کانسیلر چیست و معرفی انواع آنها

از زمانی که کانسیلر(Concealer) در سال ۱۹۵۴ به بازار زیبایی معرفی شد، جزء اصلی کیف های آرایش در سراسر جهان بوده است و برای پنهان کردن هر چیزی روی پوست استفاده می شود. در واقع استفاده از یک کانسیلر مناسب، تفاوت مابین آرایش خوب و بد است. باید بگوییم که آنها عصای جادویی بلامنازع در لوازم آرایش هستند که در این مقاله به انواع آن، موارد استفاده و انتخاب رنگ آن بر اساس رنگ چهره می پردازیم.
کانسیلر چیست؟ Concealer یک فرمول رنگدانه است که برای پوشاندن عیوب و لک های روی پوست عمل می کند. آن ها معمولاً غلیظ تر از فرمول‌های کرم پودر هستند، به این معنی که می‌توانند برای پنهان کردن همه چیز از تغییر رنگ گرفته تا سیاهی حلقه دور چشم استفاده شوند.
موارد استفاده استفاده های بی پایانی برای کانسیلر وجود دارد، اما بیشتر برای پوشاندن سیاهی دور چشم، لک ها، جای زخم، خطوط پیری و تغییر رنگ پوست استفاده می شود. همچنین می تواند برای کمک به کانتور صورت استفاده شود، تکنیکی که از ساختار طبیعی صورت برای ایجاد جلوه ای زیباتر استفاده می کند.
نحوه استفاده بسته به نوع پوست، ساختار صورت و نگرانی شما می تواند به روش های مخ..

از زمانی که کانسیلر(Concealer) در سال ۱۹۵۴ به بازار زیبایی معرفی شد، جزء اصلی کیف های آرایش در سراسر جهان بوده است و برای پنهان کردن هر چیزی روی پوست استفاده می شود. در واقع استفاده از یک کانسیلر مناسب، تفاوت مابین آرایش خوب و بد است. باید بگوییم که آنها عصای جادویی بلامنازع در لوازم آرایش هستند که در این مقاله به انواع آن، موارد استفاده و انتخاب رنگ آن بر اساس رنگ چهره می پردازیم.

کانسیلر چیست؟

Concealer یک فرمول رنگدانه است که برای پوشاندن عیوب و لک های روی پوست عمل می کند. آن ها معمولاً غلیظ تر از فرمول‌های کرم پودر هستند، به این معنی که می‌توانند برای پنهان کردن همه چیز از تغییر رنگ گرفته تا سیاهی حلقه دور چشم استفاده شوند.

موارد استفاده

استفاده های بی پایانی برای کانسیلر وجود دارد، اما بیشتر برای پوشاندن سیاهی دور چشم، لک ها، جای زخم، خطوط پیری و تغییر رنگ پوست استفاده می شود. همچنین می تواند برای کمک به کانتور صورت استفاده شود، تکنیکی که از ساختار طبیعی صورت برای ایجاد جلوه ای زیباتر استفاده می کند.

نحوه استفاده

بسته به نوع پوست، ساختار صورت و نگرانی شما می تواند به روش های مختلفی استفاده شود. این واقعاً به شما بستگی دارد که در چه مرحله ای از روتین آرایش خود از آن استفاده کنید، اما معمولاً بعد از کرم پودر استفاده می شود. با این اوصاف اگر با لک‌های زیادی مواجه هستید، استفاده از کانسیلر هم زیر و هم روی کرم پودر می‌تواند به پنهان کردن آن ها کمک کند.

کانسیلر

از کدام فرمول کانسیلر استفاده کنم؟

نوع فرمولی که استفاده می کنید، کاملاً به اولویت شخصی بر اساس نیازهای شما بستگی دارد. رایج ترین فرمول آن مایع است اما انواع استیک و کرم نیز بسیار رایج هستند. اما یافتن نوع مناسب برای پوست به آزمایش نیاز دارد. بسیار مهم است که هنگام انتخاب Concealer، ته رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. ته رنگ پوست ها معمولا سرد، خنثی و یا گرم است.

