۱۰ روش برای افزایش اشتها

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
مشکل اشتها ممکن است در بسیاری از افراد دیده شود. بسیاری از افراد به دلایلی همچون بیماری، مساله احساسی یا عوارض درمان ممکن است اشتهای خود را از دست داده باشند. مشکل اشتها زمانی حاد می شود که ادامه دار شود و باعث کاهش وزن یا سوء تغذیه گردد. اگر فردی لاغر باشد این مشکل ممکن است باعث کاهش وزن بیشتر گردد و حتی باعث کمبود مواد مغذی و ویتامین ها در بدن فرد شود. به همین دلیل باید به فکر چاره بود و با استفاده از روش های مناسب در پی افزایش اشتها و درمان بی اشتهایی بود.
شما می توانید جهت خرید مکمل افزایش اشتها از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
از چه روش هایی برای افزایش اشتها استفاده کنیم؟ سعی کنید وعده های غذایی خود را تبدیل به فعالیتی لذت بخش نمایید: یکی از توصیه های مهم جهت افزایش اشتها این است که از تنها غذاخوردن اجتناب نمایید. زمانی که با دیگران در حال غذا خوردن هستیم اشتهایمان تحریک می شود. بهتر است با خانواده و یا دوستان در زمان خوردن وعده های غذایی همراه باشیم و اگر امکان آن نبود در حال تماشای تلویزیون غذا بخوریم. تحقیقات نشان داده اند غذاخوردن با..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

مشکل اشتها ممکن است در بسیاری از افراد دیده شود. بسیاری از افراد به دلایلی همچون بیماری، مساله احساسی یا عوارض درمان ممکن است اشتهای خود را از دست داده باشند. مشکل اشتها زمانی حاد می شود که ادامه دار شود و باعث کاهش وزن یا سوء تغذیه گردد. اگر فردی لاغر باشد این مشکل ممکن است باعث کاهش وزن بیشتر گردد و حتی باعث کمبود مواد مغذی و ویتامین ها در بدن فرد شود. به همین دلیل باید به فکر چاره بود و با استفاده از روش های مناسب در پی افزایش اشتها و درمان بی اشتهایی بود.

مکمل افزایش اشتهاشما می توانید جهت خرید مکمل افزایش اشتها از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

از چه روش هایی برای افزایش اشتها استفاده کنیم؟

سعی کنید وعده های غذایی خود را تبدیل به فعالیتی لذت بخش نمایید:

یکی از توصیه های مهم جهت افزایش اشتها این است که از تنها غذاخوردن اجتناب نمایید. زمانی که با دیگران در حال غذا خوردن هستیم اشتهایمان تحریک می شود. بهتر است با خانواده و یا دوستان در زمان خوردن وعده های غذایی همراه باشیم و اگر امکان آن نبود در حال تماشای تلویزیون غذا بخوریم. تحقیقات نشان داده اند غذاخوردن با افراد دیگر می تواند تا ۱۸ درصد و غذا خوردن به همراه دیدن تلویزیون می تواند ۱۴ درصد باعث افزایش اشتها شود.

صبحانه خود را فراموش نکنید:

مطالعات نشان داده اند افرادی که صبحانه نمی خورند اشتهای کمتری در طول روز برای خوردن غذا دارند. خوردن صبحانه باعث گرم شدن بدن می شود و به بدن کمک می کند کالری بیشتری در طول روز بسوزاند و از طرفی بدن نیاز به مواد تازه تری پیدا کند.

خوردن میان وعده های سالم را فراموش نکنید:

اگر با خوردن غذا در وعده های اصلی مشکل دارید از میان وعده های کوچک در طول روز استفاده کنید. این میان وعده ها در کنار وعده های اصلی می توانند در افزایش اشتهای شما موثر باشند. دقت کنید میان وعده ها نزدیک به وعده اصلی نباشند زیرا ممکن است اشتهای شما را برای خوردن وعده اصلی از بین ببرند.

