بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است ؟

بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است

پروتئین وی همان پروتئین آب پنیر است و کلیه اسیدهای آمینه ضروری برای بدن و مواد مغذی را شامل می‌‌شود. همه انواع پروتئین برای بدن مفید هستند اما پروتئین وی از این جهت در میان دیگر انواع پروتئین برجسته است که هضم و جذب سریعی در بدن دارد. مکمل پروتئین وی یک مکمل ورزشی پرطرفدار است که در عضله‌سازی تاثیری شگرف بر جای می‌گذارد. اما همان‌طور که شاید بدانید پروتئین وی خود انواع مختلفی دارد. بنابراین بدیهی است که به هنگام خرید این محصول این سوال پیش ‌آید که بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است؟

مکمل پروتئین وی چیست ؟

پودر پروتئین وی را از شیر درست می‌کنند. در فرآیند تبدیل شیر به پنیر مایعی حاصل می‌شود که همان پروتئین whey است. این مایع را طی مراحلی نچندان سخن می‌توان به پودر تبدیل کرده و مورد مصرف قرار داد. ترمیم و بازسازی عضلات، بهبود متابولیسم، کمک به حفظ سلامت استخوان‌ها و تامین انرژی برای بدن تنها بخشی از فواید پروتئین وی برای بدن است. بیشترین مصرف‌کنندگان پروتئین وی در جهان را ورزشکاران و بدنسازان تشکیل می‌دهند. قیمت پروتئین وی بر اساس نوع، ویژگی‌ها، برند و خارجی یا ایرانی بودن آن تعیین می‌شود.

آیا پروتئین وی به عضلات حجم می دهد ؟

به منظور عضله سازی و حجم دهی به عضلات یکی از بهترین پروتئین‌هایی که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید، پروتئین وی است. تمام اسیدهای آمینه ضروری برای بدن و همچنین ریزمغذی‌هایی همچون ویتامین‌ها و مواد معدنی را در وی پروتئین می‌توانید بیابید. به جز پروتئین وی یکی دیگر از پروتئین‌هایی که از شیر حاصل می‌شود، کازئین است. کازئین نیز همچون پروتئین وی بسیار مغذی بوده و در واقع هر دو فوایدی یکسان دارند اما تفاوت آنها در این است که پروتئین وی بسیار سریع‌تر در بدن جذب می‌شود و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری برخوردار است. برای عضله‌سازی بیش از هر چیز به افزایش منابع پروتئینی نیاز دارید و پروتئین وی به خوبی می‌تواند این نیاز را برطرف نموده و حجم عضلات را افزایش دهد.

قبل و بعد از ورزش بهترین زمان مصرف پروتئین وی برای عضله‌سازی به شمار می‌آیند. با این حال در زمان‌های دیگری از روز مثل صبح بعد از بیدار شدن یا شب پیش از خوابیدن نیز می‌توانید از پروتئین وی استفاده کنید. پروتئین وی حتی می‌تواند یک وعده غذایی کامل محسوب شود.
مکمل پروتئین وی چند نوع دارد ؟

به طور کلی مکمل‌های پروتئین وی از لحاظ نحوه ساخت در ۳ دسته قرار می‌گیرند:

 • کنسانتره
 • ایزوله
 • هیدرولیزه

پروتئین وی چیست

برای اینکه بدانید بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است، باید با ویژگی‌های انواع پروتئین وی کمی آشنا شوید. پروتئین وی کنسانتره با داشتن ۷۰ تا ۸۰ درصد پروتئین (یا بیشتر) بهترین طعم دارد. نوع ایزوله حاوی بیشترین مقدار پروتئین (بیش از ۹۰%) بوده و مقدار چربی و لاکتوز در آن به حداقل می‌رسد. پروتئین وی هیدرولیزه نیز بیشتر برای افرادی مناسب است که مشکلات گوارشی دارند زیرا به شکلی درست می‌شود که انگار از قبل هضم آن صورت گرفته است.

قیمت پروتئین وی

بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است ؟

از میان انواع پروتئین وی که در قسمت قبلی به آنها اشاره کردیم، پروتئین وی ایزوله بیشترین مقدار پروتئین را داشته و مقدار چربی و کربوهیدرات در آن بسیار اندک است. این پروتئین به سهولت جذب بدن شده و در مدت زمان اندکی هضم آن صورت می‌گیرد. پروتئین وی ایزوله همه آمینو اسیدهای ضروری برای بدن را شامل شده و ریزمغذی‌های زیادی دارد. سطوح بالای پروتئین در این نوع از پروتئین وی موجب می‌شود تا بتوان آن را به عنوان بهترین پروتئین وی برای حجم معرفی نمود.

به خصوص اگر در بدنسازی تازه‌کار هستید و قصد کاهش وزن نیز دارید، بهترین مکملی که برای عضله‌سازی می‌توان به شما معرفی کرد، پروتئین وی ایزوله است. این مکمل در مدت زمانی کوتاه عضلات شما را ورزیده و قوی می‌کند.

