آخرین مطالب

پیشنهاد نویسنده

صفحه حوادث

وبلاگ

۷ تا از معروف ترین بیماری های مقاربتی و راه های پیشگیری از آنها

در دهه‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیر در علم پزشکی و تغییرات نسلی در الگوهای زندگی، نقش مهمی در شکل‌گیری چالش‌های بهداشت جهانی ایفا کرده است. افزایش روابط جنسی و تحولات در شیوه زندگی، بیماری های مقاربتی را به یک چالش نامتناهی برای جوامع تبدیل کرده‌اند. این بیماری‌ها، که از طریق فعالیت‌های جنسی منتقل می‌شوند، نه تنها به سلامت فردی آسیب می‌زنند، بلکه تأثیرات جدی بر سلامت جمعیت و جامعه ایجاد می‌کنند. در این زمینه، آگاهی و پیشگیری به عنوان دو اساس اساسی در حفظ سلامت جنسی و کاهش انتقال بیماری های مقاربتی ایفای نقش مهمی دارند. این مقاله از داروخانه آنلاین داروهلپ با هدف بررسی اهمیت آگاهی و اقدامات پیشگیری در کنترل و پیشگیری از بیماری های مقاربتی، به بررسی راهکارها و چالش‌های این زمینه خواهد پرداخت.
بیماری های مقاربتی چالشی جهانی بیماری های مقاربتی به شدت به چالش جهانی تبدیل شده‌اند و تأثیرات فراگیر و مستمری بر جوامع دارند. این چالش‌ها به صورت گسترده در ابعاد مختلف اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی مشهود هستند. گسترش روابط جنسی، افزایش تراکم جمعیتی، نابرابری‌های جنسی و فقدان دسترسی به خدمات بهداشت جنس..

آیا سربازان مستقر در نقاط مرزی برای چنین ماموریتی آموزش خاصی می بینند؟

به سیاق چند سال گذشته که با عنوان و تیتر خاطرات وکیل مطالبی در باب مصائب و مشکلات حرفه‌ی وکالت می‌نویسم،در صدد ساده نویسی و نقل برخی نکات حقوقی برای هم‌وطنان خویش بودم که خبر شهادت سربازان مرزبان میهن‌ در نوار بالای صفحه‌ی نمایشگر نقش بست. حادثه‌ی تلخ و تاسف‌باری که طی چند ماه گذشته شاهد تکرار آن بوده‌ایم و صد افسوس و تاسف که در پی هر حادثه ،تنها اقدامی که مسئولین و مقامات ذیربط انجام می‌دهند، همانی است که ما مردم عادی می‌کنیم و آن اظهار تاسف و ابراز همدردی است.این شد که محتوای مطلب را از خاطرات وکیل به خاطرات دوران سربازی تغییر داده بلکه با نقل آنچه به چشم دیده و با تمام وجود لمس کرده‌ام ،تلنگری بزنم به ذهن و فکر تصمیم‌سازان مملکت خاصه در فقره‌ی خدمت سربازی با این هدف که خدمت ایشان بگویم قوانین و مقررات حاکم بر خدمت سربازی و تکالیف تعریف شده برای ماموران وظیفه در قامت سرباز نیازمند اصلاح و بازنگری جدی است.
کافی است اخبار مرتبط با این بخش از جامعه را طی یکسال و چند ماه گذشته رصد کنیم تا به ضرورت تغییر بنیادی در نحوه‌ی آموزش سربازان وظیفه وشیوه‌ی به خدمت گرفتن مشمولین سربازی برسیم.
از..

کامپوزیت دندان چیست؟ مزایا و معایب

کامپوزیت دندان به عنوان روش ترمیمی دندان، در طول سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. ترمیم های کامپوزیت به دلیل ظاهر طبیعی و سازگار، انتخابی محبوب در دندانپزشکی مدرن هستند که آنها را برای طیف وسیعی از روش های دندانپزشکی که هدف آن ها بازگرداندن عملکرد و زیبایی به دندان های آسیب دیده است، مناسب می کند.
هنگام تصمیم گیری بین کامپوزیت و مواد جایگزین، نیازهای فردی از جمله محل ترمیم، ترجیحات زیبایی شناختی و بودجه بیمار در نظر گرفته می شود. در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به مزایا و معایب ترمیم‌های کامپوزیت خواهیم داشت تا به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه در مورد مراقبت از دندانتان کمک کنیم.
کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت ترکیبی از رزین و ذرات ریز شیشه‌ای است که به اشکال مختلف تولید می شود. کامپوزیت ها تاثیر زیادی بر ظاهر دندان ها دارند. افرادی که از رنگ دندان های خود راضی نیستند می توانند با کمک کامپوزیت دندان هایی روشن و سفید داشته باشند. دندان های پوسیده، آسیب دیده، شکسته یا دندان ترک خورده را نیز می توان به راحتی با کامپوزیت پوشاند.
کامپوزیت دندان می تواند پوشش مناسبی برای فاصله بین دندان ه..

پهپاد ایرانی فرصت فرار نمی‌دهد / عکس

پهپاد کرار یک پهپاد چند منظوره ایرانی با موتور توربوجت بوده که در خدمت بسیاری از یگان‌ها و رده‌های نظامی ارتش و سپاه قرار گرفته به‌گونه‌ای که اولین تجربه ایران در ساخت پهپاد با پیشرانه جت و نیز اولین پهپاد رزمی ایران با قابلیت حمل طیف وسیعی از انواع تسلیحات است.
به گزارش خبرآنلاین، پهپاد «کرار» با استفاده از پرتابگر ریلی و شتاب دهنده سوخت جامد پرتاب شده و شیوه فرود آن‌ها نیز با چتر و کیسه هوا است. کرار، پهپادی با بدنه استوانه‌ای شکل، بال نصب شده در پائین بدنه، یک موتور توربوجت در انتهای بدنه که ورودی هوای آن در بالا قرار گرفته و دم H شکل است. نوک بال‌های این پهپاد تا حدودی به صورت منحنی طراحی شده تا از اثر پسای القایی کاسته شود و نیز یک جایگاه زیر بدنه و امکان نصب یک جایگاه زیر هر بال برای حمل محموله خارج بدنه پهپاد کرار در نظر گرفته شده است.
این پهپاد ایرانی سرعتی در حدود ۹۰۰ کیلومتر بر ساعت، بردی بالغ بر یک هزار کیلومتر، سقف پروازی ۷۵۰۰ تا ۱۲ هزار متر دارد و قادر است میزان محموله جنگی تا ۲۵۰ کیلوگرم را با خود حمل کند و علاوه بر این مشخصات کرار ویژگی‌های دیگری هم دارد.
پهپاد «کرار» ..

