تاثیر واکسن کرونا بر عادت ماهانه

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
چند سالی ست که ویروس کرونا و جهش های مختلف آن زندگی مردم را در جهان تحت تاثیر خود قرار داده است. با آغاز واکسیناسیون در سراسر جهان به مرور شرایط زندگی به دوران پیش از شیوع گسترده کرونا بازمی گردد. اما اثرات واکسیناسیون، هم برای محققین و هم برای مردم ناشناخته است و هر روز نتایج تحقیقی جدیدی از آثار بلند مدت واکسن های تولید شده برای درمان کرونا به دست می آید. در این مقاله به آثار احتمالی واکسن کرونا بر عادت ماهیانه بانوان اشاره شده است.
شما می توانید جهت خرید قرص قاعدگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
عوارض عمومی واکسن کرونا از آنجا که ساختار اکثر واکسن های تولید شده برای درمان کرونا، ویروس مرده یا ضعیف شده است، بنابراین پس از واکسیناسیون بروز برخی علایم عمومی مربوط به ویروس زنده برای اکثر واکسینه شده ها پیش می آید. برخی از این علایم شامل احساس ضعف، تب خفیف، درد در محل تزریق واکسن یا ترکیبی از همه این علایم. معمولا این علایم حداقل از چهار ساعت پس از تزریق ایجاد می شود و اگر بیش از چهار روز طول کشید باید به پزشک مراجعه کرد.
تاثیر واکسن کرونا بر ..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

چند سالی ست که ویروس کرونا و جهش های مختلف آن زندگی مردم را در جهان تحت تاثیر خود قرار داده است. با آغاز واکسیناسیون در سراسر جهان به مرور شرایط زندگی به دوران پیش از شیوع گسترده کرونا بازمی گردد. اما اثرات واکسیناسیون، هم برای محققین و هم برای مردم ناشناخته است و هر روز نتایج تحقیقی جدیدی از آثار بلند مدت واکسن های تولید شده برای درمان کرونا به دست می آید. در این مقاله به آثار احتمالی واکسن کرونا بر عادت ماهیانه بانوان اشاره شده است.

قرص قاعدگیشما می توانید جهت خرید قرص قاعدگی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

عوارض عمومی واکسن کرونا

از آنجا که ساختار اکثر واکسن های تولید شده برای درمان کرونا، ویروس مرده یا ضعیف شده است، بنابراین پس از واکسیناسیون بروز برخی علایم عمومی مربوط به ویروس زنده برای اکثر واکسینه شده ها پیش می آید. برخی از این علایم شامل احساس ضعف، تب خفیف، درد در محل تزریق واکسن یا ترکیبی از همه این علایم. معمولا این علایم حداقل از چهار ساعت پس از تزریق ایجاد می شود و اگر بیش از چهار روز طول کشید باید به پزشک مراجعه کرد.

تاثیر واکسن کرونا بر عادت ماهانه بانوان

در یک مقاله خارجی به تحقیقاتی اشاره شده که اثبات می کند واکسنهای کرونا تقریبا هیچ تاثیری بر چرخه قاعدگی بانوان ندارد. زیرا قاعدگی منظم نشانه سلامت و باروری است و ترس از اختلال در این چرخه می‌تواند باعث شود برخی بانوان در دریافت واکسن تردید کنند.

دکتر آلیسون ادلمن، یکی از اساتید تخصص زنان و زایمان، تحقیقاتی را با جامعه آماری آمریکایی آغاز کرد و داده‌های تقریباً ۲۴۰۰۰ چرخه قاعدگی گزارش شده توسط تقریباً ۴۰۰۰ زن آمریکایی را مطالعه کرد. نتایج این تحقیقات نشان می دهد که تاثیر واکسن کرونا بر عادت ماهانه با تغییر کمتر از ۱ روز در طول چرخه قاعدگی پس از اولین و دومین دوز واکسن در مقایسه با چرخه های قبل از واکسن مرتبط است. واکسیناسیون هیچ تاثیری بر تعداد روزهای خونریزی قاعدگی نداشت. در موارد نادری که زنی دو دوز واکسن را در یک سیکل قاعدگی دریافت کرد، تغییر طول چرخه عادت ماهانه می‌تواند تا ۲ روز افزایش یابد. به نظر می رسد این تغییرات احتمالاً به محض چرخه بعدی پس از واکسیناسیون پایان می یابند و هیچ دلیلی برای نگرانی دراز مدت سلامت جسمی یا تولید مثلی وجود ندارد. در عین حال برخی گزارش‌های زنان در رسانه‌ های اجتماعی حاکی از آن است که تغییرات قاعدگی پس از واکسن، برای مثال، خونریزی شدیدتر و ناگهانی‌تر شایع‌تر است. اما به نظر می رسد هر تغییری موقتی است.

