۵ فایده عصاره انار برای موی سر

انار میوه ای آبدار و پر از فانتزی های شیرین است. پس از کنده شدن، صدها کاربرد دارد. اغلب به عنوان “میوه زندگی” از آن یاد می شود، ما به طور مستقیم شاهد این هستیم که چگونه روغن های غنی کننده این میوه باعث بازسازی و جوان سازی مو می شوند. به همین دلیل است که ما از این ماده طبیعی در بسیاری از محصولات موی لوکس خود استفاده می کنیم.

انار در دریای مدیترانه و به ویژه در ایتالیا رشد می کند. این یکی دیگر از دلایلی است که ما به خود افتخار می کنیم که آن را در فرمول های خود قرار دهیم. اما بیایید عمیق تر به این موضوع بپردازیم که چرا این میوه به عنوان منبع شماره یک برای موهای سالم تر و درخشان تر محبوب شده است.

روغن انار از پرس سرد دانه های انار به دست می آید که یک مایع کهربایی سبک و میوه ای و چرب تولید می کند. این روغن دارای خواص ترمیمی مانند مواد معدنی، فیبر، ویتامین های A، C و E و اسید فولیک و همچنین آنتی اکسیدان هایی است که برای دهه ها برای مراقبت از پوست و درمان های پزشکی استفاده می شود.

اکنون، ما انقلابی در روغن انار با ترکیب آن با موادی ایجاد کرده‌ایم که کارایی آن را برای تغذیه مو افزایش می‌دهد و فواید زیر را ارائه می‌کند:

  1. مرطوب کننده عمیق

روغن هسته انار با مقدار زیادی اسیدهای چرب غنی شده است که به آن اجازه می دهد تا عمیقاً نفوذ کند و تارهای مو را مرطوب کند و نرمی مجلل و بی نظیری به شما بدهد. اسیدهای چرب شامل اسید لینولئیک و اسید استئاریک هستند، دو خاصیت که به طور موثر برای نرم کردن و آبرسانی به موهای تشنه کار می کنند. موهای نرم و هیدراته کمتر مستعد وز شدن هستند، بنابراین به طور غیرمستقیم می‌توان گفت که توانایی ضد وز نیز دارد.

  1. تقویت پوست سر

این میوه همچنین حاوی اسید پونیسیک است، مولکولی که به دلیل خواص ضد التهابی آن در بین دانشمندان محبوب است. این مشتق برای پوست شما از جمله پوست سر شما فوق العاده است. این به تسکین تحریکات کمک می کند تا پوست سر شما تمیز و در بهترین حالت خود بماند. به علاوه، فواید ضد قارچی نیز دارد که به پیشگیری و توقف شرایطی مانند شوره سر کمک می کند.

۳٫ افزایش استحکام مو

آنتی اکسیدان های موجود در روغن انار یک محافظ عالی در برابر اثرات مخرب استرس اکسیداتیو ارائه می دهد و از تجمع کثیفی روی پوست سر جلوگیری می کند. از طریق تحریک، جریان خون را در پوست سر بهبود می بخشد، بنابراین رشد موهای قوی تر و سالم تر را تقویت می کند.

  1. درخشندگی و درخشندگی

رادیکال‌های آزاد موجود در محیط، مانند آلاینده‌ها و تجمع محصولات، می‌توانند باعث از بین رفتن درخشندگی مو شوند. اسیدهای چرب غنی‌کننده موجود در انار با پوشاندن تارهای مو با یک لایه محافظ که به کاهش تعداد رادیکال‌های آزاد و ذرات محصول چسبنده به رشته‌ها کمک می‌کند، به مبارزه با این اثرات کمک می‌کند. نتیجه یک کوتیکول موی تمیز و صاف است که نور را به خوبی منعکس می کند تا درخشندگی و درخشندگی ایجاد کند.

  1. رشد مو

در حالی که هیچ مطالعه مستقیمی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد که روغن هسته انار به طور مستقیم بر رشد مو تأثیر می گذارد، ما می دانیم که این روغن به ترویج یک محیط سالم برای مو کمک می کند که در آن مو می تواند رشد کند. به لطف محتوای بالای آنتی اکسیدان، جریان خون را در پوست سر بهبود می بخشد، که برای داشتن پوست سر سالم و تحریک رشد قوی تر و بالقوه سریع تر مو ضروری است. اثرات مرطوب کنندگی نیز می تواند مو را تشویق کند که پرتر و قوی تر به نظر برسد تا بلندتر به نظر برسد.

منبع سایت اوریفلیم