که حتی حق حیات سیاسی برای مردم عرب ساکن فلسطین و مسلمانان و مسیحیان قائل نیست و نفرینی تاریخی را در جبین خود دارد وگرنه تقریبا با تمام دنیا مناسبات دیپلماتیک ایران مطلوب است و اگر مخالفتی در خاورمیانه علیه ایران به صورت موردی شنیده شده است یا از سوی برخی رژیم های دیکتاتوری وابسته به آمریکا بوده است یا از سوی برخی عمال رژیم آپارتاید صهیونیستی.

بهتر است ایهود باراک بازار جدیدی برای کلیشه‌های گفتمانی و جعلی خود در ایالات متحده پیدا کند و همچنین جناب جوزپ بورل یک بار هم که شده استقلال اتحادیه‌ی اروپا را از EU۳ و آنگلوساکسونها با تلاش های حق طلبانه نشان دهد.

فشارهای مندرس تبلیغاتی ایهود باراک و جوزپ بورل از راست و چپ و با کوبیدن بر "طبل حلبی تهدید"، تاثیری در عزم ایران برای احصای منافع خود ندارد و بهتر است برای اتمام این نمایش، هر چه سریعتر آمریکا به برجام بازگشته و تضمینات لازم را برای توافقی خوب و معتبر ارائه کرده و شرایط منطقی ایران برای رسیدن ایران به انتفاع اقتصادی را بپذیرد.

۳۱۱۳۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.