رژیم لاغری آمریکایی آیا در لاغری موثر است؟

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
یکی از رژیم های موثر در کاهش وزن، رژیم لاغری آمریکایی می باشد. این رژیم همانند رژیم مدیترانه ای تلاش دارد سبکی درست از تغذیه را به فرد آموزش دهد. این رژیم زمانی در کشور آمریکا ابداع شد که اضافه وزن بسیاری در میان بزرگسالان آمریکایی رواج یافت. دانشمندان در آن زمان سعی کردند رژیمی را ابداع کنند که شامل تغذیه ای سالم برگرفته از غذاهای تازه و طبیعی باشد و از طرفی غذاهای ناسالم مانند غذاهای آماده، فرآوری شده و فست فود از آن حذف شده باشد. در ادامه به این رژیم و معایب و مزایای آن بیشتر خواهیم پرداخت.
اصول وعده های غذایی در رژیم آمریکایی توجه به وعده غذایی در همه رژیم های لاغری بسیار مهم می باشد. در رژیم لاغری آمریکایی هیچ یک از وعده های اصلی و میان وعده حذف نمی شوند و این مسئله مزیت رژیم لاغری آمریکایی می باشد. به وعده های غذایی این رژیم، نوع مواد غذایی مصرفی و چند قانون مرتبط با رژیم لاغری آمریکایی در ادامه خواهیم پرداخت.
شما می توانید جهت خرید قرص لاغری به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.
وعده صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی صبحانه مهمترین..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

یکی از رژیم های موثر در کاهش وزن، رژیم لاغری آمریکایی می باشد. این رژیم همانند رژیم مدیترانه ای تلاش دارد سبکی درست از تغذیه را به فرد آموزش دهد. این رژیم زمانی در کشور آمریکا ابداع شد که اضافه وزن بسیاری در میان بزرگسالان آمریکایی رواج یافت. دانشمندان در آن زمان سعی کردند رژیمی را ابداع کنند که شامل تغذیه ای سالم برگرفته از غذاهای تازه و طبیعی باشد و از طرفی غذاهای ناسالم مانند غذاهای آماده، فرآوری شده و فست فود از آن حذف شده باشد. در ادامه به این رژیم و معایب و مزایای آن بیشتر خواهیم پرداخت.

اصول وعده های غذایی در رژیم آمریکایی

توجه به وعده غذایی در همه رژیم های لاغری بسیار مهم می باشد. در رژیم لاغری آمریکایی هیچ یک از وعده های اصلی و میان وعده حذف نمی شوند و این مسئله مزیت رژیم لاغری آمریکایی می باشد. به وعده های غذایی این رژیم، نوع مواد غذایی مصرفی و چند قانون مرتبط با رژیم لاغری آمریکایی در ادامه خواهیم پرداخت.

قرص لاغری و کاهش وزنشما می توانید جهت خرید قرص لاغری به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

وعده صبحانه در رژیم لاغری آمریکایی

صبحانه مهمترین وعده غذایی است و خوردن آن در رژیم لاغری آمریکایی جزو قوانین محسوب می شود. خوردن صبحانه همانطور که تحقیقات نشان داده اند می تواند نقش مهمی در کاهش وزن داشته باشد. افرادی که رژیم لاغری گرفته اند و صبحانه کافی مصرف می کنند نسبت به کسانی که در حال رژیم هستند اما این وعده را حذف کرده اند، کاهش وزن بیشتری را تجربه می کنند.

در صبحانه رژیم لاغری آمریکایی شما باید غلات کامل (غلات همراه با سبوس) و میوه میل کنید. می‌توانید در صبحانه تنوع داشته باشید و خوراکی های متفاوتی را که شامل قوانین این رژیم هستند میل کنید.

میان وعده ها در رژیم لاغری آمریکایی

میان وعده ها نقش مهمی در متعادل نگه داشتن سطح قند خون دارند و به همین دلیل نباید از رژیم غذایی حذف شوند. زمانی که میزان قند خون کاهش یابد فرد دچار افزایش اشتها می شود و تمایل بیشتری نسبت به مصرف مواد غذایی پیدا می کند. به همین دلیل مصرف میان وعده های سالم می تواند از هوس های زیاد برای ریزه خواری و خوردن خوراکی های مضر و ناسالم جلوگیری کند.

شما می توانید از انواع آجیل، مغزها و همچنین میوه ها به عنوان میان وعده استفاده کنید. در مورد میوه ها توجه داشته باشید که اسید موجود در آنها می تواند باعث افزایش اشتها شود. به همین دلیل در رژیم لاغری آمریکایی توصیه می شود از میوه ها کمتر در میان وعده استفاده کنید.

رژیم لاغری آمریکایی

نوشیدنی های مجاز در رژیم لاغری آمریکایی

در رژیم لاغری آمریکایی باید حدود دو هفته از نوشیدن قهوه، چای و به صورت کلی نوشیدنی ‌های کافئین‌ دار پرهیز کنید. همچنین مصرف نوشیدنی های حاوی قند فراوان مانند دلستر، نوشابه های گازدار، آبمیوه های صنعتی و نوشیدنی های رژیمی در طول این رژیم و بسیاری رژیم های دیگر ممنوع است. شما می توانید به جای این نوشیدنی ها از آب استفاده کنید. باید در نظر داشت حتی آبمیوه های خانگی و طبیعی نیز در این رژیم نباید مصرف شوند زیرا عاری از فیبر هستند و قند زیادی دارند. تنها می‌توانید به میزان ۸ تا ۱۲ لیوان در طول شبانه روز آب بنوشید.