همچنین باید به نوع اصلاح کننده رنگ اشاره کرد. این ها می توانند در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسند اما در واقع فوق العاده هوشمند هستند. بر اساس تئوری چرخ رنگ، اصلاح کننده ها با رنگ های دیگر مقابله می کنند. به عنوان مثال، می توانید نوع سبز را برای مقابله با قرمزی یا رنگ زرد را برای مقابله با تغییر رنگ پوست خود به بنفش استفاده نمایید.

کانسیلر کرم

کانسیلر کرم غلیظ است و پوشش متوسط تا بالایی دارد. معمولاً در گلدان های کوچک همراه با برس یا در پالت عرضه می شود و برای نوع پوست نرمال تا خشک بهترین کارایی را دارد. بهترین روش استفاده این است که مقداری از آن را روی نوک انگشتان خود بمالید، بگذارید کمی با گرمای انگشتتان ذوب شود و سپس آن را روی لکه ها یا زیر چشمان خود بزنید تا پوششی صاف داشته باشد.

این نوع را می توان برای پوشاندن مشکلات شدیدتر پوست مانند حلقه های تیره دور چشم، اسکار آکنه، خال های مادرزادی، خالکوبی و یا تغییر رنگ استفاده کرد. همچنین می‌توانید با انتخاب رنگ هایی که یک یا دو درجه روشن‌تر یا تیره‌تر از رنگ پوست شما هستند، برای برجسته‌کردن و کانتور کردن صورت‌تان استفاده کنید.

این نوع می تواند پوست را با موادی مانند کره شی، روغن نارگیل و روغن جوجوبا مرطوب و صاف کند. همچنین ماندگاری زیادی دارد و در برابر چروک شدن، محو و لک شدن مقاوم است. انواع مختلفی از جمله مات یا براق دارد تا با نوع و ترجیحات پوست شما مطابقت داشته باشد.

کانسیلر مایع

به احتمال زیاد اولین باری که با کانسیلر آشنا شدید، نوع مایع بوده است که یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین انواع آن است. معمولاً در یک لوله با یک دسته اپلیکاتور عرضه می‌شود و دارای فرمول سبک است که می‌تواند پوششی شفاف و کامل ایجاد کند. همچنین در انواع مختلف مات یا براق ارائه می شود.

این نوع برای پوست های چرب و معمولی بهترین کارایی را دارد. با این حال اگر پوست خشک دارید و تمایل به استفاده از این Concealer دارید، پیشنهاد می‌کنیم از کرم مرطوب‌کننده زیر آن استفاده کنید. آن می توان برای پوشاندن مشکلات مختلف پوست مانند حلقه های تیره دور چشم، لک، قرمزی، هایپرپیگمانتاسیون و خطوط ریز استفاده کرد. همچنین می‌توان از آن برای برجسته‌کردن و کانتور صورت‌ استفاده کرد.

کانسیلر استیک

کار با این نوع بسیارساده است و همچنین برای سفر مناسب می باشد. این کانسیلر برای پوشاندن تیرگی و قرمزی زیر چشم عالی است زیرا رنگدانه بالایی دارد و به اندازه نوع کرمی ضخیم است. برای پوست خشک عالی است و نوع پوست چرب باید از آن دوری کند زیرا برای مدت طولانی روی پوست شما نمی ماند.

کانسیلر بالم اصلاح کننده رنگ

این نوع بافت غلیظی دارد و بیشتر به صورت پالت اصلاح رنگی متشکل از رنگ های نارنجی، صورتی، بنفش، زرد و سبز ارائه می شود. اصلاح کننده رنگ، نوع خاصی از کانسیلر است که می تواند به شما کمک کند تا رنگ های ناخواسته روی پوست خود را خنثی کنید. معمولاً دارای فرمول کرمی است که می‌تواند پوششی شفاف و کامل ایجاد کند و برای هر نوع پوستی مناسب است.