با کاروان ِ امید و تلاش

این تیم که نمونه ی بارز حضور زنان موفق توانخواه کشور است و سابقه ی رتبه ی پنجمی المپیک ریو برزیل را هم دارد ، می تواند آیینه ی امید و تلاش برای همه ملت ایران بخصوص جوانان باشد.
دست برقضا خداوند توفیق داد به عنوان نماینده ی حامی مالی آنها در سفر به شهر دالی چین جهت کسب آخرین سهمیه بانوان همراه این نمونه های اخلاقی و پر انگیزه باشم.
تیمی که با هدایت سرمربی دنیا دیده ی خود که بیش از ۶ المپیک را تجربه کرده بود ، مسابقات بسیار خوبی را به نمایش گذاشت و به غیر از باختِ قابل پیش بینی به چین ، تمام تیمهای مطرح اروپایی رو برد و یا به چالش شدید کشید.
تیمی که در دور مقدماتی به اسلونی سه هیچ باخته بود ، توانست در دیدار فینال این تیم رو دچار مشکل کند و به زعم خودشان و تماشاچیان با معجزه از پس ایران برآمدند.
مسابقه هست آمیخته به برد و باخت ، و اینبار روی ناراحت آن به ما رسیده بود ، ولی این موضوع که تیمِ پنجم المپیک ، تیم نایب قهرمان آسیا و تیمی که با تلاشِ مثال زدنی خود تا اینجا آمده ، چرا باید اسیرِ بلاتکلیفی و بی برنامگی بشه و بخاطر کمتر میدان دیدن ، با اشتباهات کوچک فردی ، و فقط با کمتر از ۱ م..

رژیم غذایی مدیترانه‌ای موجب کاهش استرس می‌شود

در یک مطالعه‎ای که در ژورنال Nutrition Research and Practice منتشر شده است، محققان کره‌ای ارتباط بین سطح استرس روانی اجتماعی و پایبندی به رژیم غذایی مدیترانه‌ای را در بین بچه‌های کره‌ای بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که پیروی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای منجر به کاهش استرس روانی اجتماعی در مردان و زنان خواهد شد.
رژیم غذایی مدیترانه‌ای، سرشار از حبوبات، مغزها، میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، روغن زیتون و ماهی، گوشت قرمز کم و لبنیات پرچرب است که هر کدام فواید بسیاری برای سلامتی دارند. اتخاذ این رژیم غذایی در حوالی سن بازنشستگی ممکن است باعث شود در پیری سلامت خود را حفظ کنید. همچنین، به طور بالقوه از افسردگی پیشگیری کرده و توانایی‌های ذهن و بدن را افزایش دهد.

پیشنهاد خرید: خرید قرص چاقی
در این مطالعه در مجموع ۱۶۵۶ شرکت کننده وجود داشت که ۸۸۹ مرد بودند. نتایج این مطالعه حاکی از آن بود زنانی که در پایبندی و وفاداری بیشتری به رژیم غذایی مدیترانه‌ای داشتند، به ادامه تحصیل و مطالعه علاقه بیشتری نشان دادند. علاوه بر این، مردانی که رژیم غذایی مدیترانه‌ای را به صورت روزانه مصرف می‌کردند، دارای امتیاز ..

بهترین مکمل ها برای فوتبالیست ها

فوتبال، یکی از پرطرفدارترین و پرانرژی‌ترین ورزش‌های جهان است که علاوه بر مهارت فنی، نیاز به بدنی سالم و قوی دارد. برای دستیابی به بالاترین سطح عملکرد و حفظ سلامتی، فوتبالیست‌ها نیاز به توجه ویژه‌ای به تغذیه و مکمل‌های مناسب دارند. در این راستا، شناخت بهترین مکمل‌هایی که برای فوتبالیست‌ها مفید واقع می‌شوند، امری حیاتی است. از پروتئین‌ها و کراتین تا ویتامین‌ها و اسیدهای چرب امگا-۳، مصرف مکمل‌های مناسب می‌تواند به افزایش قدرت، استقامت و تحمل ورزشی کمک کرده و در کل به بهبود عملکرد و بهبودی سلامتی فوتبالیست‌ها کمک نماید. در این مقاله از داروخانه آنلاین داروهلپ، به بررسی تأثیر و اهمیت این مکمل‌ها برای فوتبالیست‌ها خواهیم پرداخت و راهنمایی‌هایی برای انتخاب بهترین مکمل‌ها را ارائه خواهیم کرد.
اهمیت بهترین مکمل ‌ها برای فوتبالیست‌ ها فوتبال یک ورزش فیزیکی بسیار خسته‌کننده است که نیازمندی به استقامت، قدرت، سرعت و تمرکز ذهنی دارد. بدن فوتبالیست‌ها در طول بازی‌ها و تمرینات، به تنش مستمر و فشارهای بالایی تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد؛ بنابراین، مکمل‌های مورد نیاز برای این ورزش‌کاران نقش بسیار مهمی در به..

اگر آقای صدیقی امام جمعه امروز نبود

چند نکته بدون شیفتگی و یا نفرت
*هیچ حکومتی نمی تواند با لجبازی با مردمش موفق باشد.
*چه بخواهیم وچه نخواهیم فضای مجازی وجود دارد.نتیجه وجود آن هم اطلاع مردم از اخبار راست و دروغ است.
*برای اعتماد مردم به خبرهای راست، باید دلیل آورد تا دروغ به جای راست ننشیند. به عبارتی باید در هرحادثه ای افکار عمومی قانع شود. دیگر افکار عمومی دستوری قانع نمی شود.
جدای از واقعیت ماجرا در امامت امروز آقای صدیقی چند نکته مهم بود:
۱- افکار عمومی درگیر حرفهای متفاوت ایشان پس از ماجرای ازگل هست. نه دادگاهی حکم به برائت داده ونه دلیلی بر عدم حساسیت مردم به این مساله مالی هست. به این دلیل لجبازی با افکار عمومی تلقی می شود که نتیجه آن در انتخابات بروز می کند.
۲- نماز جمعه مظهر معنویت است و امام جمعه باید عادل باشد. در عدالت آقای صدیقی، حداقل در افکار عمومی تردید ایجاد شده بود. اصرار به حضور ایشان، کار را بیشتر از همه بر متدینان ونمازخوانان دشوار می کند. خواهی نخواهی متدینان در نگاه جامعه و خانواده هاشان ممکن است به عدم حساسیت به مسایل مالی متهم شوند و این ظلم به آنها است.
۳- بعضی ها بر این باورند که از افراد حام..

