سرم ویتامین سی، جوان کننده و از بین برنده لک های پوستی

تاریخ آخرین آپدیت j F Y
سرم ویتامین سی یکی از محصولات مراقبت از پوست است که استفاده از آن این روزها مد نظر قرار گرفته است. این سرم معمولا پس از شستشوی پوست صورت و قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده استفاده می شود. این سرم به عمق پوست نفوذ می کند و مواد مفید را به پوست می رساند. استفاده از این سرم چین و چروک پوستی را کاهش می دهد و اجازه نمی دهد تا پوست آسیب ببیند.
سرم ویتامین سی چیست؟ امروزه، این سرم به عنوان محصولی با ترکیبات ضد پیری شناخته شده است و سبب می شود افراد پوستی نرم، صاف، یکدست و درخشان داشته باشند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند ویتامین سی باید در رژیم پوستی تمامی افراد وجود داشته باشد. این ویتامین به تولید کلاژن در پوست کمک می کند و اجازه نمی دهد چین و چروک بر روی پوست به وجود بیایند.
فواید سرم ویتامین سی کسانی که می خواهند این سرم را بخرند، در مورد اثرات آن سوال می پرسند. فواید این سرم به صورت کلی به شرح زیرند:
ایجاد پوست نرم و لطیف افزایش کلاژن پوست کاهش قرمزی پوست پوست روشن و شفاف از بین بردن رنگدانه های پوست کاهش خطوط زیر چشم کاهش شل شدگی پوست محافظت از پوس..

تاریخ آخرین آپدیت j F Y

سرم ویتامین سی یکی از محصولات مراقبت از پوست است که استفاده از آن این روزها مد نظر قرار گرفته است. این سرم معمولا پس از شستشوی پوست صورت و قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده استفاده می شود. این سرم به عمق پوست نفوذ می کند و مواد مفید را به پوست می رساند. استفاده از این سرم چین و چروک پوستی را کاهش می دهد و اجازه نمی دهد تا پوست آسیب ببیند.

سرم ویتامین سی چیست؟

امروزه، این سرم به عنوان محصولی با ترکیبات ضد پیری شناخته شده است و سبب می شود افراد پوستی نرم، صاف، یکدست و درخشان داشته باشند. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند ویتامین سی باید در رژیم پوستی تمامی افراد وجود داشته باشد. این ویتامین به تولید کلاژن در پوست کمک می کند و اجازه نمی دهد چین و چروک بر روی پوست به وجود بیایند.

فواید سرم ویتامین سی

کسانی که می خواهند این سرم را بخرند، در مورد اثرات آن سوال می پرسند. فواید این سرم به صورت کلی به شرح زیرند:

 • ایجاد پوست نرم و لطیف
 • افزایش کلاژن پوست
 • کاهش قرمزی پوست
 • پوست روشن و شفاف
 • از بین بردن رنگدانه های پوست
 • کاهش خطوط زیر چشم
 • کاهش شل شدگی پوست
 • محافظت از پوست در برابر اشعه یو وی

طرز استفاده از سرم ویتامین سی

کسانی که سرم ویتامین سی را خریداری می کنند، باید روش استفاده از آن را بدانند. در غیر اینصورت، این سرم اثربخش نخواهد بود. برای استفاده از این سرم به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا پوست صورت خود را بشویید و چربی های پوست را حذف کنید.
 • سپس مقداری از سرم را روی پوست صورت بریزید و ماساژ دهید تا جذب شود.

بسیاری از افراد در این باره سوال می پرسند که آیا می توان از کرم مرطوب کننده استفاده کرد یا خیر! بهتر است بدانید شما بعد از استفاده از سرم ویتامین سی نیازی به کرم مرطوب کننده ندارید.

فواید سرم ویتامین سی

چقدر طول می کشد تا این سرم اثر کند؟

بررسی های بالینی نشان می دهند تقریبا ۴ تا ۸ هفته طول می کشد تا اثرات این سرم مشخص باشد. در زمان استفاده از این سرمن باید صبور باشید و هرگز استفاده از آن را به تعویق نیاندازید. در غیر اینصورت نمی توانید نتیجه ای را که مد نظر دارید بدست بیاورید.

آیا این سرم لکه های تیره پوست را از بین می برد؟

سرم ویتامین ث برای کاهش هیپرپیگمانتاسیون مناسب است و باعث یکدست شدن پوست می شود. ویتامین ث یک عامل روشن کننده است که از تجمع ملانین پوست در نقطه ای از پوست جلوگیری می کند و لکه های تیره پوست را از بین می برد. استفاده از این سرم می تواند لکه های پوست را درمان کند. اما به این نکته توجه داشته باشید درمان لکه های پوست صرفا با استفاده از یک سرم امکان پذیر نیست.

از این سرم صبح استفاده کنم یا شب؟

توصیه می شود شب ها پس از آنکه صورت خود را به صورت کامل شستید از این سرم استفاده کنید. این امر باعث می شود تا سرم در طول شب به خوبی جذب پوست شود و همین امر انعطاف پذیری پوست را بالا می برد.

آیا می توان از این سرم زیر چشم استفاده کرد؟

بله! یکی از فواید ویژه سرم ویتامین سی استفاده از آن در زیر چشم است. ویتامین سی یک آنتی اکسیدان قوی است که می تواند کلاژن پوست را بالا ببرد و رنگ تیره پوست را درمان می کند. همچنین، این سرم هیدراتاسیون پوست را افزایش می دهد و باعث می شود تا چین و چروک دور چشم کاهش پیدا کند. این سرم پوست را هموار می کند و باعث می شود پوست زیبایی خود را حفظ کند.

در هر بار استفاده چند قطره سرم روی پوست بریزم؟

زمانی که از سرم ویتامین سی استفاده می کنید باید ۴ تا ۵ قطره را بر روی پوست بریزید. بهتر است مقدار قطرات سرم را بیش از ۴ تا ۵ قطره نکنید. در غیر اینصورت، ممکن است قطرات سرم بر روی پوست زیاد می شود و حس خوشی را در شما به وجود نمی آورد.

نکات مهم در زمان استفاده از این سرم

 • زمانی که صورتتان خیس است از این سرم استفاده نکنید، زیرا باعث افزایش التهاب پوستی می شود و قرمزی پوست را بالا می برد.
 • قبل از استفاده از این سرم به تاریخ انقضا آن توجه داشته باشید. اگر متوجه شدید رنگ سرم تیره شده است بدین معناست که فواید خود را از دست داده است.
 • شما باید به طور منظم از این سرم استفاده کنید.
 • هر چند وقت یکبار از کرم لایه بردار استفاده کنید و سپس سرم را به پوست خود بمالید.

قیمت سرم ویتامین سی

اگر به دنبال بهترین سرم ویتامین سی هستید و می خواهید محصولات مراقبت از پوست را خریداری کنید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

لطفا امتیاز خود را به این مقاله ثبت نمایید[کل: ۰ میانگین: ۰]