تاثیر ال آرژنین در بدنسازی

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
همانطور که می‌دانید پروتئین مهم‌ترین جز رشد و تنظیم متابولیسم بدن به شمار می‌آید که برای ادامه‌ی حیات ضروری است. واحدهای سازنده‌ی پروتئین به نام آمینواسید به دو دسته‌ی ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند. بدن قادر به تولید آمینواسیدهای ضروری نیست برای همین از منابع غذایی و دارویی برای تامین این مدل از آمینواسیدها استفاده می‌کنیم. ال آرژنین یکی از مهم‌ترین اسیدهای آمینه برای بدن است.
شما می توانید جهت خرید مکمل ال آرژنین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
مکمل ال آرژنین در بدنسازی مکمل ها در بدنسازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند زیرا صرفا غذا نمی‌تواند تامین کننده‌ی تمام نیازهای متابولیسم ورزشکاران باشد، به همین دلیل از مکمل ها استفاده می‌کنند. مکمل ها به صورت تک ماده یا ترکیبی وجود دارد. ال آرژنین مهم‌ترین مکمل برای ورزشکاران وزنه برداری، کشتی و خصوصا ورزشکاران بدنسازی است. افزایش حجم عضله و خوش فرم بودن عضله ها دو فاکتور مهم برای بدنسازان است. ال آرژنین سه وظیفه کلی که شامل موارد زیر است :
گشاد شدن رگ های قلبی تحریک تولید هورمون رشد تولید و حمل نیت..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

همانطور که می‌دانید پروتئین مهم‌ترین جز رشد و تنظیم متابولیسم بدن به شمار می‌آید که برای ادامه‌ی حیات ضروری است. واحدهای سازنده‌ی پروتئین به نام آمینواسید به دو دسته‌ی ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند. بدن قادر به تولید آمینواسیدهای ضروری نیست برای همین از منابع غذایی و دارویی برای تامین این مدل از آمینواسیدها استفاده می‌کنیم. ال آرژنین یکی از مهم‌ترین اسیدهای آمینه برای بدن است.

ال آرژنینشما می توانید جهت خرید مکمل ال آرژنین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

مکمل ال آرژنین در بدنسازی

مکمل ها در بدنسازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند زیرا صرفا غذا نمی‌تواند تامین کننده‌ی تمام نیازهای متابولیسم ورزشکاران باشد، به همین دلیل از مکمل ها استفاده می‌کنند. مکمل ها به صورت تک ماده یا ترکیبی وجود دارد. ال آرژنین مهم‌ترین مکمل برای ورزشکاران وزنه برداری، کشتی و خصوصا ورزشکاران بدنسازی است. افزایش حجم عضله و خوش فرم بودن عضله ها دو فاکتور مهم برای بدنسازان است. ال آرژنین سه وظیفه کلی که شامل موارد زیر است :

 • گشاد شدن رگ های قلبی
 • تحریک تولید هورمون رشد
 • تولید و حمل نیتریک اکسید

را به عهده دارد. بهبود این سه عامل در بدن تاثیرات چشمگیری در فعالیت‌های ورزشکاران دارد. گشاد شدن رگ‌های قلبی قبل از فعالیت‌های ورزشی این امکان را می‌دهد که جریان خون در بدن سرعت بیشتری پیدا کند و مواد مغذی زودتر به اندام ها برسد. ال آرژنین به سلول‌های بدن پیام رشد میفرستد پس مصرف آن در رژیم غذایی روزانه یا استفاده در دوزهای بالا باعث میشود عضله سازی بیشتر شود و حجم ماهیچه ها افزایش پیدا کند. وجود نیتریک اسید در خون توان اکسیژنی گلبول را بالا می برد در نتیجه حجم تنفسی افزایش پیدا میکند، این عمل باعث تسهیل انجام دادن حرکات سنگین هوازی برای بدنسازان میشود.

زمان مصرف ال آرژنین در بدنسازی

به دلایلی که در بالا گفته شد بهتر است مصرف ال آرژنین در بدنسازی قبل از انجام تمرینات فیزیکی یا هر عمل هوازی دیگری انجام گیرد تا اثرگذاری بالایی داشته باشد. میزان دز مصرف با توجه به فعالیت، سن، جنس، وزن هر فرد متفاوت است. بهترین زمان مصرف ال آرژنین یک تا دو ساعت قبل از ورزش و یا با توجه به دوز مصرفی توصیه شده در روز ۳۰ دقیقه تا یک ساعت بعد از ورزش میباشد. به دلیل بالابردن گردش خون در بدن بهتر است بعد از مصرف این دارو فعالیت جسمی صورت بگیرد تا عوارضی در پی نداشته باشد.

قرص ال آرژنین کارنشما می توانید جهت خرید قرص ال آرژنین کارن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

نحوه مصرف ال آرژنین برای بدنسازی

همانطور که گفته شد مقدار دز مصرفی ال آرژنین در بدنسازی با توجه به فعالیت و دیگر فاکتورهای هر ورزشکار توسط پزشک تعیین می‌شود. در حالت ایمن معمولا ۴ تا ۱۰ گرم در روز برای هر فرد توصیه می‌شود. استفاده از دزهای پایین برای افراد بی‌خطر است، از آنجایی که این قرص عوارض جدی را به دنبال ندارد با آزمون و خطا هم می‌توان میزان مناسب برای مصرف ال آرژنین در بدنسازی را به دست آورد.

