بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کدام است؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقهبهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کدام است؟ چرا باید از این مکمل ها استفاده کنیم؟
جاودانگی تنها رویای دیرینه بشر نیست. سال هاست که انسان به دنبال روش هایی می گردد که توانایی ذهن خود را بالا برده و عملکرد مغزی خود را بهبود ببخشد. بی شک این تلاش ها بی ثمر هم نبوده است.
مکمل های تقویت حافظه در کنار متدهای بسیار کارآمدی که بدان دست یافتند، در دسترس ما قرار گرفته تا کیفیت زندگی خود را بالا ببریم و آینده ای مطمئن تر داشته باشیم. آینده ای که در آن ذهنمان هنوز زنده است و قادرست مسائل را درک کند و خاطرات را به یاد آورد.
ضعف حافظه و فراموشی ناشی از چیست؟ فراموشی و به خاطر نیاوردن های مکرر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نیازی به نگرانی نیست اغلب این حواس پرتی ها دلایل ساده ای دارند که اگر آنها را برطرف کنید، حافظه شما مثل روز اول عالی خواهد شد.
چند مورد از دلایل شایع فراموشی:
کمبود ویتامین ب ۱۲ افسردگی عفونت مجاری ادراری مشکلات تیروئید عوارض مصرف برخی از داروها (به خصوص برخی از داروهای آرام بخش و ضد افسردگی) کم خوابی استرس و نگرانی الکل اگر بر اثر یکی از این عوامل ..

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کدام است؟ چرا باید از این مکمل ها استفاده کنیم؟

جاودانگی تنها رویای دیرینه بشر نیست. سال هاست که انسان به دنبال روش هایی می گردد که توانایی ذهن خود را بالا برده و عملکرد مغزی خود را بهبود ببخشد. بی شک این تلاش ها بی ثمر هم نبوده است.

مکمل های تقویت حافظه در کنار متدهای بسیار کارآمدی که بدان دست یافتند، در دسترس ما قرار گرفته تا کیفیت زندگی خود را بالا ببریم و آینده ای مطمئن تر داشته باشیم. آینده ای که در آن ذهنمان هنوز زنده است و قادرست مسائل را درک کند و خاطرات را به یاد آورد.

بیشتر بخوانید
خرید بک لینک انبوه

ضعف حافظه و فراموشی ناشی از چیست؟

فراموشی و به خاطر نیاوردن های مکرر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. نیازی به نگرانی نیست اغلب این حواس پرتی ها دلایل ساده ای دارند که اگر آنها را برطرف کنید، حافظه شما مثل روز اول عالی خواهد شد.

چند مورد از دلایل شایع فراموشی:

  • کمبود ویتامین ب ۱۲
  • افسردگی
  • عفونت مجاری ادراری
  • مشکلات تیروئید
  • عوارض مصرف برخی از داروها (به خصوص برخی از داروهای آرام بخش و ضد افسردگی)
  • کم خوابی
  • استرس و نگرانی
  • الکل

اگر بر اثر یکی از این عوامل دچار فراموشی شدید، بدانید که تنها با رفع این مشکلات قادر خواهید بود مجددا همه چیز را درست و به موقع به خاطر بیاورید. اگر سابقه ژنتیکی بیماری آلزایمر و زوال عقل دارید، به شما حق می دهم که از ابتلا این بیماری ها در آینده وحشت داشته باشید.

نه فقط شما بلکه همه ما باید از همین لحظه تمام تکنیک های افزایش حافظه، رژیم غذایی مناسب، داروهای گیاهی و مکمل های تقویت کننده هوش و حافظه را به کار ببندیم تا ذهن خود را سالم نگه داریم.

ترکیبات مهم در افزایش تمرکز و تقویت حافظه

در این‌بخش برخی از ترکیبات مهم و اثر گذار در بهبود ساختار و عملکرد مغز که در قرص افزایش تمرکز موجود است را شرح می‌دهیم:

روغن ماهی امگا ۳

روغن ماهی امگا ۳ و ۶ که حاوی DHA است فراون‌ترین چربی در غشای سلولی مغز است که جریان خون در مغز را افزایش می‌دهد و سبب تولید سلول‌های جدید مغزی شده و در نهایت روی عملکرد مغزی تاثیر مثبتی می‌گذارد. اکثر قرص تقویت حافظه و داروی افزایش تمرکز از امگا ۳ بهره‌مند شده‌اند و به نوعی یکی از ترکیبات ثابت آن ها است.

جینسینگ

جینسینگ سبب تحریک سلول‌های مغز شده و قدرت تمرکز و عملکرد را بهبود می‌بخشد و برای درمان خفیف آلزایمر نتایج مثبتی نشان داده است.