جهت کسب بهترین نتیجه از مصرف پروتئین وی ایزوله، این مکمل را هم ۳۰ دقیقه قبل از شروع تمرینات ورزشی میل کنید و هم بعد از پایان تمرینات. مهم‎‌ترین فواید پروتئین وی ایزوله را اینچنین می‌توان برشمرد:

 • کمک به افزایش رشد ماهیچه‌ها و بهبود عملکرد آنها
 • موثر در عضله‌سازی در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • قابلیت هضم و جذب سریع در بدن
 • کمک به تقویت سیستم ایمنی
 • موثر در کاهش وزن

طریقه مصرف پروتئین وی ایزوله

دقت کنید که برای حجم‌دهی به عضلات همه انواع پروتئین وی اعم از کنسانتره، هیدرولیزه و ایزوله مناسب هستند. اما از آنجایی‌که پروتئین وی ایزوله معمولا مقدار پروتئین بیشتری را شامل می‌شود، ما آن را به عنوان بهترین پروتئین وی برای حجم معرفی کردیم. نحوه مصرف همه انواع پروتئین وی یکسان است. به این منظور طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • ۱ یا ۲ پیمانه پروتئین وی را مطابق با دستور مربی یا دستوری که روی محصول درج شده است، با مقداری آب یا شیر مخلوط کنید. به جای این مایعات از دیگر نوشیدنی‌های مورد علاقه خود مثل آب‌میوه‎‌ها نیز می‌توانید استفاده نمایید.
 • به منظور بهترین اثرگذاری در عضله‌سازی صبح در کنار وعده صبحانه شیک پروتئین خود را میل کنید تا انرژی لازم برای فعالیت به بدن شما برسد.
 • زمان بعدی که باید به سراغ مصرف پروتئین وی بروید، ۳۰ دقیقه قبل از شروع تمرینات ورزشی است.
 • برای اینکه ریکاوری در بدن شما پس از ورزش با سرعت بیشتری صورت گیرد، بلافاصله پس از پایان تمرینات نیز مکمل پروتئین وی را مصرف نمایید. این کار به جلوگیری از تحلیل عضلات کمک می‌کند.
 • قبل از خواب نیز زمان مناسبی برای مصرف پروتئین است. در این زمان نیز استفاده از پودر پروتئین موجب می‌شود تا در طول شب مواد مغذی به عضلات رسیده و از تحلیل ماهیچه‌ها ممانعت به عمل آید.

پروتئین وی ایزوله

آیا پروتئین وی عوارض دارد ؟

اگر به مقدار مصرف پروتئین وی توجه کرده و آن را خودسرانه افزایش ندهید، تقریبا هیچ نوع عارضه‌ای برای شما حاصل نخواهد نشد. البته اگر به شیر و فرآورده‌های آن حساسیت دارید، بهتر است به طور کلی از مکمل پروتئین وی برای عضله‌سازی استفاده نکرده و سراغ انواع دیگری از پروتیئن بروید. مصرف بیش از حد پروتئین وی می‌تواند با عوارضی همچون حالت تهوع، اسهال، درد شکم، بی‌اشتهایی و سردرد همراه بوده و حتی مشکلاتی همچون افزایش جوش و آکنه را پدید آورد. چنانچه از جمله افرادی هستید که با مشکلات کبد و کلیه روبرو هستند، هرگز بدون مشورت با پزشک از پودر پروتئین استفاده نکنید زیرا ممکن است سبب تشدید مشکلات کلیوی و کبدی در بدن شما شود.

معرفی بهترین پروتئین وی برای حجم

در ادامه از برندهای مختلف پروتئین وی که در بازار هستند، چند نمونه از پرفروش‌ترین‌ها و بهترین‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد تا در عضله‌سازی موفق‌تر باشید:

پودر پروتئین وی پرو یوروویتال

هم پروتئین کنسانتره و هم پروتئین ایزوله را در این محصول می‌توانید بیابید. روزانه ۳۰ گرم از این پودر باید مصرف شود تا اثرات مصرف به بهترین شکل مشاهده شود. افزایش حجم و بازسازی عضلات و تقویت عملکرد ماهیچه‌ها از مهم‌ترین فواید مصرف این محصول است که با طعم محبوب شکلاتی عرضه می‌شود. در هر وعده روزانه از این پودر ۲۲.۸ گرم پروتئین وجود دارد. با مصرف این پودر می‌توانید آمینو اسیدهایی همچون ال آرژنین، لوسین، لیزین و والین را برای رشد و بازسازی عضلات فراهم کرده و در هر سروینگ ۱۱۲ کیلوکالری را به بدن خود برسانید.