داروی بیزوپرولول (Bisoprolol) چیست؟ فواید و روش مصرف

بیزوپرولول یا بیسوپرولول دارویی متعلق به دسته ای از داروها به نام بتا بلوکرها است. معمولاً برای مدیریت شرایط مختلف قلبی عروقی از جمله فشار خون بالا، نارسایی قلبی و برخی اختلالات ریتم قلب تجویز می شود. در این مقاله، بیزوپرولول چیست، فواید آن و روش توصیه شده استفاده را بررسی خواهیم کرد.
آشنایی با بیزوپرولول بیسوپرولول با مسدود کردن اثرات آدرنالین بر گیرنده های بتا در قلب و عروق خونی عمل می کند. با انجام این کار، به کاهش بار کار بر روی قلب، کاهش فشار خون و بهبود عملکرد کلی سیستم قلبی عروقی کمک می کند.
فواید بیزوپرولول مدیریت فشار خون بالا (پرفشاری خون): این دارو اغلب برای کنترل فشار خون بالا تجویز می شود. با مسدود کردن گیرنده های بتا، ضربان قلب را کاهش می دهد و رگ های خونی را شل می کند و در نتیجه سطح فشار خون را کاهش می دهد. کاهش فشار خون می تواند به کاهش خطر حملات قلبی، سکته مغزی و سایر عوارض قلبی عروقی مرتبط با فشار خون کمک کند. درمان نارسایی قلبی: بیسوپرولول همچنین در مدیریت نارسایی قلبی استفاده می شود. با کاهش بار کاری بر روی قلب و افزایش کارایی آن به بهبود توانایی پمپاژ قلب کمک می ..

مرسدس AMG GT۶۳ کوپه امسال را از نزدیک ببینید!/ عکس

موتور قدرتمند، ظاهر تازه، ویژگی‌های لوکس بی‌شمار تنها بخشی از المان‌های تاثیرگذار این خودرو به شمار می‌رود.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش پدال، نسل دوم کوپه AMG GT این بار با دستی پر معرفی شد. ظاهر جذاب، راندمان نرم‌تر و نزدیکی بیشتر آن به یک کوپه-گرن‌تورر باعث شد تا محصولی متفاوت‌تر نسخه پیشین یعنی AMG GTR باشد. این خودرو با قیمت کمتر از ۱۸۰ هزار دلار، جایی پایین‌تر از کوپه لوکس و اسپرت SL قرار می‌گیرد و دیگر قصدی برابر رقابت مستقیم با پادشاه این کلاس، پورشه ۹۱۱ ندارد؛ بلکه روی خواسته اصلی مشتریان مرسدس یعنی رانندگی لوکس و دلپذیر تمرکز دارد.

مدل ۲۰۲۴ این خودرو با تجهیز به موتور ۴ لیتری تویین توربو توان تولید ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این موتور ۸ سیلندر V شکل قدرتش را از طریق یک جعبه‌دنده ۹ سرعتی خودکار به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. موتور قدرتمند این خودرو می‌تواند بدنه ۱,۹۰۰ کیلوگرمی آن را در ۳.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلوگرم برساند.

هرچند روح AMG GT و حتی کوپه SLS هنوز در این خودرو وجود دارد اما ظاهر آن با تکیه بر زبان طراحی جدید مرسدس برای مدل‌های..

بیماری پوستی کراتوز آکتینیک چیست؟ چگونه درمان می شود؟

کراتوز آکتینیک (AK) یک بیماری شایع پوستی است که با لکه های زبر و پوسته پوسته روی سطح پوست پدیدار می شود. این بیماری که به عنوان کراتوز خورشیدی نیز شناخته می شود، عمدتاً در اثر قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید یا منابع مصنوعی مانند اشعه های مخصوص برنزه ایجاد می شود.
در حالی که کراتوز آکتینیک مقدمه ای برای پیش سرطان در نظر گرفته می شود، همه موارد آن به سرطان پوست ختم نمی شوند. با این حال، تشخیص و درمان سریع AK برای جلوگیری از عوارض احتمالی بسیار مهم است. در این مقاله، علل، علائم و گزینه‌های درمانی مختلف موجود برای کراتوز اکتینیک را بررسی خواهیم کرد.
علل و عوامل کراتوز آکتینیک علت اصلی کراتوز آکتینیک قرار گرفتن مزمن در معرض اشعه ماوراء بنفش است. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، به ویژه بدون اقدامات حفاظتی کافی، خطر ابتلا به AK را افزایش می دهد. عوامل خطر عبارتند از:
پوست روشن سابقه آفتاب سوختگی سن بالا ضعف سیستم ایمنی زندگی در مناطقی با شدت آفتاب بالا. علائم و ظاهر کراتوز آکتینیک کراتوز آکتینیک به طور معمول به صورت لکه ها و پوسته پوسته در نواحی در معرض..

کم‌طرفداراترین پراید / عضو نامطلوب یک خانواده پرجمعیت/ عکس

خانواده محبوب پراید عضوی دارد که چندان مورد توجه مشتریان قرار ندارد و در بازار نیز محبوب نیست. این خودرو پراید ۱۴۱ است.
به گزارش خبرآنلاین، محبوبیت پراید در بازار ایران، موضوعی است که شکی در آن وجود ندارد. این خودرو با وجود توقف تولید، همچنان در بازار محبوب است و مشتریان علاقه بسیاری به خرید آن نشان می‌دهند. با این حال خانواده محبوب پراید عضوی دارد که چندان مورد توجه مشتریان قرار ندارد و در بازار نیز محبوب نیست. این خودرو پراید ۱۴۱ است.
به نقل از دیجیاتو، تولید پراید ۱۴۱ با نام پراید دولوکس، از سال ۱۳۸۲ آغاز شد. در آن زمان پراید دولوکس نسخه گران‌تری نسبت به پراید صبا (سدان) و پراید نسیم (هاچ‌بک) به حساب می‌آمد. هدف از تولید پراید دولوکس، تولید خودرویی برای علاقمندان به زانتیا بود که بودجه لازم برای خرید این خودرو را نداشتند! سبک باز شدن درب پنجم این خودرو باعث می‌شد تا پراید ۱۴۱ در کلاس خودروهای لیفت‌بک قرار گیرد.
علاوه بر درب صندوق متفاوت، کاسه چراغ‌های پراید دولوکس متفاوت از پراید صبا بود و داشبورد این خودرو نیز مدرن‌تر از همتایان خود به نظر می‌رسید. سایپا بعدها این داشبورد را در ت..

