وبلاگ

در موزه ملی قرآن کریم

با دعوت شخصیت آثار دوست و فرزانه دانشمند جناب حجة الاسلام و المسلمین فخر الدین صابری که هم اکنون ریاست موزه ملی قرآن کریم را عهده دار می باشند و پیش از این در پست های مهم دیگری از خود خدماتی را بجای گذارده اند ، به این مکان مقدس که روحانیت و معنویت خاصی ، این فضا را در بر داشت ، گام گذارم .

موزه ملی قرآن کریم، در حال حاضر تنها موزه تخصصی در بین موزه های کشور است که سیر تحول تدریجی هنرهای قرآنی را در بازه زمانی حدود قرن چهارم هجری تا اواخر دوره قاجاریه به نمایش گذاشته است و نیازهای پرسشگرانه طبقات مختلف مردم و هنرمندان را پاسخ می دهد.آنچه بر زیبایی و جذابیت این بنا می افزاید، فضای داخلی و نمایشی آثار، در تمامی طبقات حالت یک شمسه را دارد که در کلیه قرون گذشته اسلامی از سوی هنرمندان و تذهیب گران مسلمان به عنوان یک نقض شاخص در آثار به کار می گرفتند.

پس از استقبال گرمی که از سوی ریاست موزه صورت پذیرفت که خود نشان از شخصیت والای وی داشت ، به بازدید از تعدادی از آثار قرآنی برجسته بازمانده از قرون چهارم هجری به بعد پرداختیم. در این هنگام سرکار خانم فروغ کاسب از کارشناسان و دوستداران آثار م..

سردرگمی یا ناکارآمدی؟

این نمونه‌ای از حکمرانی است که این روزها، به‌کرات در مراکز حکومتی خود (مجلس، شهرداری و دولت) شاهدیم و هر روز هم چشم‌مان به جلوه‌ای جدید روشن می‌شود. آه از غمی که تازه شود با غمی دگر.
از قول وزیر آموزش و پرورش در مقام واکنش به اعتراض کارشناسان تعلیم و تربیت که به تعطیلی مستمر مدارس هشدار داده بودند چیزی به این مضمون منتشر شد: آقای رئیس جمهور از این واقعه ناراحت شده‌اند و فرموده‌اند دیگر اجازه ندارید مدارس را به خاطر آلودگی هوا تعطیل کنید.
معنای ضمنی این عبارت، اینها می‌تواند باشد :
١- مسأله تعلیم و تربیت برای رئیس جمهور به قدری اهمیت دارد که شخصا دخالت می‌کنند.
٢- سلامت کودکان برای رئیس جمهور اهمیتی ندارد.
٣- رئیس جمهور، وقعی به کار گروه تخصصی ندارد و در جایگاهی است که به خود اجازه می‌دهد به این کمیته -که نظرات کارشناسی دستگاه‌های متولی را به ‌صورتی جامع، جمع‌بندی می‌کند- دستور دهد.
۴- منِ وزیر، خیلی مخلص و ذوب‌شده در رئیس‌جمهور هستم.
۵- رندانه مسئولیت همه اقدامات خود را به گردن رئیس جمهور می‌اندازیم.
به درستی یا نادرستی این گزاره‌ها کاری نداریم اما بازنمود آن عبارت،‌ همین‌ها است.
در ..

یک کنگره و چند گره

این کنگره با انتقاداتی روبرو بود که اگر بعضی توجهات می‌شد، توفیق بیشتری می‌یافت؛ بویژه آن‌که ظاهراً این کنگره قرار است تداوم داشته باشد. پاره‌ای از ملاحظات به شرح زیر است:
١- متاسفانه پیوست‌های رسانه‌ای موجود، عمدتا در بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای (یعنی انتشار) خلاصه می‌شوند. برای چنین رویدادهایی طبق یک قاعده مألوف، ستاد خبری تشکیل می‌شود و بسته به اهمیت موضوع، بودجه، راهبردهای رسانه‌ای و کاربلدی تیم خبری، اطلاع‌رسانی می‌شود. بعد از خاتمه رویداد هم بولتنی تهیه می‌شود تا ضمن بزرگنمایی کار خود، رضایت برگزارکنندگان را جلب کنند. متقابلاً در صورت موفق نبودن اصل رویداد، تمام کاسه-کوزه‌ها بر سر همین بخش، خُرد می‌شود!
آن چیزی که اصولاً جای آن در پیوست‌های رسانه‌ای (اعم از رویداد و سیاست) خالی است، راهبرد شفافیت است. هر چقدر مدیران رویداد (یا متولیان سیاست) از پنهان‌کاری و قبض اطلاعاتی فاصله بگیرند به روان کردن کار خود کمک کرده‌اند. قبول که به دلیل تحرکات اپوزیسیون و شرایط خاص این رویداد، اسامی مهمانان را شاید نمی‌شد از ابتدا فاش کرد اما لااقل همزمان با افتتاحیه می‌شد فهرست مهمانان داخلی و..