اصلاح کننده رنگ را می توان برای از بین بردن یا متعادل کردن رنگ مخالف در چرخه رنگ استفاده کرد. به عنوان مثال، می توانید از رنگ سبز برای کاهش قرمزی ناشی از آکنه، روزاسه یا آفتاب سوختگی استفاده نمایید. همچنین می توانید از رنگ زرد برای روشن کردن تیرگی پوست خود استفاده کنید. رنگ بنفش برای اصلاح ته رنگ زرد یا زیتونی روی پوست و رنگ نارنجی یا قرمز برای پوشاندن حلقه های تیره دور چشم، لکه های تیره یا هایپرپیگمانتاسیون روی پوست استفاده می شود.

کانسیلر

چگونه رنگ مناسب را برای پوست خود انتخاب کنیم؟

Concealer یک محصول آرایشی است که می تواند به شما کمک کند حلقه های تیره، لک ها و سایر عیوب پوست خود را پنهان کنید. با این حال، انتخاب رنگ مناسب آن برای پوستتان می تواند مشکل باشد. رنگ های پوست از روشن تا تیره متفاوت است و ته رنگ های متفاوتی مانند گرم، سرد یا خنثی دارد. اگر رنگی را انتخاب کنید که خیلی روشن، خیلی تیره یا خیلی صورتی باشد، ممکن است در نهایت غیرطبیعی یا خاکستری به نظر برسید.

رنگ و ته رنگ پوست خود را مشخص کنید

قبل از انتخاب رنگ کانسیلر، باید رنگ و ته رنگ پوست خود را بشناسید. رنگ پوست شما رنگ سطح پوست است، در حالی که ته رنگ شما رنگ زیر پوست است. دانستن رنگ و ته رنگ پوست می تواند به شما در انتخاب محصولات آرایشی مناسب کمک کند. برای تعیین رنگ پوست خود، می توانید از مقیاس فیتزپاتریک استفاده کنید که رنگ پوست را بر اساس نحوه واکنش آنها به قرار گرفتن در معرض نور خورشید به شش نوع طبقه بندی می کند:

 1. پوست بسیار روشن که همیشه می سوزد و هرگز برنزه نمی شود. معمولا چشم های آبی یا سبز و موهای بلوند یا قرمز دارد.
 2. پوست روشن که معمولا می سوزد و به ندرت برنزه می شود. معمولا چشم های آبی، سبز یا فندقی و موهای بلوند، قهوه ای یا قرمز دارد.
 3. پوست روشن تا متوسط که گاهی می سوزد و به تدریج برنزه می شود. معمولا چشم های قهوه ای یا سبز و موهای قهوه ای یا مشکی دارد.
 4. پوست متوسط تا زیتونی که به ندرت می سوزد و به راحتی برنزه می شود. معمولا چشم های قهوه ای یا مشکی و موهای مشکی دارد.
 5. پوست برنزه تا قهوه ای که به ندرت می سوزد و خیلی راحت برنزه می شود. معمولا چشم های قهوه ای یا مشکی و موهای مشکی دارد.
 6. پوست قهوه ای تیره تا سیاه که هرگز نمی سوزد و به راحتی برنزه می شود. معمولا چشم های قهوه ای یا مشکی و موهای مشکی دارد.

انتخاب کانسیلر بر اساس رنگ پوست

هنگامی که رنگ و ته رنگ پوست خود را شناختید، می توانید کانسیلری را انتخاب کنید که با آنها مطابقت داشته باشد.

 • پوست روشن: کانسیلری را انتخاب کنید که یک یا دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما با ته رنگ زرد یا هلویی باشد. از کانسیلرهایی که خیلی صورتی یا سفید هستند خودداری کنید، زیرا می توانند شما را مانند شبح جلوه دهند.
 • پوست روشن تا متوسط: کانسیلری را انتخاب کنید که مطابق رنگ پوست شما یا کمی روشن تر، با ته رنگ زرد یا طلایی باشد. از کانسیلرهایی که بیش از حد نارنجی یا خیلی بژ هستند خودداری کنید، زیرا می توانند پوست شما را خسته یا گل آلود نشان دهند.
 • پوست متوسط تا زیتونی: کانسیلری را انتخاب کنید که مطابق رنگ پوست شما یا کمی روشن تر، با رنگ های طلایی یا زیتونی باشد. از کانسیلرهایی که خیلی قرمز یا خیلی خاکستری هستند خودداری کنید، زیرا می توانند شما را خجالتی یا پژمرده نشان دهند.
 • پوست برنزه تا قهوه ای: کانسیلری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما یکسان یا کمی روشن تر، با ته رنگ کاراملی یا عسلی باشد. از کانسیلرهای خیلی روشن یا خیلی تیره خودداری کنید، زیرا می توانند شما را غیرطبیعی به نظر برسانند.
 • پوست قهوه ای تیره تا سیاه: کانسیلری را انتخاب کنید که مطابق با رنگ پوست شما یا کمی روشن تر، با رنگ های شکلاتی یا اسپرسو باشد. از پوشاننده های خیلی زرد یا خیلی بنفش خودداری کنید، زیرا می توانند شما را بیمار یا کبود نشان دهند.