ابعاد حقوقی ادعای جنجالیِ لو رفتن ۱۸ سال رابطه پنهانی پارسا پیروز فر با خانم بازیگر

پس از آنکه برخی بازیگران سینما و چهره‌های مشهور(سلبریتی‌ها)در جوامع غربی جریانmetoo را مطرح کردند، برخی بازیگران زن در سینمای ایران با طرح چنین موضوعی سبب شدند برای برخی عوامل سینما پرونده‌ی قضایی تشکیل و ادعاهای مطرح شده در محاکم کیفری مورد بررسی قرار گرفت،فارغ از نتیجه‌ی چنین پرونده‌هایی آنچه سبب تحریر این مطلب شده،موضوعی است که چند روزی در پلتفرم اینستاگرام در ردیف مطالب پربازدید به اصطلاح ترند شده و بالتبع حواشی متنوعی حول این موضوع مطرح است.
خانمی به هویت مصدقیان که خودشان را یکی از بازیگران تاتر معرفی می‌کنند،در صفحه‌ی شخصی خویش مدعی شده که چندین سال با پارسا پیروزفر در ارتباط بوده و اخیرا متوجه این امر شده که جناب پارسا در هجده‌سال گذشته که با این خانم ارتباط داشته، به اصطلاحِ امروزی ها پارتنرهای دیگری هم داشته و در این مدت به وی و سایر خانم‌ها دروغ گفته و ایشان را اغفال کرده!!
پیش از ورود به ماهیت این ادعا و تحلیل حقوقی قضیه تذکر این نکته خالی از فایده نیست که اگر فضای سایبر و به طور مشخص اینستاگرام را یک جامعه تعریف کنیم(که البته هست)واجد بایدها و نبایدهایی است که می‌بایست م..

کپسول فمی لاکت برای چیست؟

حفظ یک سیستم گوارشی سالم برای بهزیستی کلی بسیار مهم است. هنگامی که عدم تعادل در میکروبیوتای روده رخ می دهد، می تواند به مشکلات مختلف گوارشی منجر شود و سیستم ایمنی را به خطر بیندازد. کپسول‌های فمی لاکت با بهره‌گیری از قدرت پروبیوتیک‌ها برای ارتقای عملکرد گوارشی، کاهش علائم و حمایت از سلامت مطلوب، راه‌حلی جامع عرضه می کنند. در این مقاله، مزایا، مکانیسم اثر و کاربردهای کپسول فمی لاکت را بررسی خواهیم کرد.
بازگرداندن تعادل با فمی لاکت و پروبیوتیک ها کپسول های فمی لاکت حاوی ترکیبی منحصر به فرد از پروبیوتیک ها از جمله سویه های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم هستند. پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که در صورت مصرف به مقدار کافی، فواید سلامتی را برای میزبان به ارمغان می‌آورند. این باکتری‌های مفید با بازگرداندن تعادل ظریف میکروبیوتای روده، که برای عملکرد بهینه گوارش و تعدیل ایمنی ضروری است، کار می‌کنند.
مکانیسم اثر فمی لاکت کپسول‌های فمی لاکت با وارد کردن باکتری‌های زنده و مفید به میکروبیوتای روده عمل می‌کنند. سویه‌های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم موجود در کپسول‌ها، روده‌ها را مستعم..

پرچمدار شاسی بلندهای آمریکایی، قاتل رقبای ژاپنی و آلمانی

شاسی بلندهای فول سایز جنرال موتورز برای سال ۲۰۲۵ دستخوش تغییراتی خواهند شد. عکاسان و فعالان خودرویی به تازگی فیس لیفت کادیلاک اسکلید V اسپرت ۲۰۲۵ را شکار کرده‌اند. کادیلاک اسکلید پرچمدار شاسی بلندهای آمریکایی و قاتل رقبای ژاپنی و آلمانی شناخته می‌شود.
امیرمسعود عابدین: طراحی بیرونی اسکلید جدید تفاوت زیادی با مدل فعلی ندارد، اما عکس‌های کابین، داشبورد بسیار اصلاح‌شده‌ای را نشان می‌دهند؛ این داشبورد اکنون دارای یک صفحه نمایش منحنی است که از ستون A تا ستون A را در بر می‌گیرد.

نمای جلوی اسکلید V با کراس اوور XT۴ که اخیراً به‌روزرسانی شده، شباهت زیادی دارد. بخش دیلایت چراغ‌ها اکنون به‌طور باورنکردنی باریک‌تر شده و بخش اصلی چراغ‌ها به شکل عمودی طراحی شده است. جلوپنجره خودرو کمی اصلاح شده و چراغ‌های عقب هم مشمول تغییراتی جزئی در گرافیک شده‌اند. این مدل اسکلید V بر روی رینگ‌های ۲۴ اینچی جدید سوار می‌شود.

این خودرو دارای یک موتور ۶.۲ لیتری V-۸ سوپرشارژر است که ۶۸۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۵ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. قدرت تولیدی از طریق یک گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ ارسال می‌شود…

کپسول فلوبایوویر; موارد مصرف و عوارض جانبی

کپسول فلوبایوویر دارویی است که معمولاً برای درمان و پیشگیری از آنفولانزا تجویز می شود. این حاوی ماده فعال اوسلتامیویر فسفات است که به دسته ای از داروهای ضد ویروسی به نام مهارکننده های نورآمینیداز تعلق دارد. هدف این مقاله ارائه مروری بر کاربردها و عوارض جانبی احتمالی کپسول فلوبایوویر است.
موارد استفاده از کپسول فلوبایوویر درمان آنفولانزا کپسول فلوویر عمدتاً برای درمان آنفولانزا در بزرگسالان و کودکان یک ساله و بالاتر استفاده می شود. با مهار رشد و انتشار ویروس آنفولانزا در بدن به کاهش شدت و طول مدت علائم آنفولانزا کمک می کند. زمانی موثرتر است که مصرف آن ظرف ۴۸ ساعت پس از شروع علائم شروع شود.
پیشگیری از آنفولانزا کپسول فلوبایوویر همچنین می تواند برای پیشگیری از آنفولانزا در افراد یک سال و بالاتر استفاده شود. معمولاً برای افرادی که در تماس نزدیک با فردی که آنفولانزا تشخیص داده شده است یا در طول شیوع آنفولانزا در جامعه، تجویز می شود. استفاده از آن در گروه های پرخطر، مانند افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا بیماری های مزمن پزشکی دارند، توصیه می شود.
نحوه مصرف و مقدار مصرف کپسول فلوبایووی..

آسیب‌پذیری خطرناک تلگرام؛ سریع این اقدامات را صورت دهید!

