چگونه از ژل شوینده واژینال استفاده کنیم ؟

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
ژل بهداشتی بانوان محلولی است که از آن می توان برای شستشوی ناحیه واژینال استفاده کرد. این ژل ساختاری مناسب با PH این ناحیه دارد و از واژن در برابر عفونت های باکتریایی و قارچی محافظت می کند. ژل بهداشتی بانوان برخلاف صابون PH این ناحیه را بر هم نمی زند و پاکیزگی و طراوت این ناحیه را تامین می نماید.
شما می توانید جهت خرید ژل بهداشتی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
چرا نباید از شوینده هایی مانند صابون برای شستن ناحیه واژینال استفاده کنیم؟ در ناحیه تناسلی بانوان باکتری هایی زندگی می کنند که مفید هستند و وجود این باکتری ها از بروز عفونت در این ناحیه جلوگیری می کنند. صابون ها با ساختار قوی خود این باکتری های مفید را از بین می برند و به همین دلیل باعث به هم خوردن PH این ناحیه و بروز عفونت می شوند. زمانی که PH واژن بهم بخورد، رنگ ترشحات واژن تغییر می کند و واژن بوی بدی می گیرد. خارش و سوزش نیز در ادامه ظاهر می شود. به همین دلیل توصیه می شود از صابون برای شستشوی این ناحیه استفاده نشود.
ژل شوینده واژینال چه خواصی برای این ناحیه دارد؟ نرم کننده و آبرسان: ..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

ژل بهداشتی بانوان محلولی است که از آن می توان برای شستشوی ناحیه واژینال استفاده کرد. این ژل ساختاری مناسب با PH این ناحیه دارد و از واژن در برابر عفونت های باکتریایی و قارچی محافظت می کند. ژل بهداشتی بانوان برخلاف صابون PH این ناحیه را بر هم نمی زند و پاکیزگی و طراوت این ناحیه را تامین می نماید.

ژل شوینده واژینالشما می توانید جهت خرید ژل بهداشتی از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

چرا نباید از شوینده هایی مانند صابون برای شستن ناحیه واژینال استفاده کنیم؟

در ناحیه تناسلی بانوان باکتری هایی زندگی می کنند که مفید هستند و وجود این باکتری ها از بروز عفونت در این ناحیه جلوگیری می کنند. صابون ها با ساختار قوی خود این باکتری های مفید را از بین می برند و به همین دلیل باعث به هم خوردن PH این ناحیه و بروز عفونت می شوند. زمانی که PH واژن بهم بخورد، رنگ ترشحات واژن تغییر می کند و واژن بوی بدی می گیرد. خارش و سوزش نیز در ادامه ظاهر می شود. به همین دلیل توصیه می شود از صابون برای شستشوی این ناحیه استفاده نشود.

ژل شوینده واژینال چه خواصی برای این ناحیه دارد؟

نرم کننده و آبرسان: ژل شوینده واژینال عموما حاوی نرم کننده و آبرسان می باشد و می تواند به خوبی پوست این ناحیه را آبرسانی کند. افرادی که دچار خشکی پوست در این ناحیه هستند می توانند با استفاده از این محصول پوست را به خوبی آبرسانی نمایند.

برطرف کننده بوی نامطبوع: ناحیه واژن به طور معمول بوی خفیفی دارد که آزاردهنده نیست. زمانی که این بو به دلایل عفونی یا عدم رعایت بهداشت شدت بگیرد باعث بوی بدی در این ناحیه می گردد. استفاده از ژل بهداشتی می تواند بوی نامطبوع این ناحیه را اگر به دلیل عدم رعایت بهداشت است از بین ببرد.

روشن کننده تیرگی های پوست: برخی از بانوان تیرگی در ناحیه بیرونی واژن خود دارند. برخی از ژل های شوینده واژینال حاوی موادی هستند که می توانند پوست این ناحیه را روشن نمایند.

ژل واژینال واژیهیل باریج اسانس شما می توانید جهت خرید ژل واژینال واژیهیل باریج اسانس از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چند نوع ژل بهداشتی داریم؟

ژل بهداشتی دوشیزگان: این نوع ژل مناسب افرادی است که ازدواج نکرده اند و با توجه به PH طبیعی دوشیزگان تهیه شده است.