آمبریسنتان چگونه جریان خون را در بدن افزایش می دهد؟

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
آمبریسنتان یک داروی نسخه ای است که برای درمان علائم فشار خون شریانی ریوی استفاده می شود. این دارو ممکن است به تنهایی یا همراه با سایر داروها استفاده شود. لتایریس متعلق به دسته ای از داروها به نام PAH، آنتاگونیست اندوتلین است.
این دارو یک آنتاگونیست انتخابی گیرنده اندوتلین نوع A قوی است. اندوتلین یک پپتید است که توسط بدن در اندوتلیوم ساخته می شود. رگ های خونی را منقبض می کند و فشار خون را بالا می برد. آنتاگونیست های گیرنده اندوتلین (ETRAs) دسته ای از داروها هستند که از انقباض یا تنگ شدن رگ های خونی جلوگیری می کنند و در نتیجه جریان خون را در سراسر بدن افزایش می دهند.
آمبریسنتان چه نوع دارویی است؟ آمبریسنتان در دسته ای از داروها به نام آنتاگونیست های گیرنده اندوتلین قرار دارد. این دارو با توقف عمل اندوتلین، یک ماده طبیعی که باعث باریک شدن رگ‌های خونی می‌شود و از جریان طبیعی خون در افرادی که PAH دارند، جلوگیری می‌کند.
شما می توانید جهت خرید قرص کم خونی به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.
موارد استفاده آمبریسنتان به طور خاص برای درمان ف..

دعوت اعضاء کانون وکلا به مشارکت در جشنواره قلم وکیل

دورنما و هدف اصلی که ضرورت برگزاری جشنواره ای تحت عنوان قلم وکیل را توجیه می کند لزوم تعریف و ایجاد پایگاه اجتماعی مناسب برای نهاد وکالت است ، در راستای تحقق این خواسته و غایت نهایی آن لازم است اهداف دراز مدت و کوتاه مدتِ جشنواره با جلب نظر صاحب نظران علوم اجتماعی در کناراندیشه ی همکاران عزیزم تعریف شود،اما برای شروع می توان توانایی و قابلیت های وکلای دادگستری را به منصه ظهور رسانده با اطلاع رسانی درست و دقیق نظر جامعه را به نهاد وکالت جلب کنیم. در همین راستا هدف ابتدایی جشنواره چنین تعریف می شود: الف)ایجاد انگیزه و رغبت برای فعالیت های صنفی و مشارکت همکاران در اداره ی خانه ی مشترک در راستای اتحاد و همدلی وکلای سراسر کشور ودغدغه مند کردن ایشان ب)شناساندن و معرفی کارکرد کانون وکلا وتوانایی وکلای دادگستری در تحقق عدالت اجتماعی/قضایی از طریق دفاع از حقوق عامه ی شهروندان و نقد و تحلیل چالش های اجتماعی ملت،دفاع از حقوق موکل در جریان دادرسی و حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در قالب وکالت های تسخیری/معاضدتی و فعالیت همکاران در حوزه ی حقوق بشر/کودکان/زنان و.. ج) گسترش فرهنگ وکالت در سطح جامعه و..