در نهایت می توان این نتیجه گیری را کرد که تغییرات اندک واکسن کرونا بر عادت ماهانه بانوان هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد سلامت جسمی یا باروری طولانی مدت و همچنین دلیلی برای اجتناب از واکسیناسیون نشان نمی دهد.

کپسول سیدرال فورت فارمانوتراشما می توانید جهت خرید کپسول سیدرال فورت فارمانوترا از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

علت تغییرات در عادت ماهانه توسط واکسن کرونا

چرخه عادت ماهانه بانوان به وسیله هورمون هایی که از غده هیپوتالاموس و هیپوفیز ترشح می شوند و همچنین تخمدان ها تنظیم می شود. ایجاد حساسیت در سیستم ایمنی بدن می تواند تاثیری کوتاه مدت بر عملکرد هیپوتالاموس، هیپوفیز و تخمدان ها داشته باشد. از آنجایی که پس از تزریق واکسن کرونا، سیستم ایمنی بدن پیام های التهابی تولید می کند، اختلال عملکرد در غدد گفته شده ایجاد می شود. اکنون سوالی که برای محققان مطرح شده این است که آیا پس از تزریق واکسن هایی به جز کرونا هم این اختلالات در عادت ماهانه ایجاد می شوند یا خیر؟

واکسن کرونا برای زنان باردار

مختصصان زنان و زایمان درباره تزریق واکسن کرونا برای زنان باردار اینگونه می گویند که واکسن کرونا تا هفته سیزدهم بارداری تزریق نشود و بعد از هفته سیزدهم، پروتکل وزارت بهداشت تاکید بر تزریق واکسن کرونا دارد؛ زیرا خطر ابتلا به کرونا برای خانمهای باردار بسیار بیشتر از خطر تزریق واکسن برای آنهاست. نوع واکسنی که خانم‌های باردار می‌توانند تزریق کنند واکسن سینوفارم و برکت است چون این واکسن ها از ویروس کشته شده ساخته شده اند.

کپسول روغن گل مغربی شوتس ویتالشما می توانید جهت خرید کپسول روغن گل مغربی شوتس ویتال از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

نتیجه گیری

علی رغم موج شایعاتی که مدتی در شبکه های اجتماعی درباره تجربیات قاعدگی زنان واکسینه شده به راه افتاد، با توجه به مطالعات انجام شده توسط دکتر آلیس ادلمن بر روی چرخه قاعدگی زنان واکسینه شده و نشده، به نظر می رسد زنانی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند، تنها دچار تاخیرهای اندکی در چرخه قاعدگی خود می شوند. در مجموع تغییرات گزارش شده دلیلی برای نگرانی از سلامت جسمی و تولید مثل در دراز مدت ایجاد نمی کند و خطرات نزدن واکسن کرونا نسبت به تزریق آن بسیار بیشتر است.

تست شناسایی سریع آنتی بادی بعد از واکسن کرونا روژان آزماتست شناسایی سریع آنتی بادی بعد از واکسن کرونا روژان آزما را از وب سایت داروخانه آنلاین تهیه نمایید .

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • آیا می توانیم برای تزریق واکسن کرونا و آنفولانزا برنامه ریزی کنیم؟
  • آشنایی با نکات ایمنی بعد از تزریق واکسن کرونا!

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • سافت ژل روغن گل مغربی های هلث
  • قرص وانا پرایم نورم لایف
  • کپسول روغن گل مغربی ترید فورما

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۱ میانگین: ۵]