گواهینامه ایزو

اخذ گواهینامه ایزو فوری برای شرکت در مناقصات و صادرات کالا ، معتبر و قابل استعلام از مراجع معتبر IAF   و  ASCB ، آموزش استانداردهای سیستم مدیریت iso به صورت حضوری در محل شرکت شما ، گپ آنالیز، مستندسازی ایزو، ممیزی داخلی و پشتیبانی صدور گواهینامه ایزو  همچنین ارائه پشتیبانی برای کمک به سازمان ها برای حفظ انطباق با استانداردهای ISO.

هنگام انتخاب یک مشاور ایزو ، مهم است که اطمینان حاصل شود که  تخصص و تجربه لازم را در استاندارد iso خاص که سازمان به دنبال رعایت آن است، و همچنین سابقه خوب در همراهی موفقیت آمیز  سازمان ها در دستیابی به گواهینامه iaf ، وجود دارد.

آموزش یکی از ارکان اصلی پیاده سازی موفق استانداردهای سیستم مدیریت در سازمان هست و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی با ارائه گواهینامه آموزشی معتبر تخصص ماست .

چرا گواهینامه ایزو  ؟

دریافت گوهینامه ایزو  به معنی اعتبارسنجی فرآیندهای شما توسط مرجع صدور گواهینامه  برای ارائه محصولات و خدمات باکیفیت  می باشد.
اخذ گواهینامه ایزو  یعنی سازگاری با  استاندارد مدیریت بین‌المللی شناخته شده ISO . و شامل شناسایی و استانداردسازی  فرایندها و رویه‌هایی است که کارکنان شرکت برای انجام وظایف محول شده با آن ها درگیر هستند.
گواهینامه‌ ایزو   کیفیت را در  دامنه های گوناگون مانند  محیط‌ زیست، بهداشت و ایمنی، مدیریت کیفیت و آزمایشگاه  به مشتریان هدیه می‌کنند.
و  اخذ گواهینامه ISO برای شرکت‌ها مزیت رقابتی محسوب می گردد .

اعتبار گواهینامه ایزو

صدور گواهینامه ایزو فرآیندی است که طی آن یک نهاد صدور گواهینامه ایزو که به عنوان یک ثبت کننده نیز شناخته می شود، تأیید می کند که سیستم مدیریت یک سازمان الزامات یک استاندارد خاص ISO را برآورده می کند. ISO (سازمان بین المللی استاندارد) یک سازمان غیردولتی است که استانداردهای بین المللی را برای صنایع و بخش های مختلف توسعه و منتشر می کند.

صدور گواهینامه ایزو اجباری نیست، اما می تواند مزایای متعددی مانند افزایش اعتماد مشتری، بهبود کارایی و دسترسی به بازارهای جدید را برای سازمان ها فراهم کند. فرآیند صدور گواهینامه ایزو معمولاً شامل یک ارزیابی اولیه از سیستم مدیریت سازمان است و پس از آن ممیزی های نظارتی منظم برای اطمینان از انطباق مداوم انجام می شود.

اعتبار بخشی فرآیندی است که طی آن یک سازمان شخص ثالث، که به عنوان یک نهاد اعتباربخشی شناخته می شود، صلاحیت و بی طرفی یک نهاد صدور گواهینامه iso را تأیید می کند. اعتباربخشی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که نهادهای صدور گواهینامه ایزو مطابق با استانداردهای بین المللی شناخته شده عمل می کنند و قادر به ارائه خدمات صدور گواهینامه  قابل اعتماد هستند.

به طور خلاصه، گواهینامه ایزو فرآیند تأیید این است که سیستم مدیریت یک سازمان الزامات یک استاندارد ISO خاص را برآورده می کند، در حالی که اعتبارسنجی فرآیند تأیید صلاحیت و بی طرفی نهاد صدور گواهینامه ایزو  ارائه دهنده گواهی است.

گواهینامه ایزو
گواهینامه ایزو

هزینه دریافت گواهینامه ایزو

برای دریافت گواهینامه ایزو باید هزینه‌ پرداخت کرد. میزان هزینه اخذ گواهینامه ISO به  عوامل گوناگونی شامل :  نوع استاندارد، اندازه و نوع سازمان، محل استقرار  و تعداد محصولات یا نوع خدماتی که شما ارائه می‌دهید، بستگی دارد. هزینه دریافت گواهینامه ایزو شامل   آموزش کارکنان، اجرای سیستم مدیریت، هزینه ممیزی خارجی  و ارزیابی سیستم مدیریت و هزینه صدور و تمدید گواهینامه است.

برای مثال شما به صورت سالیانه یا هر زمان که مرجع صدور گواهینامه ایزو اعلام کند بایستی برای انجام ممیزی های مراقبتی پرداخت کنید . همینطور در صورت نیاز به آموزش  پرسنل جدیدو یا به روزرسانی براساس ویرایش جدید استاندارد مربوطه  برای آشنایی با الزامات سیستم مدیریت  و فرآیندهای سازمان .