آنتی اکسیدان ها

آنتی اکسیدان‌ها به رادیکال‌های غشای سلول‌ها حمله کرده و از سلول‌های مغزی محافظت کرده و سبب تقویت مغز می‌شوند.

زردچوبه

زردچوبه حاوی ماده‌ای به نام کورکومین است که در تقویت حافظه و افزایش تمرکز و یادگیری نقش مهمی دارد و سرعت جریان خون به مغز را افزایش می‌دهد.

برای مشاهده و خرید انواع مکمل تقویت حافظه و تمرکز، کلیک کنید.

فلاونوئیدها

فلاونوئیدها مانند آنتی اکسیدان‌ها از سلول‌های مغزی محافظت کرده و ارتباط بین سلول‌های مغزی را بهبود می‌بخشند.

رسوراترول

رسوراترول برای محفاظت از سلول‌های مغزی است که سبب افزایش جریان خون مغزی و خنثی کردن عمل رادیکال‌های آزاد می‌شود.

استیل- ال – کارنیتین

استیل- ال – کارنیتین اسید آمینه‌ای است که به مشکلات حافظه کمک می‌کند و برای افرادی که دچار اختلال تمرکز هستند، انتخاب عالی می‌باشد. از قرص تقویت حافظه‌ای که از این ترکیب بهره‌مند شده باشد، می‌توان از آن برای کاهش بیماری‌های شناختی و افزایش درک و تمرکز استفاده کرد.

هوپرزین

هوپرزین مشابه داروهای آلزایمر عمل می‌کند و عنصری برای حفاظت مغز در برابر اختلالات روان شناختی مانند کمبود حافظه یا کاهش تمرکز و… می باشد. این ترکیب از گیاه پنجه گرگی به دست می‌آید که سبب تقویت افزایش تمرکز و هوش و همچنین تقویت حافظه می‌شود. به عبارتی قرص افزایش تمرکز که حاوی عصاره گیاه پنجه گرگی باشد می‌تواند نقش موثری در افزایش توجه و یادگیری فرد داشته باشد.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا شماره را با بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه آشنا کنیم.

بیشتر بخوانیم: بهترین مولتی ویتامین خارجی را می شناسید؟

بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

درمان دارویی بیماری آلزایمر و زوال عقل، رویایی است که دانشمندان در تلاش برای دستیابی به آن هستند. شاید درمان این بیماری ها بسیار دشوار باشد اما پیشگیری از آنها امری دست یافتنی است.

در کنار فعالیت های جسمی و ذهنی و رژیم غذایی مناسب، داروهای گیاهی و مکمل های جذابی وجود دارند که باعث بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه می شوند. در ادامه با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

کپسول نوروپلاس یوروویتال ۳۰ عدد

قرص نورو پلاس در جعبه های ۳۰ عددی توسط شرکت یورویتال آلمان تولید می گردد. این قرص دارای جینسینگ و از همه مهمتر عصاره ماهی، DHA و EPA می باشد که در افزایش تمرکز، حافظه و بهبود عملکرد مغز بسیار موثرند. افرادی که نیز به مطالعه به مقدار زیاد هستند مانند دانشجویان و دانش آموزان، یکی از علل اساسی آنها در عدم تمرکز، مشکل خستگی مفرط و خواب آلودگی است، قرص نورو پلاس یک ب کمپلکس نیز می باشد و در ترکیبات آن همه ویتامین های گروه B مانند B1-B2-B6-B12-B5-B7-B9 وجود داشته و در نتیجه میتواند باعث افزایش انرژی و رفع خستگی روزانه گردد.

ویتامین C-E آهن و سلنیوم نیز در قرص نورو پلاس وجود دارد. افرادی که دچار کمخونی و فقر آهن هستند دائما احساس خستگی و عدم تمرکز داشته و به واسطه آهن،فولیک اسید، ویتامین ث و B12 کوجود در قرص نورو پلاس، این مشکل نیز برطرف می گردد. سلنیوم نیز یک آنتی اکسیدان بوده و میتواند باعث بهبود عملکرد مغز و پیشگیری از آلزایمر و فراموشی گردد.

کپسول نوروپلاس یوروویتال 30 عدد-قرص تقویت حافظه

خرید کپسول نورو پلاس یوروویتال

قرص نروزان ویتابیوتیکس ۳۰ عدد

قرص نروزان (Neurozan) ساخت کشور انگلستان و از برند معروف ویتابیوتیکس می باشد، این قرص می تواند به حفظ و تقویت عملکرد مناسب سیستم عصبی و مغز کمک کند و باعث تقویت مغز گردد. در قرص تقویت حافظه نروزان به هیچ عنوان از موادی مانند گلوتن، شکر، نمک، رنگ مصنوعی و نگهدارنده ها استفاده نشده که این خود یکی دیگر از مزایای کاربردی این قرص پیشگیری از آلزایمر محسوب می گردد.