نحوه استفاده از کانسیلر برای اهداف مختلف

بسته به مورد استفاده، ممکن است نیاز به استفاده از رنگ ها و تکنیک های مختلف کانسیلر داشته باشید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده از کانسیلر برای اهداف مختلف آورده شده است:

حلقه تیره دور چشم

برای پوشاندن حلقه های تیره دور چشم، از کانسیلری استفاده کنید که یک یا دو درجه از رنگ پوست شما روشن تر، با ته رنگ هلویی یا نارنجی باشد. کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم از گوشه داخلی تا گوشه بیرونی بمالید و با اسفنج یا برس خوب پخش کنید. همچنین می توانید از یک کانسیلر روشن کننده یا یک هایلایتر در گوشه داخلی چشم خود استفاده کنید تا چشم ها را جذاب تر نشان دهد.

لک ها

برای پوشاندن لک‌ها، از رنگ کانسیلر مشابه یا کمی تیره‌تر از رنگ پوستتان با ته رنگ زرد یا سبز استفاده کنید. کانسیلر را مستقیماً با استفاده از یک برس کوچک یا یک سواب پنبه ای روی لک بمالید و با انگشت یا اسفنج به خوبی پخش کنید. همچنین می توانید قبل از آن، از یک اصلاح کننده رنگ برای خنثی کردن قرمزی لک استفاده کنید.

هایپرپیگمانتاسیون

برای پنهان کردن هایپرپیگمانتاسیون، از کانسیلری استفاده کنید که همرنگ پوست شما یا کمی روشن تر، با ته رنگ نارنجی یا قرمز باشد. کانسیلر را با استفاده از برس یا اسفنج روی نواحی تغییر رنگ بمالید و پخش کنید. همچنین می توانید از یک اصلاح کننده رنگ قبل از کانسیلر استفاده کنید تا تیرگی هایپرپیگمانتاسیون را از بین ببرد.

خطوط ظریف و چین و چروک

برای پوشاندن خطوط و چین و چروک های ظریف، از کانسیلر مشابه رنگ پوست خود با فرمول مرطوب کننده و کرمی استفاده کنید. کانسیلر را روی نواحی مورد نظر مانند پیشانی، گوشه های دهان و کناره های بینی بمالید و با اسفنج یا برس آن را به خوبی پخش کنید. همچنین می‌توانید از پودر یا اسپری تثبیت کننده آرایش، برای جلوگیری از چین و چروک شدن کانسیلر در خطوط استفاده کنید.

نکات پایانی

کانسیلر یک محصول آرایشی همه کاره است که می تواند به شما کمک کند عیوب مختلف پوست مانند حلقه های تیره دور چشم، لک ها، هایپرپیگمانتاسیون، خطوط ریز و چین و چروک را پنهان کنید. با این حال، همه کانسیلرها یکسان ساخته نمی شوند و شما باید کانسیلر مناسب را با توجه به نوع پوست و رنگ چهره خود انتخاب نمایید.

در این مقاله مجله سلامت داروخانه آنلاین متوجه شدید که همیشه کانسیلری وجود دارد که می تواند با نیازها و ترجیحات شما مطابقت داشته باشد. فقط باید به ترکیبات، بافت و پوشش کانسیلر دقت کنید و با تکنیک و ابزار صحیح آن را اعمال کنید. با رعایت این نکات می توانید با استفاده از کانسیلر به چهره ای بی نقص و طبیعی برسید.