علاوه بر این شما باید برای پیاده سازی سیستم مدیریت  نیز هزینه هایی پرداخت کنید. برای مثال،  هزینه‌ استخدام مشاور و کارشناس برای طراحی  و پیاده سازی فرآیندهای مدیریتی، تهیه و تدوین اسناد مرتبط با سیستم مدیریت و هزینه‌هایی برای تجهیزات و نرم افزارهای مورد نیاز برای پیاده سازی سیستم مدیریت را نیز باید در نظر گرفت.

اخذ گواهینامه ایزو چقدر زمان می برد؟

مدت زمان لازم برای اخذ گواهینامه ایزو به موارد گوناگونی بستگ دارد  از جمله اندازه سازمان، پیچیدگی سیستم مدیریت و میزان آمادگی سازمان. در زیر مراحل اخذ ایزو  آورده شده است:
مرحله آماده سازی: طولانی ترین مرحله  و شامل طراحی  و پیاده سازی سیستم مدیریت است. این مرحله برای سازمان های بزرگ با فرآیندهای پیچیده  بیشتر زمان می برد.
مرحله ممیزی داخلی: پس از آماده سازی سیستم مدیریت، ممیزی داخلی برای ارزیابی اثربخشی و شناسایی عدم انطباق های احتمالی انجام می شود. این مرحله معمولا خیلی زمان بر نیست .
مرحله ممیزی گواهینامه ایزو:  ممیزی صدور گواهینامه ایزو توسط یک مرجع صدور گواهینامه خارجی انجام می شود و بسته به اندازه سازمان و دامنه ممیزی که شامل  استاندارد ها و محدوده تحت پوشش آن هاست معمولاً یک تا چند روز زمان می برد
مرحله اقدام اصلاحی: اگر در طول ممیزی گواهینامه ایزو موارد عدم انطباق شناسایی شود، سازمان باید اقدامات اصلاحی را برای رفع آنها انجام دهد. این مرحله بسته به ماهیت و میزان عدم انطباق ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد
به طور کلی، بسته به نحوه پیاده سازی  و پیچیدگی سیستم مدیریت، فرآیند اخذ گواهینامه ایزو می تواند از چند ماه تا یک سال طول بکشد. بایستی  برای آن  برنامه ریزی کنید و زمان و منابع کافی را  دراختیار داشته باشید .

گواهینامه ISO
گواهینامه ISO

اخذ گواهینامه ایزو فوری 

گواهینامه ایزو فوری برای شرکت ها و سازمان هایی ست که به جلب اعتماد مشتری  و تبلیغات خود اهمیت می دهند . برای دریافت  ایزو فوری بایستی به موارد زیر توجه کنید  :

  • به صورت مستقیم از شرکت صدور گواهینامه ایزو ثبت شده در ایران و دارای مجوز اقدام کنید .
  • مرجع اعتبار بخشی شرکت صدور گواهینامه واقعی و معتبر باشد .
  • گواهینامه در سایت رسمی شرکت با کد شناسایی یکتا ثبت شده باشد .
گواهینامه حلال
گواهینامه حلال

گواهینامه حلال

گواهینامه حلال سند یا برچسبی است که توسط یک سازمان یا مرجع اسلامی معتبر صادر می‌شود و گواهی می‌دهد که یک محصول، خدمات یا مؤسسه مطابق با قوانین رژیم غذایی اسلامی و سایر الزامات تهیه یا تولید شده است. حلال کلمه ای عربی است که به معنای «مجاز» است و در زمینه غذا و سایر مواد مصرفی به محصولاتی اطلاق می شود که طبق قوانین رژیم غذایی اسلام مصرف آن مجاز است.

برای دریافت گواهینامه حلال، یک تولیدکننده یا تولیدکننده باید معیارهای خاصی را رعایت کند، از جمله استفاده از مواد حلال، اطمینان از عاری بودن فرآیند تولید توسط مواد غیر حلال و اطمینان از عاری بودن محصول از هر گونه مواد یا مواد ممنوعه. گواهی حلال معمولاً برای محصولاتی که برای مصرف مسلمانان در نظر گرفته شده است مورد نیاز است و همچنین مصرف کنندگان غیرمسلمان که به دلایل مختلف از جمله ملاحظات بهداشتی و اخلاقی به محصولات حلال علاقه دارند، به دنبال آن هستند.
موسسات صدور گواهینامه حلال مختلفی در سراسر جهان وجود دارد که استانداردها و معیارهای متفاوتی برای صدور گواهینامه دارند. برخی از شناخته شده ترین سازمان های صدور گواهینامه حلال عبارتند از: شورای اسلامی غذا و تغذیه آمریکا (IFANCA)، خدمات صدور گواهی حلال (HCS)، و سازمان غذای حلال (HFA).
گواهینامه حلال : خدمات حلال  شامل : آموزش،مارکتینگ و صدورگواهینامه برای پیوستن شرکت به سیستم مدیریت حلال می باشد.

تولید ، علم بهداشت، حمل و نقل، مواد بسته بندی، بسته بندی، انبارش ، حمل و نقل و توزیع از مزرعه تا چنگال کلیه فرآیندها شامل سیستم حلال می شود.