۱۰ غذا برای سلامت روان

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
داشتن اعصاب و روانی آرام نقش مهمی در سلامت روحی و فیزیکی ما ایفا می کند. حتما شما هم شنیده اید که بسیاری از مشکلات و بیماری ها از اعصاب و روانی ناآرام سرچشمه می گیرند. به همین دلیل تامین سلامت روان و اعصاب بسیار مهم می باشد. یکی از راه های بهبود سلامت روان و اعصاب, داشتن یک تغذیه مناسب است.
شما می توانید جهت خرید قرص مغز و اعصاب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .
خوردن چه مواد غذایی در سلامت اعصاب و روان ما اثرگذارند؟ برخی مواد غذایی تاثیر بسیار مثبتی بر روی آرامش و سلامت روان و اعصاب ما دارند و به همین دلیل در مطلب امروز به معرفی این مواد غذایی پرداخته ایم.
شیر شیر یکی از مواد غذایی است که به ما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی احساس آرامش کنیم. شیر گرم حاوی تریتوفان است. این ماده تا حدود ۴۳ درصد به تولید سروتونین در بدن یاری می رساند. سرتونین هورمونی است که باعث احساس لذت در فرد همراه با خواب راحت می شود. مصرف شیر گرم پیش از خواب می تواند باعث بهتر شدن کیفیت خواب شود. در طول روز نیز توصیه می شود از شیر سرد استفاده شود. شیر سرد حاوی کلسیم است و می..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

داشتن اعصاب و روانی آرام نقش مهمی در سلامت روحی و فیزیکی ما ایفا می کند. حتما شما هم شنیده اید که بسیاری از مشکلات و بیماری ها از اعصاب و روانی ناآرام سرچشمه می گیرند. به همین دلیل تامین سلامت روان و اعصاب بسیار مهم می باشد. یکی از راه های بهبود سلامت روان و اعصاب, داشتن یک تغذیه مناسب است.

قرص مغز و اعصابشما می توانید جهت خرید قرص مغز و اعصاب از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید .

خوردن چه مواد غذایی در سلامت اعصاب و روان ما اثرگذارند؟

برخی مواد غذایی تاثیر بسیار مثبتی بر روی آرامش و سلامت روان و اعصاب ما دارند و به همین دلیل در مطلب امروز به معرفی این مواد غذایی پرداخته ایم.

بیشتر بخوانید
خرید بک لینک انبوه

شیر

شیر یکی از مواد غذایی است که به ما کمک می کند در مدت زمان کوتاهی احساس آرامش کنیم. شیر گرم حاوی تریتوفان است. این ماده تا حدود ۴۳ درصد به تولید سروتونین در بدن یاری می رساند. سرتونین هورمونی است که باعث احساس لذت در فرد همراه با خواب راحت می شود. مصرف شیر گرم پیش از خواب می تواند باعث بهتر شدن کیفیت خواب شود. در طول روز نیز توصیه می شود از شیر سرد استفاده شود. شیر سرد حاوی کلسیم است و می تواند از کسالت جلوگیری کند و باعث آرامش شود.

عسل

عسل ماده ای غذایی است که به دلیل خواص بی شمارش بسیار پر استفاده می باشد. عسل جدای از خواص بی نظیر و بسیار شهره خود برای آرامش ذهن و بدن نیز مفید است. عسل نیز حاوی تریتوفان است و در آرامش ما و کاهش اضطراب نقش مفیدی دارد. عسل حاوی پتاسیم نیز می باشد؛ پتاسیم از تولید هورمون استرس در بدن و اسیدها جلوگیری می کند و نقش تسکین دهنده برای مغز و و بدن دارد.

موز

موز سرشار از منیزیم و پتاسیم است. ترکیب بی نظیر موز باعث می شود که نقش آرامشبخش برای ماهیچه ها داشته باشد. زمانی که ماهیچه های بدن آرام باشند روان نیز تمایل دارد به آرامش برسد. موز علاوه بر این دو ماده حاوی تریپتوفان نیز می باشد و به آزاد سازی سروتونین در مغز یاری می رساند.

غذا و سلامت روان

کرفس

کرفس از دیرباز برای آرامش اعصاب تجویز می شده است. بقراط در زمان های قدیم از کرفس به عنوان پادزهری برای خنثی کردن فشار عصبی برای بیماران خود استفاده می کرده است. کرفس نقش موثری در کنترل و کاهش فشار خون دارد که نتیجه آن آرامش فرد می باشد.

آجیل و دانه ها

آجیل حاوی مقادیر بالایی ویتامین E، B، منیزیم، سلنیوم و روی است. ترکیب خاص آجیل باعث می شود اعصاب به راحتی آرام شوند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ حاوی سروتین، آندورفین و دوپامین است. این هورمون ها نقش موثری در کاهش سطح استرس در مغز دارند. دقت داشته باشید که شکلات تلخ ۷۰ درصد و بالاتر این ویژگی را برای بدن دارد.

جو دو سر

جو دو سر فاقد قند می تواند برای آرامش روان اثرگذار باشد. جو دو سر می تواند با جذب تریپتوفان، تولید سروتونین را افزایش ببخشد. سروتونین نیز می تواند حس لذت و آرامش را برای شما به ارمغان بیاورد. جو دو سر حاوی ویتامین B6 و ملاتونین نیز می باشد. ویتامین B6 ویتامینی ضد استرس است و ملاتونین هورمونی است که در داشتن آرامش و خوابی آرام به فرد یاری می رساند.

ماهی آب سرد

ماهی های آب سر مانند ماهی تن، سالمون، خال مخالی، ساردین و شاه ماهی حاوی مقادیر بالایی چربی امگا ۳ می باشند. امگا ۳ سطح سروتونین را در بدن افزایش می دهد و تولید هورمون های اضطراب آور مانند آدرنالین و کورتیزول را کاهش می دهد. امگا ۳ در کاهش فشار خون نیز موثر است و باعث آرامش اعصاب و روان می شود.

غذا و سلامت روان

تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از آمینوهای سرشار از تریپتوفان است. این ماده خواص آرامشبخشی برای مغز دارد و اعصاب و روان را آرام می کند.

سوپ سبزیجات

سوپ سبزیجات شامل گوجه فرنگی، هویج و فلفل سبز می تواند برای آرامش ذهن و روان شما بسیار مفید باشد. همچنین وجود اسفناج، آویشن و سیر نیز می تواند سوپ شما را به معجونی جادویی برای آرامش تبدیل سازد. خوردن سوپ باعث می شود سیستم ایمنی بدن تقویت شود و از عفونت ها خلاص شوید و به آرامش برسید.

عرقیجات گیاهی

برخی عرقیجات گیاهی مانند اسانس گل محمدی و کاسنی نیز می توانند باعث تسکین سیستم عصبی مرکزی مغز شوند و باعث آرامش گردند. می توانید از این عرقیجات نیز استفاده کنید و از خواص بی نظیر آنها بهره مند شوید.

مجله سلامت داروخانه آنلاین مطالعه مطالب زیر را به شما پیشنهاد می دهد :

  • نقش هورمون ها بر سلامت روان را جدی بگیرید!
  • آیا خواندن اخبار بد برای روان ما مضر است؟
  • هنر درمانی چیست و فواید آن بر ذهن و روان

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.