از فیبر کمتری در رژیم خود استفاده کنید:

داشتن فیبر زیاد در رژیم به دلیل ایجاد حس سیری و کاهش جذب کالری، برای افرادی که قصد افزایش اشتها خود را دارند مناسب نیست. به همین دلیل توصیه می شود از فیبر کمتری در رژیم خود استفاده نمایید.

مغز خود را بازی دهید:

برای برخی افراد دیدن مقدار زیاد غذا می تواند به کم شدن اشتها بیانجامد. فرد بی اشتها زمانیکه یک بشقاب پر غذا مقابل خود می بیند انگیزه خود را برای غذا خوردن از دست می دهد. بنابراین توصیه می شود از بشقاب های بزرگ استفاده کنید تا این حس برایتان ایجاد نشود.

از نوشیدنی های کالری دار استفاده کنید:

شاید نوشیدن برای بسیاری از جویدن غذا راحت تر باشد. شما می توانید با نوشیدنی های مغذی و پر کالری مواد مغذی را به بدن برسانید و با اینکه اشتها برای خوردن غذا ندارید اما وعده غذایی مناسبی را خورده باشید. میلک شیک، آب میوه و اسموتی که با مواد مغذی و میوه ها درست شده باشند می توانند نوشیدنی های مناسبی برای شما باشند.

شربت اپتایزر استار ویت شما می توانید جهت خرید شربت اپتایزر استار ویت را از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید.

از کالری بیشتری در وعده های غذایی خود استفاده کنید:

شخصی که اشتهای بالایی ندارد می تواند در وعده های غذایی خود با استفاده از مواد غذایی خاص کالری بیشتری را بگنجاند. مثلا می توانید غذا را با کره، روغن زیتون و نارگیل طبخ کنید و از مواد غذایی پر کالری دار در غذا استفاده نمایید. به این ترتیب میزان بالایی از کالری را در یک وعده غذایی وارد بدن خود خواهید کرد.

از مواد غذایی که به آنها علاقه دارید در وعده های غذایی خود استفاده کنید:

همه ما به برخی مواد غذایی علاقه بیشتری داریم. به همین دلیل توصیه می شود در وعده های غذایی خود از موادی استفاده کنیم که نسبت به خوردن آنها کشش بیشتری داریم. بهتر است همواره این مواد غذایی را در دسترس داشته باشید تا برای تهیه غذا از آنها استفاده نمایید و به این ترتیب خود را به خوردن غذا ترغیب کنید.

از گیاهان و ادویه های مناسب در طبخ غذا استفاده کنید:

یکی از دلایل کم اشتهایی احساس سنگینی در فرد پس از خوردن غذا می باشد. به همین دلیل باید در طبخ غذا و خصوصا غذاهایی که نفاخ هستند و یا حس سنگینی ایجاد می کنند از ادویه و گیاهانی همچون نعناع، زنجبیل، دارچین، فلفل سیاه و گشنیز استفاده نمایید تا این احساس کمتر شود و اشتهای شما برای خوردن غذا تحریک شود. از طرفی این گیاهان و ادویه ها با بو و عطر جذاب خود باعث تحریک اشتهای شما می شوند.

ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید:

تمرینات ورزشی به دلیل سوزاندن کالری می توانند باعث ایجاد حس گرسنگی در ما شوند. به طور معمول افراد پس از ورزش اشتهای بیشتری به مصرف غذا دارند. برای ورزش حتما نیاز نیست تمرینات ورزشی سختی انجام دهید. حتی پیاده روی می تواند باعث افزایش اشتها شما شود.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • پر اشتهایی عصبی یا بولیمیا چیست؟
  • بی اشتهایی عصبی یا انورکسیا می تواند سبب مرگ شود!
  • ترفندهای کنترل اشتها را بشناسید و وزن خود را کاهش دهید!

مجله سلامت داروخانه آنلاین محصولات زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • شربت اشتها آور کودکان باریج اسانس
  • شربت زینگامان سلامت گستر آرتیمان
  • شربت ریاپت ردوکس
  • شربت رویال-ویت رها فارم

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]