آسیب‌پذیری خطرناکی در تلگرام پیدا شده است که برای جلوگیری از آن باید همین حالا دانلود خودکار را غیرفعال کنید.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش زومیت، سرتیک، شرکت فعال در حوزه‌ی امنیت رمزارزها، آسیب‌پذیری خطرناکی در نسخه‌ی دسکتاپ تلگرام پیدا کرده است که اجرای کد را از راه دور امکان‌پذیر می‌کند. هکرها با این آسیب‌پذیری می‌توانند ازطریق ارسال عکس یا ویدئو، به اطلاعات سیستم کاربر دسترسی پیدا کنند.
شرکت سرتیک با انتشار پست جدیدی در ایکس به کاربران تلگرام توصیه کرد که سریعاً قابلیت دانلود خودکار این پیام‌رسان را غیرفعال کنند؛ خصوصاً کسانی که اطلاعات حساس مانند کلید خصوصی والت‌های رمزارز را در سیستم خود ذخیره کرده‌اند.

پس از بازکردن فایل مخرب و اجرای کد روی سیستم، ممکن است محتویات کیف‌پول دیجیتالی کاربر تخلیه شود. درصورت حمله‌ی موفقیت‌آمیز هکرها، صرفاً ازطریق بکاپ‌های ذخیره‌شده می‌توانید کنترل سیستم را باردیگر در دست بگیرید. فایل‌های مخرب عکس و ویدئو به‌احتمال زیاد در داخل چت‌های عمومی به‌اشتراک گذاشته می‌شوند.
تلگرام تاکنون به آسیب‌پذیری جدیدش هیچ واکنشی نشان نداده است. این مشک..

تاثیرات مثبت پروتئین‌های گیاهی بر خواب

طبق گردآوری های داروخانه آنلاین داروهلپ در مطالعه اخیر منتشر شده در مجله اروپایی تغذیه بالینی، محققان گزارش دادند که مصرف پروتئین از منابع گیاهی ممکن است کیفیت خواب را بهبود بخشد. در مقابل، افزایش مصرف پروتئین حیوانی ممکن است در خواب افراد اختلال ایجاد کند.
تاثیر رژیم غذایی بر خواب خواب باکیفیت در شب برای یک زندگی سالم ضروری است. تغییرات در میزان متابولیسم، گردش خون، ترشح هورمونی و عملکردهای تنظیم کننده سیستم ایمنی در طول خواب رخ می‌دهد که همه این تغییرات، برای حفظ هموستاز در بدن لازم است.
یک فرد بالغ به هفت تا هشت ساعت خواب روزانه نیاز دارد تا خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن و مرگ و میر را کاهش دهد. با این حال، کاهش قابل توجهی در طول مدت خواب در دهه‌های اخیر گزارش شده است، به طوری که بسیاری از افراد در به خواب رفتن و حفظ خواب با مشکل مواجه هستند و ممکن است در طول خواب چند بار بیدار شوند. شیوع اختلالات خواب در بسیاری از جوامع افزایش یافته است که می‌تواند منجر به اختلالات عملکردی در طول روز و افزایش بروز بیماری‌های مزمن متعدد شود.
پیشنهاد خرید: خرید مکمل بدنسازی
کیفیت پایین رژیم غذایی ..

تمام چیزی که درباره اسپری تاخیری باید بدانید

انزال زودرس یک اختلال رایج جنسی است که مردان و عملکرد آنها را در رختخواب تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. اسپری تاخیری برای کمک به ادامه عشق‌ورزی طولانی‌تر و قوی‌تر طراحی شده است. این ابزار کمکی عالی برای افزایش زمان رابط جنسی است، بنابراین نیازی به عقب‌نشینی ندارید.
ما اینجاییم تا تمام چیزی که درباره اسپری تاخیری باید بدانید از فواید و عوارض آن گرفته تا نحوه عملکرد آن را به شما ارائه دهیم. پس در این مقاله از داروخانه آنلاین داروهلپ با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین اسپری تاخیری مناسب برای نیازهای خود را پیدا کنید.

انزال زودرس چیست؟ انزال زودرس (PE) که به آن انزال سریع یا زودرس نیز گفته می‌شود، زمانی است که انزال در کمتر از یک دقیقه پس از دخول تقریباً در تمام تماس‌های جنسی اتفاق می‌افتد. PE می‌تواند برای زوجین کاملاً ناامیدکننده باشد و باعث ایجاد تنش و استرس فیزیکی و روانی زیادی شود. این در درجه اول زمانی اتفاق می‌افتد که مرد در طول رابطه جنسی با شریک زندگی خود زودتر از حد انتظار انزال می‌کند. در صورت تحریک جنسی یک مرد مبتلا به PE به‌سرعت انزال می‌کند یا به ارگاسم می‌رسد، این می‌تواند ظرف م..

جنگ غزه و ارزش استراتژیک روابط ایران ـ عربستان سعودی

از سرگیری روابط ایران-عربستان سعودی در اسفند ۱۴۰۱ با هدف مدیریت مسائل منطقه غرب آسیا از طریق دیپلماسی و گفتگو صورت گرفت. هر چند دو کشور همچنان به نگاهی احتیاط آمیز به چگونگی گسترش روابط در چارچوب رقابت و همکاری درمنطقه می نگرند، اما جنگ غزه فرصت خوبی برای افزایش ارزش استراتژیک دو کشور در معادلات جهانی از طریق پیشبرد «دیپلماسی منطقه ای» است. اهمیت موضوع وقتی بیشتر می شود که دیپلماسی قدرت های بزرگ برای حل بحران های منطقه ای به دلیل تضادهای فزاینده آنها برای حفظ جایگاه خود در توازن قوای جهانی با نارسایی های جدی روبرو شده است.
برخلاف پیش بینی های اولیه تحلیل گران، عملیات طوفان الاقصی منجر به گسترش یک جنگ منطقه ای حداقل تاکنون نشده است. جالب اینکه روابط کشورهای عربی به ویژه با عربستان سعودی با ایران حتی نزدیک تر هم شده است. علت اصلی هم به اتخاذ سیاست های هوشمندانه تهران و ریاض در مواجهه با جنگ غزه و تاکید آنها بر آتش بس فوری و سپس توسل به راه حل های منطقه ای برای دستیابی به یک صلح پایدار و عادلانه بین دو طرف درگیر مربوط می شود. ایران این جنگ را محدود به جغرافیای غزه و مرتبط با خشم تاریخی ف..

محفل نور در بیمارستان نور 

این اقدام و سنت زیبا در طول قرن های متمادی ، موجب گردیده است که خیًرین و فعالان اجتماعی و مردمی با مشارکت مردم ، و به ویژه مراجع در امور خدا پسندانه و نقش آفرینی در عرصه های نوع دوستی و بشر دوستانه ، که رضایت الهی و قرب خداوند متعال را به دنبال دارد ، تلاش نموده و زیبا آن که در طول چند قرن گذشته و به ویژه در قرن کنونی ، شاهد پیگیری موسسات خیریه ، و انجمن های گوناگون ، همچون انجمن های خیریه مردمی مدرسه ساز ، مجمع خیرین سلامت کشور و جز این ها که همه برگرفته از سنت حسنه ای است که بزرگان دینی و مراجع مذهبی در طول تاریخ گذشته ، و کنونی در این راستا پیش قدم گردیده و نیکوکاران را بدین امر مهم تشویق نموده اند.

