صنایع دستی

صنایع دستی تبلور ذوق و هنر و فر جوامع بشری  و نماد هویت و تاریخ یک ملت است.

صنایع دستی به مجموعه‌ای از”هنر – صنعت” اطلاق می شود که بیشتر با استفاده از مواد اولیه بومی و انجام قسمتی از مراحل اساسی تولید، به کمک دست و ابزار دستی موجب تهیه و ساخت محصولاتی می شود که در هر واحد آن، ذوق هنری و خلاقیت فکری صنعتگر سازنده به نحوی تجلی یافته و همین عامل وجه تمایز اصلی اینگونه محصولات از مصنوعات مشابه ماشینی و کارخانه ای است. پس تنها یک کالا و شیئی برای مبادله و خرید و فروش نیست، بلکه خصوصیات فرهنگی و ویژگیهای اقوام و ملل مختلف از طریق این کالای با ارزش مبادله می شود ونوعی ارتباط را بین آنها ایجاد می کند.

صنایع دستی به مجموعه ای از حرفه های مختلف گفته می شود که به دست بشر برای استفاده ساخته شده است و یکی از زیر مجموعه های صنایع خلاق است که طیف وسیعی از محصولات را در خود جای داده است. که فرهنگ یک ملت را به خوبی نشان می دهد و جایگاه ویژه‌ای در میراث فرهنگی هر ملتی دارد. تنوع این آثار، که به آن ها آثار هنری و یا کار دستی نیز می گویند، گذشته از آن که ذوق، تفکر و خلاقیت یک ملت را نشان می‌دهد، نسبت به موقعیت جغرافیایی هر منطقه نیز متفاوت است. هر یک از صنایعی که در یک کشور و یا شهر تولید می شود نشان دهنده آداب و رسوم و آیین های آن مکان می باشد، به همین دلیل شما از روی همین آثار به خوبی می توانید آن ملت را شناسایی کنید. صنایع دستی (Handicrafts) در حالی که بسیار شبیه به هنرها و مهارت های اولیه است، یک تفاوت اساسی با آن ها دارد و به اقلامی گفته می شود که با دست و با استفاده از ابزار ساده به جای روش ها و تجهیزات تولید انبوه ساخته می شوند. اقلامی که در نتیجه تلاش ها تولید می شوند، برای عملکرد یا کاربرد خاصی و همچنین زینتی بودن طراحی شده اند و شامل ایجاد طیف وسیعی از اشیاء از جمله لباس، نمادهای مذهبی و جواهرات و انواع مختلف صنایع دستی کاغذی است.پ

هدایای تبلیغاتی 

بازاریابی و ارتباطات آن معمولاً حاوی لوگو شرکت و تبلیغات هستند. ممکن است منصفانه باشد اگر تخمین بزنیم که تقریباً نیمی از هدیه تبلیغاتی خریداری شده، مربوط به لباس / کالاهای پوشیدنی، ابزارهای نوشتاری / خودکار و تقویم در موضوعات مختلف است. با این حال، اینکه چه اقلامی می توانند مورد استفاده قرار گیرند، واقعاً توسط تخیل محدود می شود. به عنوان مثال، سایر اقلام تبلیغاتی که معمولاً در دسترس هستند عبارتند از: لیوان، اسباب بازی های استرس، شیرینی، ظروف نقره، ظروف کریستال / شیشه ای، اقلام چرمی، تشک ماوس، چتر، نشان ها، دفترهای خاطرات، محصولات مرتبط با رایانه، انواع صنایع دستی و موارد دیگر.

صنایع دستی آپادانا

شرکت صنایع دستی هنرمندان آپادانا در سال ۱۳۸۳ با هدف ارتقاء جایگاه صنایع دستی در کشور شروع به فعالیت نموده و بدین منظور از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پروانه تولیدکارگاهی خود به شماره ۲۳۰۰۰۴ را در یافت نموده است.شرکت صنایع دستی هنرمندان آپادانا در رشته های مختلف صنایع دستی از جمله مینا کاری ، قلم زنی، خاتم کاری، فیروزه کوبی، تابلو فرش و تابلو نقره، تندیس و لوح تقدیر، مجسمه، سفال و سرامیک، انواع محصولات چرم، محصولات توانسته است با طراحی بسته بندی های متنوع سهم خود را در تکمیل زنجیره تولید، بسته بندی و توزیع این صنعت ایفا کند .

مهمترین هدف استراتژیک شرکت جایگزین کردن هدیه ایرانی در سازمان ها و موسسه های دولتی، بخش خصوصی و اقشار مختلف مردم از طریق محصولات متنوع صنایع دستی و نیز تمرکز بر ارائه بسته بندی های مرتبط با محصولات صنایع دستی و دقت در تنوع رنگ و طرح آن در کلیه ی محصولات این صنعت است . شرکت صنایع دستی هنرمندان آپادانا با توجه به رسالت بومی – فرهنگی خویش و نیز آگاهی از بازخورد های مثبت و فزاینده ناشی از سرمایه گذاری در این صنعت و نقش آن در جذب سرمایه های داخلی و خارجی، توسعه فرهنگی بیش از پیش در ابعاد منطقه ای و بین المللی و نقش ارزنده آن بر مجموعه ساختار های اجتماعی ، فرهنگی و هنری جامعه در تلاش برای تحکم هر چه بیشتر پیوند هنر ، فرهنگ و اقتصاد است گروه هنرمندان آپادانا محصولات خود را با توجه به ذائقه و سلیقه علاقمندان در طرح های متنوع در طیف وسیع و مناسبی از قیمت ها و با بسته بندی منحصر به فرد خود عرضه می کند . فروشگاه صنایع دستی هنرمندان آپادانا هم اکنون با سامان دهی بیش از ۵۰۰ هنرمند و صنعت گر کشور علاوه بر تولید و عرضه محصولات هنری، با دایر کردن کلاس های آموزشی در زمینه های مختلف صنایع دسنی به تربیت نیرو های مستعد و با انگیزه و کارآمد نیز می پردازد.