قرص نروزان یک مکمل تقویت حافظه و بهبود دهنده عملکرد مغز است که با داشتن ترکیبات منحصر بفرد خود مانند فسفاتیدیل و ویتامین ها در زمینه تقویت عملکرد مغز، بهبود اضطراب و افسردگی، خلق و خو، تمرکز، حافظه، عملکرد شناختی نقش آفرینی می کند. این قرص حاوی انواع ویتامین و مواد معدنی ضروری بدن از جملهفولیک اسید، ویتامین B6، ویتامین D، فسفاتیدیل سرین، فسفاتیدیل کولین، فسفاتیدیل سرین از ترکیبات مهم و موثر در قرص نروزان میباشد.

قرص نروزان ویتابیوتیکس 30 عدد(قرص تقویت کننده حافظه و مغز)

خرید قرص نروزان ویتابیوتیکس

قرص رد جنسینگ پاور مولتی ویتامین و مینرال ویتامین لایف

قرص رد جینسینگ دارای یک ترکیب اصلی گیاهی بنام جینسینگ است و همین موضوع باعث شده که یک داروی گیاهی برای تقویت حافظه باشد. جینسینگ دارای فواید زیادی برای بدن انسان است که یکی از شاخص ترین فواید جینسینگ برای مغز است و می تواند سلول های مغز را تحریک کند و قدرت تمرکز و عملکرد را کاملا بهبود دهد. از جینسینگ در داروهای تقویت حافظه و افزایش انرژی و توان بدن به وفور استفاده می گردد.

قرص رد جینسینگ ویتامین هاوس علاوه بر داشتن ترکیب گیاهی دارای انواع ویتامین و مواد معدنی مانند ویتامین های گروه B و ویتامین های C و A می باشد که همگی باعث بهبود عملکر بدن در زمینه عصبی، جسمی، جنسی و ذهنی می گردند. زینک، جینسینگ قرمز، ویتامین C، ویتامین های گروه B از ترکیبات مهم و موثر در قرص رد جینسینگ هستند که بر افزایش انرژی، افزایش گردش خون و بهبود عملکرد مغز و حافظه موثرند. این قرص بر بهبود عملکرد جنسی خانم ها و آقایان نیز موثر است.

قرص رد جنسینگ پاور مولتی ویتامین و مینرال ویتامین لایف 30 عددی

خرید قرص رد جنسینگ پاور مینرال ویتامین لایف

بیشتر بخوانیم: همه چیز درباره مولتی ویتامین مینرال

قرص ممورکس ایران داروک ۳۰ عددی

قرص ممورکس ایران داروک یکی از مکمل های تقویت حافظه بوده و در افزاش تمرکز و عملکرد مغزی تاثیرگذاری بالایی دارد. این محصول به دلیل بهره‌مندی از عصاره گیاه جینکوبیلوبا تحریک گردش خون مغزی و تحریک گردش خون عمومی شده که همین ویژگی باعث تقویت حافظه و رفع اختلالاتی مانند سرگیجه، سردرد، افسردگی و … می‌شود. قرص تقویت حافظه ممورکس به علت خاصیت آنتی اکسیدانی دارای اثر ضد تجمع پلاکت‌ها است. همچنین موجب افزایش سنتز پروستاسیکلین شده و به این وسیله اثرات مفید قرص تقویت حافظه memorex را اعمال می‌نماید.

قرص ممورکس ایران داروک 30 عددی.

خرید قرص ممورکس

نکات مهم قبل از خرید بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه

📌 بانوان باردار و شیرده حتما با تائید پزشک از این قرصهای مکمل تقویت حافظه استفاده کنند.
📌 افرادی که سابقه صرع، اختلالات تیروئید، هموکروماتوز، آلرژی به مواد غذایی مثل سویا داشته اند حتما برای مصرف این قرص ها با پزشک مشورت کنند.
📌 افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می کنند، برای مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.
📌 هیچگاه بیش از دوز پیشنهاد شده، قرص های تقویت کننده حافظه را مصرف نکنید.
📌 در صورت بروز هر گونه حساسیت به داروهای تقویت حافظه حتما پزشک را در جریان بگذارید.
📌 قرص ها را در جای خشک و خنک و دور از دسترس اطفال قرا دهید.

نوشته بهترین مولتی ویتامین برای تقویت حافظه کدام است؟ اولین بار در مجله ی دارویی. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.