نقش ال آرژنین در بدنسازی

همانطور که میدانید ال ارژنین دلایل زیادی برای محبوبیت در نزد ورزشکاران دارد. برخی از این دلایل عبارت‌اند از:

 • تبدیل ال آرژنین به نیتریک اکسید در بدن و در نتیجه‌ی افزایش آن در بدن باعث سرعت بخشیدن به جریان خون در رگها میشود. این امر موجب میشود تا مواد مغذی و اکسیژن گردش بهتری در بدن داشته باشند و از خسته شدن عضلات حین تمرین ممانعت به عمل می‌آورند.
 • افزایش ال آرژنین سبب می‌شود تا متابولیسم چربی شدت بگیرد و چربی‌سوزی اتفاق بی‌افتد. کاهش چربی در زیر پوست و تقویت ماهیچه‌ها، تناسب اندام را به دنبال دارد و باعث افزایش قدرت بدنی می‌شود.
 • از مهم‌ترین علت‌های استفاده از مکمل ال آرژنین در بدنسازی حفظ تعادل نمک در بدن است. این امر باعث می‌شود آب در زیر پوست از دست نرود و به عضلات ظاهری نرم و پف‌آلود بدهد.
 • استفاده از قرص ال آرژنین به ما در تامین یکی از مهم‌ترین آمینواسیدهای ضروری بدن کمک می‌کند، وجود آمینواسیدها در بدن باعث می‌شود تا پروتئین‌سازی صورت بگیرید در نتیجه قوای بیشتری به بدن می‌بخشد تا در طولانی بودن زمان تمرینات انجام شده بدن احساس گرسنگی نداشته باشد.

ال آرژنین در مواد غذایی برای بدنسازی

همانطور که می‌دانید بدن توانایی ساخت آمینواسیدهای ضروری را ندارد بنابراین باید با مواد خوراکی و داروها این کمبود را جبران کرد. در کنار مکمل‌های ضروری برای بدنسازی استفاده از رژیم غذایی مناسب نقش تاثیر گذارتری دارد. از آنجایی که برای عضله سازی و بدست آوردن نیرو به پروتئین احتیاج است بهتر است از مواد غذایی حاوی پروتئین بیشتر استفاده شود. خوردن گوشت به صورت استیک یا کبابی علاوه بر اینکه باعث می‌شود ساختار پروتئینی شکل خود را حفظ کند، استفاده نکردن از روغن در پخت آن باعث کاهش چربی در بدن می‌شود. سفیده‌ی تخم مرغ یکی از غنی‌ترین منابع پروتئینی است که به آسانی در وعده‌ی صبحانه و عصرانه می‌تواند جای داشته باشد. علاوه بر مواد پروتئینی دسته‌ی دیگری از خوراکی ها هم وجود دارند که از خواص آمینواسیدی آن‌ها غافلیم، مواد مغذی مانند عدس، بادام زمینی، دانه کدو تنبل، گردو، فندق، جو دوسر، ذرت، گندم سیاه، نخود دارای ال آرژنین ولو به مقدار کم می‌باشند و به آسانی در دسترس همگان قرار دارند.

قرص ال آرژنین داروسازی داناشما می توانید جهت خرید قرص ال آرژنین داروسازی دانا از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

عوارض ال آرژنین در بدنسازی

هرچقدر که یک دارو تاثیرات مثبتی برای بدن ما داشته باشد، زیاده روی در آن می‌تواند پیامدهای سوئی را در بر داشته باشد. زیاده‌روی در مصرف قرص ال آرژنین در بدنسازی هم خالی از اشکال نیست اگرچه داروهایی که در دسته آمینواسیدی قرار می‌گیرند در مقایسه با داروهای دیگر تاثیرات منفی کمی دارند و امکان اور دز وجود ندارد. علائم مصرف زیاد ال آرژنین شامل:

 • حالت تهوع شدید
 • بی حالی و اسهال
 • گرفتگی های عضلات شکمی
 • بروز واکنش های آلرژیک
 • تشدید علائم آسم

همچنین به دلیل اتساع عروق برای افرادی که با کاهش فشارخون مواجه هستند توصیه نمی‌شود. ال آرژنین به خاطر تاثیری که بر تغییر قند گلوکز در خون می‌گذارد، برای بیماران دیابتی و افرادی که انسولین مصرف می‌کنند اثرات جدی و خطرناکی در پی دارد که حتما باید این دارو را زیرنظر پزشک استفاده نمایند. ورزشکاران حتما در نظر داشته باشند که قرص ال آرژنین با داروهای دیگر تداخلی نداشته باشد که موجب عوارض جانبی بسیار شدیدی برای فرد می‌شود.

برای سفارش محصولات دارای ال آرژنین از قبیل پودرهای مکمل، شربت و قرص می‌توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 • قرص ال آرژنین کمپلکس کارن
 • کپسول ال آرژنین بیس نوتریشن
 • قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ پاد جندی شاپور
 • کپسول آرژنین ناترند

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 • تاثیر ال آرژنین بر افزایش قد
 • ال آرژنین چه ویژگی هایی دارد؟

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۱ میانگین: ۵]