بک لینک چیست و چرا برای سئو به آنها نیاز دارید؟

اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، احتمالاً در مورد بک لینک ها فکر می کنید.

اگر در زمینه سئو تازه کار هستید یا فقط به راه اندازی وب سایت شخصی خود فکر می کنید، احتمالاً صدها سؤال دارید. یکی از مهمترین موارد احتمالاً مربوط به بک لینک است.

اگر می‌خواهید یک وب‌سایت موفق را مدیریت کنید، فقط باید بدانید که بک لینک چیست. خوشبختانه، خیلی پیچیده نیست.

بک لینک چیست؟

بیایید از همان ابتدا شروع کنیم. بک لینک ها برخی از اجزای ضروری یک صفحه وب هستند. به بیان ساده، هر زمان که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می شود، یک بک لینک برای وب سایت لینک شده ایجاد می کند. بک لینک ها بسیار مهم هستند زیرا توسط الگوریتم جستجوی گوگل چیزی شبیه به رای اعتماد در نظر گرفته می شوند. همچنین، هر چه سایتی که به وب سایت شما لینک می دهد معتبرتر و رتبه بالاتری داشته باشد، خرید بک لینک قوی تر است.

مطالب مرتبط: ۶ نکته سئو برای سودمندی هر کسب و کاری

چرا باید به بک لینک ها اهمیت دهید؟

بک لینک ها برای سئو مهم هستند، و به همین دلیل است که شما باید همیشه هدف خود را داشته باشید که تا حد امکان بک لینک از منابع معتبر داشته باشید – داشتن بک لینک های زیاد به گوگل نشان می دهد که وب سایت های مختلف شما را یک شریک قابل احترام می دانند. این به نوبه خود به این معنی است که شما شانس بالایی برای به دست آوردن موقعیت بهتر در نتایج جستجوی گوگل دارید، که البته به این معنی است که افراد بیشتری می توانند سایت شما را متوجه شده و از آن بازدید کنند.

انواع مختلف بک لینک

سه نوع بک لینک وجود دارد که ارزش توجه شما را دارد.

اول از همه، بک لینک های طبیعی وجود دارد . وب سایت دیگری آنها را بدون هیچ اقدامی از جانب شما ارائه می دهد. به عبارت ساده، وب سایت دیگر فقط به این دلیل که صاحب یا نویسنده مقاله معین معتقد است محتوای شما ارزش دنبال کردن را دارد، به وب سایت شما پیوند می خورد. چگونه بک لینک طبیعی تولید می کنید؟ راه حل ساده است: شما فقط باید تلاش کنید تا وب سایت و محتوایی را که می توانید با بالاترین کیفیت تولید کنید.

در مرحله بعد، بک لینک های دستی نیز وجود دارد و می توانید به لطف فعالیت های مختلف به آنها دست پیدا کنید. به عنوان مثال، می‌توانید در وب‌سایت دیگری وبلاگ مهمان کنید و از این موقعیت برای تبلیغ صفحه وب خود با بک لینک استفاده کنید – تا زمانی که اجازه مالک را داشته باشید.

در نهایت، پیوندهای خود ایجاد شده نیز وجود دارد . همانطور که از نام آن پیداست، تنها کسی که مسئول ایجاد آنها است، شما هستید. البته این بدان معناست که ایجاد آنها مشکلی نخواهد داشت و فقط چند لحظه طول می کشد. با این حال، به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از این روش ممکن است اعتبار سئوی شما را بدتر کند، به این معنی که وب سایت شما در رتبه بندی جستجوی وب کاهش می یابد.

آیا همه بک لینک ها مهم هستند؟

در سطح پایه، هرچه بک لینک های بیشتری تولید کنید، بهتر است. با این حال، همانطور که گفته شد، همه انواع بک لینک ها ارزش یکسانی ندارند. بدیهی است که بک لینک های ساخته شده از خود اهمیت کمتری نسبت به بک لینک هایی دارند که به طور طبیعی به دست می آورید، اما این تنها راهی نیست که ما بک لینک ها را طبقه بندی می کنیم. چندین مسئله دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

Dofollow در مقابل بک لینک های بدون فالو

اگر هر نوع وب‌سایتی را اجرا می‌کنید، می‌توانید انتخاب کنید که آیا بک‌لینک‌های شما از طریق به اصطلاح equity، که به عنوان “link juice” نیز شناخته می‌شود، عبور کند یا خیر. لینک‌های زیر بسیار مطلوب‌تر هستند، البته این مقدار به کیفیت وب‌سایت لینک‌دهنده بستگی دارد، اگر نسبتاً بالا باشد، حتی لینک‌های بدون فالو نیز مزایای باکیفیتی را برای شما به ارمغان می‌آورند.

پیوند دادن اعتبار دامنه

هر چه کیفیت وب سایتی که از آن بک لینک دریافت می کنید بالاتر باشد، رتبه وب سایت شما توسط الگوریتم های جستجوی گوگل بالاتر خواهد بود. با این حال، لینک‌های وب‌سایت‌هایی که به عنوان هرزنامه در نظر گرفته می‌شوند، ممکن است رتبه شما را به شدت کاهش دهند.