در این راستا نیازهای مردم، به ویژه اقشار کم درآمد، به مراکز گوناگون درمانی و خدمات پزشکی و کمبود چشمگیر این مراکز در استان قم، در کنار تجربه موفق راه اندازی مرکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی جوادالائمه (علیه السلام)، درمانگاه خیریه امام صادق علیه السلام در قم، و بیمارستان فوق تخصصی حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام) در نجف اشرف و همچنین دیگر مراکز درمانی در سایر نقاط کشور، و ایجاد و کمک به ..

معرفی بهترین قرص برای عفونت رحم

انواع عفونت رحم که به نام آندومتریت نیز شناخته می‌شوند، شرایط التهابی هستند که پوشش داخلی رحم را تحت تأثیر قرار می‌دهند. انواع عفونت رحم می توانند ناشی از عفونت های باکتریایی، ویروسی یا قارچی باشند و ممکن است منجر به علائم مختلفی مانند درد لگن، ترشحات غیر طبیعی واژن و تب شوند.
در حالی که مداخله پزشکی برای درمان عفونت‌ رحم بسیار مهم است، قرص‌ها و مکمل‌های خاص می‌توانند حمایت بیشتری را در مدیریت این بیماری نتیجه دهند. در این مقاله به معرفی برخی از بهترین قرص ها و مکمل هایی می پردازیم که می توانند به مدیریت عفونت رحم کمک کنند.
اثر آنتی بیوتیک ها و پروبیوتیک ها در بهبود عفونت رحم آنتی بیوتیک ها درمان اولیه عفونت رحم و عفونت های باکتریایی رحم هستند. آنها با از بین بردن باکتری های عامل عفونت، کاهش التهاب و جلوگیری از گسترش عفونت رحم عمل می کنند. آنتی بیوتیک هایی که معمولا برای عفونت های رحمی تجویز می شوند عبارتند از داکسی سایکلین، مترونیدازول و کلیندامایسین. مهم است که دوره کامل آنتی بیوتیک ها را طبق تجویز یک متخصص برای اطمینان از ریشه کنی کامل عفونت مصرف کنید.
پروبیوتیک ها باکتری های مفی..

نباید پناهیان را رها کرد

با این حال داستان ما و پناهیان تازه شروع شده. یعنی این آغاز ماجراست. خود پناهیان هم در شب‌های پیش گفت بعضی‌ها دنبال بهانه بودند. درست هم گفت. پناهیان سال‌هاست به اسم دفاع از ارزش‌های انقلابی و اسلامی هرچه دل نه‌چندان تنگش خواسته بر زبان آورده. مردم را ترسانده. وقتی روی منبر بروی و با حرارت و کف بر لب آورده و رگِ متورم از مسئولان بخواهی تا مخالفان شورای نگهبان را اعدام کنند، باید هم از تو بترسند. این ترس البته تا ابد ادامه نخواهد یافت. مردم دیر یا زود فرصتی پیدا می‌کنند تا حساب همه این توهین‌ها و تحقیرها را با تو صاف کنند. در این یکی‌دو روزه همه آنها که ترسیده بودند جرأت پیدا کردند تا بی‌پروا و آشکارا و حتی در رسانه‌های رسمی یقه کسی را که سال‌ها بود بر منبر رسول خدا یکه‌تازی می‌کرد بگیرند و او را بر زمین گرم بکوبند و حتی محافظه‌کارترین‌ها هم از مشتی و لگدی و دست‌کم نیشگونی مضایقه نکردند. پناهیان! ببین و عبرت بگیر و آن روزی را تصور کن که این واقعه از فضای مجازی به زمینی حقیقی منتقل شود.
دیگر اینکه پناهیان هرچه بیشتر حرف می‌زند به حکم «المرء مخبوء تحت لسانه» بیشتر خودش را لو می‌دهد. در ه..

ثبت اتفاقات وهم‌آور هنگام خوشیدگرفتگی!

شاید فکر کنید که خورشیدگرفتگی یکی از جالب‌ترین اتفاقاتی است که می‌توانید ببینید اما باید بدانید، همزمان با این تاریکی که زمین را فرا می‌گیرد اتفاقاتی در طبیعت می‌افتد که حتی از خورشیدگرفتگی هیجان‌انگیزتر است.
تینا مزدکی: جالب‌تر از خورشید گرفتگی اتفاقاتی است که همزمان با آن در طبیعت رخ می‌دهد. برای مثال برخی از گونه‌های عنکبوت درست مانند پایان روز که تارهای خود را پاره می‌کنند، در طول خورشید گرفتگی نیز شروع به پاره کردن تارهای خود می‌کنند. رفتار چرخه نور طبیعی و در واقع روشنی و تاریکی زمین چیزی است که بیشتر حیوانات زندگی خود را بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنند. بنابراین هر زمان که خورشید گرفتگی رخ می‌دهد، می‌تواند ریتم و روال زندگی حیوانات را به هم ریزد.
به گفته یکی از دانشمندان ناسا حیوانات رفتار متفاوتی در برابر خورشیدگرفتگی دارند. آنها ممکن است کمی گیج شوند و بسیاری از آنها فکر کنند که شب از راه رسیده است. حیواناتی که در طول روز فعال هستند برای خواب به پناهگاه‌های خود بازمی‌گردند، در حالی که حیوانات شب‌زی فکر می‌کنند بیش از حد خوابیده‌اند و وارد عمل می‌شوند. برای مثال، ممکن است خفاش‌..

اقدام قضایی علیه مسئولین ،تنها راه پاسخگویی ایشان راجع به مشکلات اینترنت

بند ط ماده۳قانون شرح وظایف واختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مقام تبیین وظایف این وزارتخانه ، توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و تأمین زیرساخت‌های موردنیاز آن به‌منظور دسترسی آحاد مردم به خدمات پایه ذی‌ربط را تکلیف این ارگان دولتی دانسته و بند لام این ماده ، اعمال استانداردها، ضوابط و نظام‌های کنترل کیفی و تأیید نمونه تجهیزات (Type Approval) در ارائه خدمات و توسعه و بهره‌برداری از شبکه‌های مخابراتی، پستی و فناوری اطلاعات در کشور از وظایف این وزارتخانه می داند.بنا به اصل۱۳۷قانون اساسی عالی ترین مقام این وزارتخانه یعنی وزیر ارتباطات مسئول مستقیم عملیاتی کردن چنین تکلیفی است.
علاوه بر قانون مذکور این نکته قابل توجه است که برابر با ۴بهمن ماه۸۸قانونی با عنوان قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به اجرا گذاشته شده ؛بند الف ماده یک این قانون با ذکر عبارت”داده”مبین این موضوع ساده است که عملیاتی شدن مفاد این قانون ارتباطی مستقیم با تامین بسترهای مناسب در استیفاء سهل و آسان مردم از فضای سایبر و اینترنت دارد.
مهمترین تکلیف قوای حاکمه پس از وضع مقررات ، تامین مقدمات و..

