سویه امیکرون کرونا چقدر خطرناک است ؟

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
امیکرون سویه جدیدی از ویروس کروناست که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است. این سویه جدید در ابتدا B۱.۱.۵۲۹ نامیده شد و سپس توسط سازمان جهانی بهداشت امیکرون نام گرفت. این سویه جدید به سرعت از آفریقای جنوبی به دیگر کشورها راه یافت و هم اکنون در کشور ما نیز مواردی از ابتلا به آن دیده شده است. نگرانی های بسیاری در مورد این سویه وجود دارد و اینکه آیا واکسن ها در مقابل این سویه مقاوم هستند یا خیر.
شما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
سویه امیکرون چه تفاوتی با سویه قبلی دارد؟ مهم ترین تفاوتی که در مورد امیکرون گزارش می شود در مورد سرعت انتقال آن می باشد. ویروس کرونا به صورت کلی با کمک پروتئینی به نام اسپایک وارد سلول های بدن می شود و بیماری کووید- ۱۹ را به وجود می آورد. در پروتئین اسپایک نوع امیکرون حدود ۳۰ تغییر ایجاد شده است که دو برابر دلتا می باشد. در بخشی که ویروس کرونا به کمک آن به سلول های بدن متصل می شود و باعث عفونت می شود حدود ۱۰ مورد از این جهش ها دیده شده و همین مسئله باعث نگرانی گشته است.
جهش ه..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

امیکرون سویه جدیدی از ویروس کروناست که در آفریقای جنوبی شناسایی شده است. این سویه جدید در ابتدا B۱.۱.۵۲۹ نامیده شد و سپس توسط سازمان جهانی بهداشت امیکرون نام گرفت. این سویه جدید به سرعت از آفریقای جنوبی به دیگر کشورها راه یافت و هم اکنون در کشور ما نیز مواردی از ابتلا به آن دیده شده است. نگرانی های بسیاری در مورد این سویه وجود دارد و اینکه آیا واکسن ها در مقابل این سویه مقاوم هستند یا خیر.

تقویت سیستم ایمنیشما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

سویه امیکرون چه تفاوتی با سویه قبلی دارد؟

مهم ترین تفاوتی که در مورد امیکرون گزارش می شود در مورد سرعت انتقال آن می باشد. ویروس کرونا به صورت کلی با کمک پروتئینی به نام اسپایک وارد سلول های بدن می شود و بیماری کووید- ۱۹ را به وجود می آورد. در پروتئین اسپایک نوع امیکرون حدود ۳۰ تغییر ایجاد شده است که دو برابر دلتا می باشد. در بخشی که ویروس کرونا به کمک آن به سلول های بدن متصل می شود و باعث عفونت می شود حدود ۱۰ مورد از این جهش ها دیده شده و همین مسئله باعث نگرانی گشته است.

جهش هایی که در این ناحیه از ویروس رخ داده باعث می شود دستگاه ایمنی (آنتی بادی های ساخته شده پس ازواکسیناسیون یا عفونت قبلی) نتواند به راحتی ویروس را تشخیص دهد و از این جهت خطر عفونت به امیکرون بالا می رود.

آیا واکسن های کرونا برای مقابله با امیکرون نیاز به بروزرسانی دارند؟

بررسی های آزمایشگاهی در مورد این سویه در شرکت های واکسن سازی آغاز شده است تا محققان در مورد کارآیی واکسن های قبلی در مقابل این سویه به نتیجه برسند. این تحقیقات در جریان هستند و به گفته محققان مدتی طول می کشد تا به نتیجه قطعی در این مورد برسند.

قرص نووهیل شما می توانید جهت خرید قرص نووهیل به صورت آنلاین از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

علائم امیکرون:

گزارش می شود افرادی که دوزهای واکسن خود را زده اند پس از ابتلا به امیکرون علائم سرماخوردگی خفیف را تجربه خواهند کرد. علائمی نظیر سرفه خشک، اسهال و استفراغ، گرفتگی و آبریزش بینی، سردرد، احساس ضعف، خستگی و بیحالی. در این سویه از دست دادن حس چشایی و بویایی دیده نشده است. بسیاری از متخصصان عقیده دارند این سویه مانند یک برونشیت عمل می کند تا ذات الریه. در برونشیت حاد افراد بیشتر با سرفه های خلط آلود درگیر هستند تا مشکلات تنفسی.

آیا دوره نهفتگی سویه امیکرون تفاوت دارد؟

طبق داده های اولیه می توان گفت این بیماری زودتر از سویه های قبلی خود را نشان می دهد. ممکن است در کمتر از سه روز یا نهایتا تا یک هفته خود را نشان دهد. این کوتاه بودن دوره نهفتگی باعث می شود تا شیوع آن بیشتر شود.

آیا سویه امیکرون باعث کرونای طولانی مدت در فرد می گردد؟

این سویه هنوز آنچنان شناخته شده نیست اما بسیاری از کارشناسان عقیده دارند ممکن است این سویه نیز باعث کووید- ۱۹ طولانی مدت گردد. این بدان معنی است که ممکن است فرد تا مدت ها پس از ابتلا به بیماری دچار علائمی نظیر اختلال در تنفس، ریتم نامنظم قلب، خستگی شدید و … باشد. کارشناسان بر تزریق واکسن برای جلوگیری از ابتلا به کووید طولانی مدت تاکید می کنند.

ماسک KF94 سه بعدی 5 لایه انزانیشما می توانید جهت خرید ماسک KF94 سه بعدی ۵ لایه انزانی به صورت آنلاین از وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

آیا افرادی که به کرونا مبتلا شده اند باز هم به این سویه مبتلا می شوند؟

پاسخ مثبت است. حتی اگر سه دوز واکسن خود را دریافت کرده باشید باز هم ممکن است به این سویه مبتلا شوید. این نکته حائز اهمیت است که افرادی که سه دوز واکسن را دریافت کرده اند نسبت به افرادی که دو دوز را دریافت کرده اند یا واکسن نزده اند به این سویه مقاوم تر می باشند.

چگونه باید از ابتلا به سویه امیکرون جلوگیری کنیم؟

روش های جلوگیری از ابتلا به این سویه نیز همانند سویه های قبلی می باشد. زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست ها، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، عدم لمس اجزای صورت و فراهم آوردن تهویه مناسب همگی می توانند در جلوگیری از ابتلا به این بیماری موثر باشند.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • بیماری کرونا چیست و چگونه انتقال پیدا می کند؟
  • شناخت تفاوت سرماخوردگی و کرونا، آلرژی و کرونا و آنفولانزا و کرونا!
  • انواع تست کرونا کدامند و چگونه انجام می شوند؟

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • محلول ضدعفونی کننده دست کوماکل اسانس دار
  • قرص جوشان ویتامین سی ۱۰۰۰ یورو ویتال
  • شربت دایان ایمیون

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]