ژل بهداشتی بانوان: به دلیل اینکه ترشحات خانم ها پس از ازدواج به دلیل داشتن رابطه جنسی دچار تغییر می شود به همین دلیل PH آن نیز متفاوت است و این نکته در ژل بهداشتی مخصوص آنها رعایت شده است.

ژل بهداشتی مناسب دوران یائسگی: پس از یائسگی، وضعیت هورمونی بانوان تغییر می کند. در این دوران ترشحات واژن و PH آن نیز دچار تغییر شده و بافت واژن و ناحیه تناسلی خشک می گردد. به همین دلیل، برخی ژل های بهداشتی مناسب نیازهای بدن بانوان یائسه طراحی شده است.

از ژل شوینده واژینال چه میزان استفاده کنیم؟

بر روی بسیاری از ژل شوینده واژینال درج شده است که می توانید روزانه دو بار از آنها استفاده نمایید. متخصصان اما نظر دیگری دارند، آنها عقیده دارند اینکار باعث خشکی و خارش واژن می گردد و ممکن است باکتری های مفید این ناحیه را از بین ببرد. به همین دلیل توصیه می شود در مورد میزان استفاده از ژل شوینده واژینال حتما با پزشک مشورت نمایید.

ژل بهداشتی پروبیوتیک بانوان ژنوبایوتیک شما می توانید جهت خرید ژل بهداشتی پروبیوتیک بانوان ژنوبایوتیک از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

چگونه باید از ژل شوینده واژینال استفاده کنیم؟

در مرحله اول باید دست های خود را بشویید؛ زیرا می خواهید با دست ها ناحیه واژینال را شستشو دهید. پیش از استفاده از ژل شوینده واژینال ابتدا دست های خود را به خوبی با آب و صابون بشویید تا آماده شستشوی ناحیه واژینال شوید.

در مرحله دوم مقدار مناسبی از ژل شوینده واژینال را روی دست خود بریزید. استفاده از لیف یا دستمال به دلیل پوست حساس این ناحیه توصیه نمی شود و بهتر است از دست های خود استفاده نمایید. سپس با دست ها ژل را به روی ناحیه واژینال منتقل نمایید و حدود یک تا دو دقیقه اجازه دهید شوینده روی پوست بماند تا نقش خود را در از بین بردن باکتری ها ایفا نماید. سپس ناحیه را به خوبی آبکشی نمایید.

در مرحله آخر حتما ناحیه تناسلی را با دستمال بهداشتی خشک نمایید. محیط مرطوب فضای مناسبی برای رشد باکتری های مضر است و به همین دلیل لازم است این ناحیه خشک باشد. سعی کنید از دستمالی استفاده کنید که فاقد مواد شیمیایی و مضر برای ناحیه ژنیتال هستند. دستمال یا حوله نخی بهترین انتخاب است به شرطی که مکررا شسته شود.

آیا استفاده از ژل شوینده واژینال عوارض دارد؟

اگر ژل شوینده بیشتر از حد معمول استفاده شود ممکن است عوارض زیر را داشته باشد:

 • ناحیه تناسلی بیشتر از حد خشک شود.
 • در PH این ناحیه تغییر ایجاد شود و احتمال افزایش عفونت بالا رود.
 • باکتری های مفید این ناحیه از بین بروند.
 • دچار سوزش، خارش و حتی زخم در قسمت خارجی واژن شوید.

مجله سلامت دروخانه آنلاین مطالعه مطلب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 • چرا بعضی از زنان دچار افتادگی واژن می شوند؟
 • آیا کیست واژن نشانه ای از ابتلا به سرطان رحم است؟
 • نکات ویژه در مورد ابتلا به عفونت واژن ، رحم و تخمدان!

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

 • ژل واژینال ری نرم توسن دارو
 • ژل بهداشتی بانوان فیروز مناسب دوران بارداری و شیردهی
 • ژل بهداشتی بانوان سینره
 • ژل بهداشتی بانوان سروینا

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]