تحقیقات جدید نشان می‌دهد قندها چگونه بر خلق و خو تاثیر می‌گذارند

در مقاله جدیدی که به تازگی در مجله Nutrients منتشر شده است، محققان شواهد فعلی را در مورد تاثیر قندهای آزاد بر نتایج سلامتی در انسان، از جمله خلق و خو، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و چاقی یافته‌اند.
آنها به این نتیجه رسیدند که مصرف بیش از حد قندهای مضر ممکن است بر سلامت کلی بدن تاثیر منفی بگذارد و این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد چگونگی تاثیر اشکال مختلف کربوهیدرات بر جمعیت های مختلف را برجسته می‌کند.
بیماری‌های غیرواگیر (NCD)، از جمله بیماری‌های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت، تا حد زیادی قابل پیشگیری هستند، اما بخش قابل توجهی از مرگ و میرهای جهانی را تشکیل می‌دهند.
در حالی که محققان بر اصلاح شیوه زندگی برای پیشگیری و درمان بیماری‌های غیرواگیر تاکید کرده‌اند، با شواهدی که نشان می‌دهد رژیم غذایی بهبود یافته فواید قابل‌توجهی دارد، نقش خاص مصرف شکر مورد بحث قرار گرفته است.
قندها به طور کلی می‌توانند مضرات بسیار بالایی به دنبال داشته باشند. تحقیقات نشان می‌دهد که قندها ممکن است نقش بسیار کلیدی در سلامت قلب و عروق داشته باشند، اگرچه انواع خاصی از کربوهیدرات‌ها و چربی‌های مصرف شده..

تکبیری که سرنوشت سریال کوچک جنگلی را عوض کرد

آنچه خواندید برشی از یک فیلم نیست. صحنه‌ای است واقعی که در سازمان صدا و سیمای ایران رقم خورده. سه مرد تکبیرگو آقایان حاج‌کریمخان، فریدزاده و روستا بودند، معاونان محمد هاشمی، رییس وقت سازمان صداوسیما بودند و آن کارگردان هم کسی نیست جز ناصر تقوایی.
مردی که بخش مهمی از عمر گرانبهایش را صرف تحقیق و پژوهش و نگارش فیلمنامه کوچک جنگلی کرد اما در نهایت به دلیل کارشکنی‌ها و بی‌مهری‌ها، عرصه را به آنها که تازه از راه رسیده بودند واگذاشت و رفت. بهروز افخمی کسی بود که به جای ناصرتقوایی سریال کوچک جنگلی را کارگردانی کرد. روایت اکبر معززی نیا که در قامت بازیگر در این پروژه حضور داشت را بخوانید تا رنج انچه بر تقوایی گذشته است را بیشتر درک کنید.
در ایام نوروز، فرصتی دست داد تا بار دیگر فیلمنامه سه جلدی کوچک جنگلی به قلم گیرا و شیوای ناصرتقوایی را بخوانم. فیلمنامه‌ای که چهل سال پس از نگارش آن، پایش به کتابفروشی‌ها رسید. کلاس درس مهمی که امروز در دسترس انبوهی از علاقمندان فیلمسازی و فیلمنامه نویسی است. ناصرتقوایی چنان با زبردستی زیر و بم صحنه‌ها را در کلمات آفریده است که خواندن این متن طولانی، بی‌شک ب..

چه بیماری هایی باعث خشکی دهان می شود؟

خشکی دهان، وضعیتی است که با کاهش تولید بزاق مشخص می شود. بزاق نقش مهمی در حفظ سلامت دهان و دندان دارد و به هضم، گفتار و راحتی کلی کمک می کند. چندین بیماری و شرایط زمینه ای می تواند منجر به علائم این اتفاق شود. هدف این مقاله بررسی برخی از بیماری های رایج مرتبط با خشکی دهان، علل آنها و رویکردهای درمانی است.
سندرم شوگرن سندرم شوگرن یک اختلال خود ایمنی است که در آن سیستم ایمنی به اشتباه به غدد تولید کننده رطوبت بدن از جمله غدد بزاقی حمله می کند. این حمله منجر به التهاب و کاهش تولید بزاق شده و در نتیجه باعث خشکی دهان می شود. علائم دیگر ممکن است شامل خشکی چشم، درد مفاصل و خستگی باشد. درمان علائم از طریق استفاده از بزاق مصنوعی، داروهایی برای تحریک تولید بزاق و حفظ بهداشت دهان و دندان متمرکز است.
دیابت و خشکی دهان دیابت کنترل نشده یا سطوح بالای قند خون می تواند به این عارضه کمک کند. افزایش سطح قند خون می تواند بر غدد بزاقی تأثیر بگذارد و تولید بزاق را کاهش دهد. علاوه بر این، افراد مبتلا به دیابت ممکن است تشنگی بیشتری را تجربه کنند که منجر به کم آبی و متعاقب آن خشکی دهان می شود. مدیریت دیابت ..

توصیف بمب‌های روسی از زبان اوکراینی‌ها/ ترسناک و کشنده/ عکس

براساس گزارش فایننشال‌تایمز روس‌ها طی سه ماه اول سال جاری میلادی بیش از ۳۵۰۰ بمب هواسر علیه مواضع اوکراینی‌ها استفاده کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و براساس گزارش کانال خبری پارتیزان، سوخو-۳۴ های روسی از فاصله ۶۰ تا ۹۰ کیلومتری و دور از دسترس پدافند اوکراین اقدام به استفاده از این بمب‌ها می‌نماید.
ولاد می‌گوید: “یکی از این بمب‌ها چندین ساختمان را تخریب می کند، (و این برای آنها) ارزان تر از استفاده از صدها هزار گلوله توپخانه است”. بوهدان گفت: “آنها بسیار ترسناک و کشنده هستند. حتی یک کیلومتر دورتر، انفجار درهای ساختمان ها را از لولا می‌کند.”