آیا آپیکسابان از لخته شدن خون جلوگیری می کند؟

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
آپیکسابان نوعی دارو است که به عنوان ضد انعقاد شناخته می شود. این کار باعث می‌شود خون شما راحت‌تر در رگ‌هایتان جریان پیدا کند، به این معنی که خون شما کمتر احتمال لخته شدن خون را دارد.
کاربردهای آپیکسابان از این دارو برای درمان افرادی استفاده می شود که مشکلات سلامتی ناشی از لخته شدن خون داشته اند، مانند: لخته خون در پا (ترومبوز ورید عمقی یا DVT) لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه). همچنین برای جلوگیری از لخته شدن خون در صورتی که در خطر ابتلا به آن در آینده هستید، استفاده می شود.
افرادی که در معرض خطر هستند عبارتند از:
قبلاً سکته مغزی یا حمله ایسکمیک گذرا (TIA) داشته اید داشتن ضربان قلب نامنظم (فیبریلاسیون دهلیزی) کسانی که نارسایی قلبی دارند افرادی که اخیراً برای تعویض مفصل ران یا زانو جراحی شده اند آپیکسابان فقط با نسخه در دسترس است و به صورت قرص عرضه می شود.
چه کسانی می توانند و نمی توانند اپیکسابان مصرف کنند؟ اکثر بزرگسالان ۱۸ سال و بالاتر می توانند آپیکسابان مصرف کنند. آپیکسابان برای برخی افراد مناسب نیست. برای اطمینان از بی خطر بودن آن برای شما، اگر شما شرای..

آقایحیی؛ برانکو هم اعتراض می‌کرد ولی انگیزه بازیکنان را نمی‌کشت!

«هیچکس اراده‌ای ندارد که یک تیم خاص قهرمان شود؛ اراده این است که ما قهرمان نشویم، چون من سرمربی پرسپولیس هستم.»
این تنها بخشی از مصاحبه طوفانی یحیی گل‌محمدی پس از تساوی خانگی مقابل آلومینیوم اراک بود. دیداری که پرسپولیسی‌ها معتقد بودند مانند دو بازی قبلی در آن از اشتباهات داوری متضرر شده و حق‌شان کسب سه امتیاز مسابقه بوده است. نکته قابل تامل بازی دیروز اما نه اشتباهات داوری بلکه صحبت‌های عجیب گل‌محمدی بود.
سرمربی پرسپولیس که به شدت از اتفاقات داوری عصبانی بود به صراحت از هواداران این تیم خواست که تا یک سال و نیم آینده قید قهرمانی را بزنند و حتی اعلام کرد که می‌خواهد از هفته آینده با تیم دوم به مصاف رقبا برود. حال سوال اینجاست که اگر گل‌محمدی تا این حد اطمینان دارد که به خاطر او می‌خواهند قهرمانی را از تیمش بگیرند، پس چرا استعفا نمی‌دهد که پرسپولیس از این ماجرا ضربه نخورد؟ اصلا اگر پرسپولیس در پایان فصل جام قهرمانی را بالای سر برد، گل‌محمدی برای صحبت‌های امروز خود چه توضیحی خواهد داشت؟
رفتار دیروز گل‌محمدی از سرمربی بزرگی مانند او که دو بار قهرمان لیگ شده و خیلی‌ها او را آینده نیمکت ..

تنها رویاست که می ماند!

یادم می آید که در اوایل موضوعاتی این چنینی مطرح بود که:« توسعه مدیران به عنوان یک امر زیربنایی در مدیریت سازمان نیازمند نیازسنجی درست و همه جانبه است. برآورد نیازهای آموزشی مدیران در همسو شدن آنها با انتظارات سازمان و انجام درست کارها و بهبود عملکرد نقش به سزایی دارد. در آموزش های مدیریتی آن چه مهم است میزان اثر بخشی آن است که در انجام به موقع و درست کارها و تصمیم گیری تجلی پیدا کند. تحقق اثر بخشی آموزش های مدیریتی و سرپرستی را بایستی در کل فرآیند آموزش جست و جو نمود. یعنی بایستی قسمتی از اثر بخشی را در برآورد درست و همه جانبه نیازهای آموزشی یافت. بر این اساس و در جهت تعالی و بهبود روند آموزش های سازمانی لازم است فرآیند نیازسنجی آموزش را اثر بخش تر انجام داد. پژوهش مدیران به عنوان کانون چشم انداز ساز، اعتماد ساز، تیم ساز و فرهنگ ساز نقش اساسی در راهبری نظام استراتژی گذاری سازمان برای کسب مزیت رقابتی بازی می نماید. بنا براین لازم است با داشتن چارچوب ادراکی مجموعه نیازهای آموزشی رسمی و غیر رسمی مشخص و بر آن اساس نظام آموزش و توسعه مدیران شکل گیرد. بر این اساس در اختیار داشتن و بهره مندی ..