وعده ناهار و شام در رژیم لاغری آمریکایی

در رژیم لاغری آمریکایی توصیه می شود از مواد غذایی زیر استفاده نمایید:

  • انواع سبزیجات
  • نان تهیه شده از غلات کامل
  • لبنیات کم چرب
  • غذاهای دریایی مانند ماهی و میگو

توصیه می‌شود از ماهی و میگوی دریایی استفاده کنید زیرا کیفیت بالاتری به نسبت پرورشی دارند. همچنین نان های سبوس دار کامل را جایگزین دیگر نان ها نمایید.

بهتر است پیش از وعده اصلی غذایی خود یک بشقاب سبزیجات میل کنید تا از زیاده خوری و ولع بیش از حد شما جلوگیری کند.

در رژیم لاغری آمریکایی لبنیات کم چرب را بیشتر در رژیم استفاده کنید زیرا کالری کمتری دارند اما مواد مغذی آنها به همان اندازه می باشد.

چند نکته مهم در رژیم لاغری آمریکایی

علاوه بر موارد گفته شده توجه به نکاتی که در ادامه می آیند در این رژیم بسیار مهم است:

پرهیز از مصرف غذاهای فرآوری شده، رژیمی و رستورانی

در رژیم لاغری آمریکایی حداقل دو هفته باید از خوردن غذاهای آماده و رفتن به رستوران پرهیز کنید. غذاهای فرآوری شده جزو غذاهای ناسالم هستند که مواد اولیه آنها نامعلوم است و کالری بسیاری دارند. سوسیس، کالباس، انواع پاستا، و ساندویچ های سرد در این گروه جای دارند و در طول رژیم لاغری آمریکایی ممنوع می باشند.

غذاهای رژیمی نیز در این رژیم ممنوع هستند زیرا اگرچه حاوی چربی کمی هستند اما برای حفظ طعم به آنها مقدار زیادی شکر اضافه می شود. شکر اضافه این غذاها باعث افزایش اشتها و در پی آن افزایش وزن می شود. استفاده از غذاهای رژیمی نیز در رژیم لاغری آمریکایی ممنوع می باشد.

رژیم لاغری آمریکایی

توجه به خواندن برچسب روی مواد غذایی

تحقیقات نشان داده اند افرادی که در هنگام خرید مواد غذایی، برچسب آنها را می خوانند از کسانی که این کار را نمی کنند لاغرتر هستند. بنابراین لازم است شما بدانید ماده غذایی که مصرف می کنید حاوی چه میزان کالری و چه مواد تشکیل دهنده ای می باشد. بهتر است موادی را استفاده کنید که حاوی شکر، مواد افزودنی و کالری کمتری نسبت به دیگر برندها هستند.

بودن در کنار خانواده

به دلیل اینکه پرهیزهای رژیم لاغری آمریکایی مناسب همه افراد است و فقط معطوف به افراد دارای رژیم نیست شما می توانید این رژیم را در کنار خانواده و دوستان خود دنبال کنید. شما در این رژیم احساس گرسنگی را تجربه نمی کنید چون هر زمانی که احساس گرسنگی کردید می توانید از غذاها و میان وعده های سالم استفاده نمایید.

استفاده از تنقلات همچون آدامس

بسیاری از رژیم ها باید ها و نباید های سختگیرانه‌ای دارند و در آنها نمی توان از هیچ نوع تنقلاتی استفاده کرد. جالب است بدانید در رژیم لاغری آمریکایی شما می توانید از آدامس استفاده کنید. تحقیقات نشان داده اند مصرف آدامس می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند. آدامس جویدن می ‌تواند باعث انتقال پیام های مبنی بر احساس سیری به مغز شود و از ترشح هورمون گرسنگی جلوگیری کند. این راهکار برای کسانی که عادت به ریزه خواری و ناخنک زدن دارند بسیار مناسب است، زیرا می تواند از مصرف خوراکی ها در آنها جلوگیری کند. بهتر است از آدامس هایی استفاده کنید که رژیمی هستند زیرا قند کمتری را به بدن می رسانند و باعث افزایش وزن نمی شوند.

معایب رژیم لاغری آمریکایی

در رژیم لاغری آمریکایی مقدار مشخصی از غذا برای وعده های هر فرد و طبق نیازهای فردی او تعیین نشده است. این مسئله می‌تواند نتایج متفاوتی را در افراد ایجاد کند. بنابراین بهتر است پیش از استفاده از این رژیم با پزشک و متخصص تغذیه مشورت کنید.

رژیم لاغری آمریکایی برای بازه ای کوتاه ابداع نشده است و نمی تواند باعث کاهش وزن در مدت زمان کوتاه شود. این رژیم مناسب افرادی که برای کاهش وزن عجله دارند نمی باشد.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد:

  • رژیم کتو فستینگ را چگونه باید دنبال کنیم؟
  • آیا لاغری با رژیم سی کامل امکانپذیر است؟
  • رژیم لاغری جنرال موتورز؛ مزایا و معایب

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]