روسیه در ماه مارس با استفاده از صدها موشک کروز و بالستیک به تأسیسات انرژی و زیرساخت‌های اوکراین حمله کرد. در همین حال، کیف دوازده پالایشگاه نفت و همچنین کشتی‌های جنگی و تأسیسات فرماندهی ناوگان دریای سیاه روسیه در کریمه را هدف قرار داده است.
کارشناسان می گویند اکنون نیروی هوایی روسیه شروع به ایفای نقش محوری کرده و جریان جنگ را به نفع خود تغییر داده است. و این توسعه بمب های هواسر است که راه را برای انجام این کار باز کرده است.
۲۲۷۲۲۷

تاثیر مصرف پروتئین در دوره بارداری بر چهره فرزند

طی تحقیقاتی که در دانشگاه گوتنبرگ انجام شد، محققان متوجه شدند که مصرف پروتئین در دوره بارداری می‌تواند بر چهره جنین تاثیر بگذارد.
انتظار می‌رود که کودکان ویژگی‌های چهره خود را از والدین به ارث ببرند. با این حال، عوامل دیگری مانند عوامل محیطی و تغذیه نیز می‌تواند بر این موضوع دخیل باشد. سبک زندگی در دوران بارداری یک عامل بسیار مهم است؛ به عنوان مثال، مصرف زیاد الکل در دوران بارداری می تواند منجر به ناهنجاری های صورت در کودک شود.
این مطالعه بین المللی توسط محققان آکادمی Sahlgrenska در دانشگاه گوتنبرگ با همکاری همکاران در موسسه Karolinska، بلژیک، ژاپن، چین، روسیه، جمهوری چک و اتریش هدایت شد. این تحقیقات که در Nature Communications منتشر شده است، ارتباط جدیدی را بین چهره کودک و سبک زندگی، به‌ویژه مصرف پروتئین در دوران بارداری نشان می‌دهد.
یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی آندری چاگین، پروفسور پزشکی مولکولی، مکانیسم‌هایی را بررسی کردند که تشکیل ساختار استخوانی صورت را در مرحله جنینی کنترل می‌کنند. مطالعات نشان داد که به نظر می‌رسد یک مسیر سیگنالینگ خاص در سلول‌ها نقش مهمی در شکل دادن به چهره دا..

مکمل بدنسازی خانگی

مکمل‌های بدنسازی، به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم در دنیای ورزش و بدن‌سازی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. این مواد، عموماً حاوی مواد مغذی مختلفی هستند که هدف اصلی آنها، بهبود عملکرد و عضلات بدن است. در حالی‌که بدنسازان حرفه‌ای به دنبال روش‌های بهینه‌تر و مؤثرتر برای استفاده و خرید مکمل بدنسازی مناسب هستند، اما برای بسیاری از مردم، دسترسی به باشگاه‌های بدن‌سازی و مراجعه به مربیان متخصص ممکن نیست.
در چنین شرایطی، بدنسازی خانگی و استفاده از مکمل‌ها می‌تواند به عنوان یک راهکار جایگزین واقعی و کارآمد مطرح شود. بدون نیاز به تردمیل‌ها یا تجهیزات پیشرفته، افراد می‌توانند با استفاده از تمرینات بدنی ساده و مکمل‌های مناسب، روی تقویت عضلات و بهبود فیزیکی خود کار کنند. این رویکرد، امکان دسترسی آسان‌تر، صرفه‌جویی در وقت و هزینه و ایجاد یک محیط مطمئن و راحت برای بدنسازی را فراهم می‌کند.
در این مقاله از داروخانه آنلاین داروهلپ، ما به بررسی عمیق‌تر این رویکرد و ارائه راهنمایی‌هایی برای تهیه و استفاده بهینه از مکمل بدنسازی خانگی می‌پردازیم. این راهنما، به همراه نکات و توصیه‌هایی برای انتخاب مکمل بدنسازی ..

جنگ روانی نابودکننده ایران با اسراییل از رویارویی نظامی بدتر

پس از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به کنسول‌گری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، بازار گمانه زنی از شیوه پاسخ ایران به اسراییل در داخل و خارج از کشور داغ است.
بسیاری گمان می کردند ایران بلافاصله پاسخ این حمله را با حملاتی مشابه خواهد داد حالا یا مستقیم از سمت ایران بوسیله موشک های دوربرد یا با کمک حزب الله لبنان و حماسِ فلسطین با پهپاد و راه های دیگر.
حتی منتقدانی در داخل و خارج از کشور، عدم پاسخ قاطع و فوری ایران به رژیم صهیونیستی را ناشی از ضعفِ قدرت نظامی ایران می دانند.
بعضی هم متاسفانه بر طبل جنگ می زنند و صبر ایران را از منظر ضعف می نگرند.
ایران اما تاکنون به دور ازهیجان، عاقلانه با صبر و آرامش عمل کرده و در اصل در حال پاسخ سخت تری به اسراییل است؛جنگ روانی اگر چه از لحاظ ظاهر هیچ نسبتی با جنگ نظامی ندارد اما از لحاظ شکنندگیِ ساختار درونی می تواند تاثیرگذارتر از جنگ نظامی باشد.
به استناد گزارش های منتشر شده در رسانه های رژیم صهیونیستی، مردم ساکن در سرزمین های اشغالی بعد از حمله دولتشان به کنسولگری ایران در سوریه، نه تنها آرام و قرار ندارند بلکه در ترسی خوف انگیز و وحشتناک فرو رفته ا..

بیماری میوپاتی چیست؟ علائم، تشخیص و درمان

بیماری میوپاتی(myopathy) به گروهی از اختلالات اطلاق می شود که با عملکرد یا ساختار غیر طبیعی ماهیچه ها مشخص می شود. این شرایط می تواند افراد را در هر سنی، از نوزادان گرفته تا افراد مسن، تحت تاثیر قرار دهد. میوپاتی ها می توانند به طور قابل توجهی از نظر علل، علائم، شدت و پیش آگهی متفاوت باشند. در این مقاله، جنبه‌های کلیدی بیماری میوپاتی، از جمله علائم، تشخیص، و گزینه‌های درمانی موجود را بررسی خواهیم کرد.
آشنایی با بیماری میوپاتی بیماری میوپاتی یک اصطلاح گسترده است که بیماری های عضلانی مختلفی را در بر می گیرد. این شرایط می‌تواند از جهش‌های ژنتیکی، واکنش‌های خودایمنی، ناهنجاری‌های متابولیک، پاسخ‌های التهابی یا به‌عنوان یک عارضه جانبی برخی داروها ایجاد شود. در بیماری میوپاتی، عضلات به درستی کار نمی کنند و منجر به ضعف، کاهش تحرک و سایر علائم مرتبط می شود.
علائم میوپاتی علائم بیماری میوپاتی بسته به نوع خاص و شدت بیماری می تواند بسیار متفاوت باشد. با این حال، علائم و نشانه های رایج شامل موارد زیر هستند:
ضعف عضلانی: این علامت بارز بیماری میوپاتی است. این می تواند بر عضلات اندام، تنه، صورت یا ..