ارتباط پیوند

گوگل روش های خود را برای قضاوت در مورد اینکه آیا یک بک لینک داده شده به موضوع وب سایت شما مرتبط است یا خیر، دارد و رتبه های مناسبی را ارائه می دهد. به عنوان مثال، فرض کنید ما یک کارخانه تولید آب نبات هستیم و بک لینک ما از یک فروشگاه شیرینی فروشی می آید – سپس به عنوان عالی رتبه بندی می شود. با این حال، اگر بک لینک از یک کارخانه ملات انداز باشد، به عنوان بسیار بد رتبه بندی می شود. هر چه این دو وب سایت مرتبط تر باشند، رتبه ارتباط پیوند بالاتر و شانس بیشتری برای موقعیت بهتر در رتبه بندی جستجوی گوگل وجود دارد.

محل پیوند

اصطلاح “مکان” در این مورد یک مکان واقعی و فیزیکی را توصیف نمی کند. بنابراین، “مکان پیوند” به چه معناست؟ این رتبه بندی میزان “بهینه” یا “مرتبط” مکانی را که ما بک لینک را در صفحه وب خود قرار داده ایم، اندازه گیری می کند. به طور کلی، هرچه یک بک لینک برای یک کاربر تصادفی بیشتر قابل مشاهده باشد، امتیاز بهتری خواهد داشت. به عنوان مثال، بک لینکی که در یک پاراگراف از هر مقاله داده شده قرار می گیرد، نسبت به لینکی که در انتهای صفحه وب قرار می گیرد، رتبه بالاتری دریافت می کند.

شماره پیوند

بک لینک ها بدون شک مفید و بسیار مهم هستند، اما باید توجه داشته باشیم که چه تعداد در یک صفحه وب معین قرار می دهیم. همانطور که معلوم است، “بیشتر” همیشه به معنای “بهتر” نیست. در واقع، برای اکثریت قریب به اتفاق موارد، داشتن تعداد محدودی از لینک‌های سنجیده، بسیار بهتر از داشتن تعداد زیادی بک لینک در یک صفحه وب خاص است. کیفیت بر کمیت قانون طلایی است.

کلمه کلیدی

در نهایت، متن لنگر نیز قطعا ارزش بحث دارد. متن لنگر به سادگی توسط کلماتی که هایپرلینک را در یک محتوای داده شده نمایش می دهد، تشکیل می شود. ممکن است با هر نوع پیوند مشخصی مانند پیوندهای ورودی و لینک های خروجی استفاده شود. کلید دریافت رتبه بندی متن لنگر بالا، نوشتن آن با توجه عمده به استانداردهای SEO است. در صورتی که هر کلمه لنگر به خوبی مناسب نباشد. پس خوب است از مترادف های پیشنهادی استفاده کنید. به طور کلی، متن لنگر با کیفیت بالا باید غیر عمومی و مرتبط با موضوع باشد.

مطالب مرتبط: چگونه برای وب سایت کسب و کار کوچک خود بک لینک بیشتری دریافت کنید

چگونه نباید بک لینک دریافت کنید؟

ما نکات ضروری را در مورد کارهایی که باید برای دستیابی به بک لینک های سئو با کیفیت بالا انجام دهید به اشتراک گذاشتیم، بنابراین بیایید به تمام مواردی که باید از آنها اجتناب کنید بپردازیم.

اول از همه، به صورت تصادفی یک بسته بزرگ بک لینک خریداری نکنید! برخلاف آنچه فروشندگان می گویند، این ایده خوبی نیست. شما باید به طور پیوسته وب سایت خود را توسعه دهید و با گذشت زمان، توجه شرکای قابل اعتماد بیشتری را به خود جلب کنید. این تنها راه رسیدن به موفقیت است.

همچنین هرگز نباید فراموش کنید که بک لینک ها احتمالاً مهم ترین جنبه رتبه بندی وب سایت توسط گوگل هستند. کیفیت آنها را کاهش ندهید فقط به این دلیل که باعث می شود وب سایت از نظر بصری جذاب تر به نظر برسد.

در نهایت، به یاد داشته باشید که Google می تواند به راحتی هر گونه تلاشی را از طرف شما برای “تقلب سیستم” تشخیص دهد. اگر آنها مشکل را به اندازه کافی شدید بدانند، حتی می توانند وب سایت شما را از نمایش کامل در جستجوی گوگل منع کنند!

بک لینک ها برای بهبود سئوی شما و بدست آوردن دست بالا در SERP ها ارزشمند هستند، اما تنها در صورتی که به وظیفه خود متعهد شوید که آنها را از راه درست به دست آورید. نیازی به عجله نیست؛ بر ایجاد محتوای با کیفیت و معنادار و ایجاد روابط با مقامات مربوطه در حوزه کاری خود تمرکز کنید و به آرامی اما مطمئناً بک لینک و سئوی خود را رشد خواهید داد.