پروتئین وی یوروویتال

خرید پروتئین وی یوروویتال

پودر پروتئین وی ایزوله پی اچ دی

این پودر پروتئین که شاید به سختی بتوانید آن را در بازار بیابید، با غنی بودن از پروتئین سبب افزایش سایز و قدرت عضلات می‌شود. پودر پروتئین وی ایزوله پی اچ دی قدرت جذب بسیار بالایی در بدن داشته و با خوردن ۳۰ گرم از آن حدود ۱۱۰ کالری برای بدن تامین می‌شود. این محصول مقدار بسیار اندکی قند دارد و برای افرادی مناسب است که قصد لاغری و کاهش وزن دارند. مصرف این مکمل سبب افزایش سنتز پروتئین شده و به جلوگیری از تحلیل ماهیچه‌ها و تسریع ریکاوری نیز کمک می‌کند.

پروتئین وی پی اچ دی

خرید پروتئین وی پی اچ دی

ایزو وی کارن

به عنوان بهترین مکمل برای حجم می‌توانید از مکمل ایزو وی کارن استفاده کنید که منبعی از پروتئین خالص است. تقریبا می‌توان گفت که این پودر فاقد کربوهیدرات بوده و برای افرادی مناسبی به نظر می‌رسد که در کنار عضله‌سازی قصد کاهش وزن نیز دارند. با مصرف این پودر بدون افزایش توده چربی می‌توانید رشد عضلات خود را افزایش دهید. در هر وعده روزانه از این پودر ۱۰۳ کالری وجود دارد. برای کمک به هضم بهتر و سریع‎تر پروتئین مجموعه‌ای از آنزیم‌ها در این پودر وجود دارند که اثرگذاری را بهبود می‌بخشند. به توصیه کارخانه سازنده افراد زیر ۱۸ سال بهتر است از این محصول استفاده نکنند.

مکمل ایزو کارن

خرید ایزو کارن

پودر پروتئین وی گلد دوبیس

برای حفظ حجم عضلات و همچنین افزایش رشد آنها از پودر پروتئین وی گلد دوبیس استفاده کنید. این فرآورده آمینو اسیدها و بسیاری از مواد مغذی را برای بدن تامین می‌کند. تسریع فرایند بازسازی ماهیچه‌ها، کمک به ذخیره گلیکوژن در عضلات، کاهش بافت چربی، افزایش سنتز پروتئین و رشد توده عضلانی بدون چربی از مزایای مصرف این محصول است. حداکثر ۴ پیمانه در روز می‌توانید از این محصول استفاده کنید. اگر به مقدار مناسب از این پودر پروتئین استفاده نمایید، معمولا هیچ نوع عارضه‌ای برای شما ایجاد نخواهد شد. در صورت حساسیت به شیر، سویا، تخم مرغ یا بادام قبل از مصرف این پودر باید با پزشک مشورت شود.

ایزو وی دوبیس

خرید پروتئین وی گلد دوبیس- بهترین پروتئین وی برای حجم

پودر وی پروتئین ایزولیت پرو بیس نوتریشن

اگر به دنبال پروتئین وی ایزوله هستید، پودر وی پروتئین ایزولیت پرو بیس نوتریشن نیز گزینه مناسبی برای عضله‌سازی می‌تواند باشد. هر سروینگ از این محصول ۲۲ گرم پروتئین را برای بدن تامین می‌کند. مصرف روزانه این پودر سبب می‌شود تا زمان ریکاوری کاهش یابد، احساس خستگی کمتر شود و پروتئین لازم برای رشد عضلات در اختیار ماهیچه‌ها قرار گیرد. از آنجایی که در این پودر از پروتئین وی ایزوله استفاده شده است، هضم و جذب سریعی در بدن داشته و اسیدهای آمینه ضروری و غیر ضروری برای بدن را تامین می‌کند. به عنوان یک بدنساز حرفه‌ای می‌توانید از مزایای این پودر بهره گرفته و عضلاتی ورزیده و قوی داشته باشید.

پروتئین وی بیس نوتریشن

خرید پروتئین وی بیس نوتریشن

کلام پایانی

همه انواع پروتئین وی برای عضله‌سازی و رشد ماهیچه‌ها مفید هستند اما در این میان پروتئین وی ایزوله به دلیل محتوای بیشتر از لحاظ پروتئین اثرگذاری بهتری دارد. پروتئین وی ایزوله کمک می‌کند تا به جلوگیری از تحلیل عضلانی نیز کمک شده و ریکاوری هم با سرعت بیشتری صورت گیرد. علاوه بر اینها پروتئین وی ایزوله هضم و جذب سریعی در بدن داشته و از این جهت نیز می‌توان آن را بهترین پروتئین وی برای حجم دانست. شما در کنار ورزش خود از پودر پروتئین استفاده می‌کنید؟

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید[مجموع: ۱ میانگین: ۵]

نوشته بهترین پروتئین وی برای حجم کدام است ؟ اولین بار در مجله داروخانه مثبت سبز. پدیدار شد.